Kotfood Battle: welke paprikachips winnen de smaaktest?

Chelsy Vanlerberghe-30 oktober 2024 om 10:45- Foto:

Matthias Soberon

Paprika chips, het ultieme comfort food voor op kot. Of je nu een snelle snack nodig hebt tijdens het blokken, een pré of gewoon een late-night craving hebt na een lange dag: een zak paprika chips is een lifesaver. Benieuwd wie de winnaar is? Let’s go!

1. Albert Heijn - AH
Score: ★★★★½
Prijs: €1,09 voor 250 gram
Prijs per 100 gram: €0,44

Deze winnaar scoort hoog op alles wat een goede paprika chip moet hebben. Goeie kruiding, de perfecte dikte, een balans tussen een lichte spice en zoete toets, en een mooie crunch. “Dit is echt een no-brainer,” zegt PapiPesto. En de prijs? Ook nog eens studentvriendelijk. Het is de op één na goedkoopste optie. De chips van Colruyt zijn nét iets goedkoper (€0,41 per 100 gram), maar bij AH krijg je nét wat meer chips voor je geld. Een absolute aanrader dus!

2. Delhaize - Crocky
Score: ★★★★
Prijs: €1,79 voor 175 gram
Prijs per 100 gram: €1,02

Crocky doet zijn naam eer aan: heerlijke krokante chips met een subtiele, maar iets minder uitgesproken kruiding dan de Albert Heijn-variant. “Perfect voor wie een lichte paprika-smaak verkiest zonder dat het té veel wordt,” aldus PapiPesto. Enige nadeel? De prijs. Je betaalt hier een pak meer voor minder gram, wat je budget niet bepaald helpt. In de Albert Heijn betaal je overigens 20 cent minder voor dezelfde zak Crocky chips, dus misschien daar eens proberen?

2. Colruyt - Lay’s XL
Score: ★★★★
Prijs: €1,84 voor 275 gram
Prijs per 100 gram: €0,67

Lay’s XL staan op een gedeelde tweede plaats. “Een beetje dunner, maar nog steeds een classic met die herkenbare Lay’s smaak,” zegt PapiPesto. Het formaat ‘XL’ klinkt indrukwekkend, maar qua hoeveelheid scheelt het niet veel met de andere zakken.

Conclusie

Als je niet veel geld wil uitgeven en voor maximale smaak gaat, Albert Heijn is the way to go. De paprika chips daar dik, knapperig en perfect gebalanceerd qua smaak. En qua budget zit je helemaal goed!

Overzicht

Albert Heijn - AH
Prijs: €1,09 voor 250 gram
Yummie score: ★★★★½

Delhaize - Crocky
Prijs: €1,79 voor 175 gram
Yummie score: ★★★★

Colruyt - Lay's XL
Prijs: €1,84 voor 275 gram
Yummie score: ★★★★

Delhaize - Delhaize
Prijs: €1,09 voor 250 gram
Yummie score: ★★★

Colruyt - Everyday
Prijs: €0,82 voor 200 gram
Yummie score: ★★★

Aldi - Pirato (Sun Snacks)
Prijs: €0,30 voor 50 gram
Yummie score: ★★½

Lidl - Snack Day
Prijs: €0,30 voor 50 gram
Yummie score: ★★

Carrefour - Classic
Prijs: €0,95 voor 120 gram
Yummie score: ★★

Students on Stage opent het academiejaar met een bang

Chelsy Vanlerberghe-16 september 2025 om 11:14

Het nieuwe academiejaar staat voor de deur, maar voor je met je hoofd in de cursussen duikt, is er eerst nog één ding dat je écht niet mag missen: Students on Stage. Op maandag 22/9 verandert het Sint-Jansplein opnieuw in het grootste studentenfeest van Antwerpen.

Al voor het achtste jaar op rij trapt Unifac samen met alle Antwerpse studentenclubs het jaar af met pintjes, lidkaarten en vooral véél sfeer. Van eerstejaars die hun weg zoeken in de koekenstad tot doorwinterde ouderejaars: iedereen verzamelt om samen het jaar in gang te zetten met een stevig feestje.

De line-up klinkt dit jaar weer als muziek in de oren: van Wootroo tot Dino, Breaze, Exception, VolTrack en Pat B – en dat allemaal gratis. Zorg wel dat je je studentenkaart bij de hand hebt, die fungeert als toegangsbewijs.

En dit jaar is er nog een extra reden om te komen: TAGMAG is van de partij! Wij nemen een boksbal mee waar je je krachten kan testen. Hoe harder je slaat, hoe groter de kans dat je een prijs wegkaapt. Ideaal om je frustratie van de eerste lessen kwijt te raken.

Students on Stage is dé plek om je academiejaar in stijl te starten. Wie erbij wil zijn, noteert dus maar best: maandag 22/9, 12u tot 19u, Sint-Jansplein. Tot daar?

Geluidsborden tegen nachtlawaai in Gent

Simon Smetryns-15 september 2025 om 16:04

Sinds vrijdag staan er in de Sint-Jacobsnieuwstraat en de Sint-Pietersnieuwstraat opvallende ‘geluidsborden’. Die meten elke nacht tussen 22u en 6u het lawaai en sturen feestvierders een vriendelijke reminder om stiller te zijn zodra het te luid wordt.

De borden maken deel uit van een proefproject rond nachtlawaai in Leuven en Gent. De eerste resultaten worden begin 2026 verwacht. Burgemeester Mathias De Clercq benadrukt dat Gent bruisend mag blijven, maar dat er gezocht wordt naar manieren om het nachtleven en de nachtrust beter te combineren.

Ontdek meer