Zo ziet een Big Mac er na drie maanden uit

Karen Luiken-04 december 2022 om 08:15

Stel: je koopt een Big Mac bij de McDonald’s en legt die naast een Big Mac die je drie maanden geleden kocht. Hoe groot zijn de verschillen dan? Een TikTokker nam de proef op de som en maakte er een video van.

Eerst opent de man het doosje van zijn verse Big Mac. Hij ontdekt twee burgers, een klein beetje saus, heel weinig sla en nog veel minder ui. Ook zit er slechts één plakje cheddar op in plaats van de beloofde twee plakjes.

Dan door naar de andere burger, die drie maanden oud is. Hoe is het daarmee gesteld? Op het eerste gezicht lijkt het er allemaal prima uit te zien. Er zit geen schommel op, de boel is niet rot. Zelfs de sla is nog redelijk intact. Geloof het of niet, maar eigenlijk is het enige grote minpunt de burger. Die is zo hart als steen. “Je stopt deze shit in je eigen maag en in die van je kind”, zegt de TikTokker in het filmpje.

Aspergelovers, opgelet: Otomat brengt iconische lentepizza terug

Chelsy Vanlerberghe-05 mei 2025 om 09:04

Het is weer zover: het aspergeseizoen is gestart en dat betekent dat Otomat hun cultfavoriet opnieuw op de kaart zet. De ‘Asperges à la flamande’-pizza maakt z’n comeback: een limited edition die elk jaar maar voor even te krijgen is.

Deze seizoenspizza is alles wat je wil van een lentegerecht, maar dan met een crispy pizzabodem op basis van Duvel-gist. Denk: Belgische witte asperges, ei, mousselinesaus, zure room, peterselie, nootmuskaat en een flinke portie Reypenaer XO-kaas die 2,5 jaar gerijpt is. Combineer met een Duvel 6.66% van het vat en je zit helemaal goed. Prijskaartje: €18,90.

De pizza is sinds 24 april te vinden in alle Otomat-restaurants, maar wel maar zolang de asperges topkwaliteit zijn, dus vermoedelijk tot ergens in juni. Als je fan bent van Belgische smaken met een originele twist: dit is je moment.

Dit zijn de populairste ijssmaken in Vlaanderen

Chelsy Vanlerberghe-30 april 2025 om 13:48

Zin in een ijsje met dit weer? Je bent niet alleen. Uit een nieuwe bevraging van Kortingscode.be bij 700 Vlamingen blijkt dat we collectief het meest smelten voor... stracciatella. De romige klassieker met chocoladevlokken staat met stip op één.

Pistache en mokka vervolledigen de top drie, gevolgd door klassiekers als vanille, chocolade en aardbei.

Vrouwen blijken grote fans van mokka – bijna dubbel zoveel als mannen – terwijl mannen opvallend vaak voor vanille gaan. Jongeren tussen 12 en 18 zweren dan weer bij aardbei, al verdwijnt die smaak uit de top zodra je de 25 voorbij bent.

En hoe eten we dat ijsje het liefst? De meeste Vlamingen blijven trouw aan het hoorntje, al kiest Gen Z liever voor een potje om plakkerige handen te vermijden. Fun fact: er is zelfs iemand die elke dag een ijsje eet, zomer én winter.

Ontdek meer