Madmax en Anthony zijn beste breakers van België

Karen Luiken-25 februari 2024 om 17:43- Foto:

Red Bull Content Pool

Madmax uit Brussel en Anthony uit Antwerpen zijn de beste breakers van België. De twee werden zaterdag tot grote winnaars gekroond tijdens de Red Bull BC One Cypher Belgium.

Luik vormde dit weekend het decor van de Belgische finale van één van de meest prestigieuze breakingcompetities ter wereld. Zestien b-boys en acht b-girls namen het tegen elkaar op met indrukwekkende power moves, freezes en flips.

De internationale jury gaf de meeste stemmen aan b-girl Maxime ‘Madmax’ Blieck uit Brussel (25) en b-boy Anthony Delfosse (20) uit Antwerpen. Voor beiden is het de eerste Belgische titel. Ze mogen later dit jaar ons land vertegenwoordigen tijdens de wereldfinale in Rio de Janeiro.

"Ik doe al twaalf jaar aan breaking en dit is de eerste keer dat we een top acht van de b-girls hadden op de Red Bull BC One Cypher Belgium. Dat vind ik geweldig motiverend! Uiteraard kan het niveau hoger, maar er waren veel breakers bij die voor het eerst deelnamen”, zegt Madmax. “De moeilijkste battle was wel die tegen mezelf. Ik wil mezelf altijd overtreffen.”

En ook Anthony is blij met zijn overwinning. “Wat mij heeft laten winnen? Visualisatie en training. Elke dag stond ik voor de spiegel en zei ik tegen mezelf: ‘Ik ga dit winnen.’ ​En blijkbaar heeft het gewerkt. Red Bull BC One winnen in België is voor mij altijd een kinderdroom geweest. Mijn trainer heeft die ook al gewonnen en ik heb altijd naar hem opgekeken. Ik heb lang gesukkeld met een rugblessure en toen was m'n motivatie echt ver te zoeken… Maar dan heb ik toch beslist om er weer volledig voor te gaan, en het is gelukt! Believe in yourself.”

Nieuwe film 'Heysel 85' brengt voetbaltragedie van 1985 naar het grote scherm

Chelsy Vanlerberghe-07 mei 2025 om 14:33

Er komt een film over een van de zwartste momenten in de voetbalgeschiedenis. ‘Heysel 85’ brengt de tragedie van het Heizeldrama naar het grote scherm. De opnames zijn net afgerond en de film verschijnt in het najaar van 2026 in de Belgische bioscopen.

Op 29 mei 1985 liep een voetbalmatch in Brussel compleet uit de hand. Tijdens de finale van de Europacup I tussen Liverpool en Juventus braken er rellen uit in het Heyselstadion. Supporters bestormden elkaar, er ontstond paniek, en een muur stortte in. Het gevolg: 39 doden en honderden gewonden.

De nieuwe film ‘Heysel 85’ brengt die tragische avond van 29 mei 1985 voor het eerst naar het grote scherm. Regisseur Teodora Ana Mihai (‘La Civil’) koos voor een fictief verhaal dat zich afspeelt tegen de achtergrond van de ramp. We volgen Marie (Violet Braeckman), dochter van de burgemeester van Brussel én zijn persattaché, en Luca Rossi (Matteo Simoni), een journalist met Italiaanse roots. Terwijl de situatie in het stadion ontspoort, raken ze verstrikt in hun plicht, emoties en de harde realiteit die zich voor hun ogen afspeelt.

Alles wat je moet weten over de TAGMAG-ronde op de 12urenloop

Chelsy Vanlerberghe-05 mei 2025 om 18:20

Op woensdag 7 mei verandert de Esplanade van de VUB in een loopparcours. Van 10u tot 22u draait alles rond de legendarische 12urenloop, het slotevent van de VUB Sporttrofee. Organisatoren PK en Mesacosa zorgen zoals elk jaar voor een sportieve strijd, veel ambiance en ludieke rondes. En er is één ronde waar we dit jaar extra naar uitkijken: de TAGMAG-ronde om 16u!

De naam zegt het al: 12 uur lang lopen teams in estafettevorm rondjes voor de overwinning. Of je nu loopt, supportert of gewoon komt voor de sfeer: er is plek voor iedereen. De estafette bepaalt welk team met de sporttrofee naar huis gaat, maar da’s maar een deel van het verhaal. Want naast de competitieve loop zijn er ook de ludieke rondes die de show stelen: creatieve challenges zoals de zak-van-sinterklaasronde en de bikini-ronde. Elke ludieke deelname levert punten op, en de top 3 scoort extra. Alles wordt netjes bijgehouden in een apart klassement, los van het gewone lopen. Wie aan het eind van de dag de meeste punten sprokkelt, wint de ludieke competitie én een prijs.

Om 16u is het tijd voor de TAGMAG-ronde en die draait volledig rond... vloggen. De opdracht? Vlog je volledige loopronde. Ja, echt. Of je nu met je telefoon in selfie-modus loopt, een actiecamera aan je hoofd plakt of iemand anders laat filmen terwijl jij gekke dingen doet op het parcours: alles mag, zolang jij je creativiteit laat spreken.

Geen loper? Geen probleem. Kom supporteren, chillen met je vrienden in de zomerbar of dansen tussen de rondes door: de muziek staat sowieso aan. Wij zijn er sowieso bij, jij ook?!

Ontdek meer