Of je nu dagelijks in de gym staat of gewoon graag een voedzame snack meepikt: Lidl heeft z’n aanbod aan eiwitrijke producten stevig uitgebreid. De nieuwe items liggen sinds kort in de rekken van meer dan 200 filialen, en zijn bedoeld voor iedereen die bewuster wil eten, of je nu traint voor een PR of gewoon een voedzame snack zoekt voor onderweg.
Lidl breidt proteïnegamma uit met nieuwe snacks, shakes en ijsrepen
Lidl biedt sinds kort niet alleen klassiekers zoals proteïnerepen en puddinkjes aan, maar pakt nu ook uit met een hele reeks eiwitrijke producten en sportgerichte supplementen. Denk aan whey- en vegan eiwitpoeders, creatine, isotone drankpoeder, pre-workout en zelfs collageenpoeder. Alles in huis dus om je sportprestaties te ondersteunen, of gewoon om je voeding een extra boost te geven.
Zo zijn er nu nieuwe eiwitpoeders waarmee je zelf shakes kan maken. Je kiest uit vijf smaken: vanille, banaan, chocolade, vegan vanille en ice tea peach. Voor een zak betaal je €9,99. Er is ook een peach lemonade variant van €12,99.
Ook de proteïnerepen kregen een upgrade. Je vindt ze nu in smaken zoals cookies & cream, hazelnoot praline, pindakaas en meer. Ze kosten €0,99 per stuk en zijn makkelijk om mee te nemen of in je tas te gooien voor na de training of tussen de lesblokken door. En voor de warme dagen zijn er nu ook eiwitrijke ijsrepen. Een snel ontbijtje meepikken voor je naar de les gaat? Ook proteïne ontbijtgranen in de aanbieding!
Lidl had al een vast aanbod van eiwitrijke producten, met onder andere puddinkjes voor amper €0,99. Het vernieuwde gamma sluit daar gewoon naadloos op aan.
Of je nu bewust met voeding bezig bent, veel sport of gewoon geen zin hebt in lege snacks: met dit nieuwe aanbod wordt het net iets makkelijker om snel iets eiwitrijks te vinden dat ook gewoon lekker smaakt.
Oprichter van legendarische Gentse frituur 'De Gouden Saté' stopt na 44 jaar
Na 44 jaar zegt Caroline Taghon (59), de vrouw achter frituur De Gouden Saté in de Gentse Overpoort, de frietwereld vaarwel. Dat schrijft Het Nieuwsblad. En ja: contrary to popular belief was het dus niet haar vader Julien die de bekende frituur opstartte, maar Caroline zelf.
In de jaren 80 doopten studenten haar zaak om tot De Gouden Saté. Ze waren zo fan van de satés dat ze de naam zelfs kwamen inhuldigen met een fanfare. Toch werd niet Caroline, maar haar vader Julien hét gezicht van de frituur. Hij was dol op pintjes drinken met studenten en groeide uit tot een icoon in Gent.
De bekendste creatie van de frituur is natuurlijk het Julientje: een bak friet met stoofvleessaus, mayonaise en uitjes. Een topcombo dat later overal in Vlaanderen opdook.
Na het overlijden van Julien besloten Caroline en haar man Peter de Overpoort-frituur achter zich te laten en een nieuwe zaak te openen in Mariakerke: ’t Satéke. Daar werd later nog een nieuwe snack geboren, het Pascalleke.
Toch was het Julientje altijd dé bestseller. Tot nu, want Caroline en Peter stoppen definitief met frituren. “De frituur draait goed, maar er is veel veranderd. Klanten willen dat alles sneller gaat en er is geen tijd meer voor een babbeltje,” zegt Peter in Het Nieuwsblad.
Vanaf oktober gaat hij werken bij een snackleverancier die hem al jaren probeert binnen te halen. Caroline zwaait de frituurwereld volledig uit. “We gaan onze klanten missen, en zij ons, en onze Julientjes,waarschijnlijk ook.”
Devos & Lemmens lanceert plantaardige mayo
Frietjes, broodjes, slaatjes of een veggieburger: voor veel Belgen kan dat niet zonder een flinke lepel mayo. Goed nieuws dus voor vegans, flexitariërs of gewoon iedereen die zin heeft in mayo: Devos & Lemmens lanceert zijn allereerste plantaardige mayonaise. En ja, die smaakt verrassend vertrouwd.
De sausgigant die al sinds 1886 in bijna elke Belgische koelkast te vinden is, brengt een mayo zonder ei, maar mét de romige smaak waar we allemaal mee opgegroeid zijn. De nieuwe mayo is klaar om te scoren bij de barbecue of naast je frieten. Je vindt de plantaardige mayo vanaf nu bij Carrefour, Colruyt, Delhaize en Intermarché voor €2,99.
Ontdek meer
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 24/08 Rupert Grint
- 27/08 Raoul de Graaf
- 29/08 Michael Jackson
- 31/08 Ella Leyers
- 01/09 Zendaya