Sammy Spiegel, een kinesist met meer dan 13 jaar ervaring, noemt het zelf het ‘Two Pillow Syndrome’ en zweert dat het echte gevolgen heeft. Volgens haar kan slapen met twee kussens zorgen voor een ‘nekhump’: een onnatuurlijke kromming in je bovenrug die je houding op lange termijn kan verpesten.
Het probleem? Veel mensen hebben overdag al een slechte houding door ingezakt te zitten op hun bureau of bank. Als je dan ook nog eens je hoofd omhoog propt met extra kussens, went je ruggengraat aan een foute positie. In plaats van ’s nachts je lichaam te laten herstellen, train je het net verder in een slechte houding. Gevolg? Meer kans op nekpijn, rugklachten en een kromme bovenrug.
Spiegel raadt aan om met één kussen te slapen of, als je echt all-in wil gaan, zonder kussen. Voelt dat te extreem? Dan kan een opgerolde handdoek onder je nek extra steun geven.
Niet alleen je kussenkeuze is belangrijk. Spiegel waarschuwt ook voor matrassen die zich volledig naar je lichaam vormen, zoals sommige traagschuimmatrassen. Ze legt uit dat je lichaam zich dan de hele nacht in dezelfde (soms slechte) houding vastzet. Je ruggengraat krijgt op die manier geen kans om te herstellen of natuurlijk te bewegen. In plaats daarvan blijf je urenlang in een positie liggen die je misschien overdag al verkeerd gebruikt.