The Messy Chef strikes again! Nadat Jelle Beeckman eerder al het geheim achter de iconische Kastart-saus probeerde te ontrafelen, heeft hij nu zijn tanden gezet in een andere legendarische pastasaus: de Bocca-saus. En volgens hem zit hij er héél dicht bij. “De smaak is 98 procent juist", zegt hij in een video op Instagram.
Na Kastart-saus waagt ‘Messy Chef’ Jelle zich aan Bocca-saus
De Bocca-saus is een klassieker onder studenten, vooral in Gent, Brugge en Kortrijk, waar pastarestaurant Bocca al jaren een vaste waarde is. De feloranje, licht pikante saus is razend populair, maar wat zit er nu écht in? Dat was precies wat Jelle wilde uitzoeken.
De basis? Selder, ajuin, tomaat en room. En dat pittige kantje? Tabasco, vermoedt hij. “Je voelt de pikantheid pas achteraf in je keel,” zegt hij. Zijn grootste tip? Maak de saus een dag op voorhand.
Het resultaat is volgens hem bijna identiek aan het origineel. En ook Bocca zelf lijkt onder de indruk. “De kleur is alvast helemaal on point", reageerde het restaurant onder zijn video. Gelukkig zijn ze dus niet boos dat Jelle hun recept heeft ontrafeld. Geen bocca op zijn muile dus, maar enkel Bocca in zijn bord.
Oostende krijgt eigen Mexicaans spiritsfestival
Oostende maakt zich klaar voor een shot Mexicaanse cultuur. Op zondag 28 september strijkt het gloednieuwe festival Copitas neer in het iconische Thermae Palace, en nee, dit is geen standaard tequila-party met sombrero’s en zout op je hand. Denk: exclusieve tastings, diepgaande verhalen en onbekende parels uit de Mexicaanse spiritswereld.
Achter het festival zitten foodie en podcastmaker Stijn Deschacht (‘Over Eten’) en spiritskenner Jeroen Van Dyck (bekend van o.a. Liquid Leuven). Wat je mag verwachten? Meer dan enkel tequila en mezcal. “Mexico heeft véél meer te bieden dan mensen denken. Er bestaan zo’n 150 soorten agave, maar ook Mexicaanse gin, rum en zelfs whisky zijn het ontdekken waard,” klinkt het.
Op het programma: tastings van zeldzame flessen, masterclasses met internationale experts en food pairings met Mexicaanse invloeden. Geen commerciële cocktailbar toestanden, maar een festival voor wie écht wil proeven, luisteren en leren.
Waar? Thermae Palace, Oostende
Wanneer? Zondag 28 september 2025
Tickets? Via copitas.be
Studeer je in Gent (of ga je binnenkort in Gent studeren), ben je niet bang voor een beetje camera-actie en wil je vanaf september 2025 tot en met juni 2026 op kot? Dan is dit je kans!
Voor het tweede seizoen van 'Kotmadam Sarafian' op VTM zoekt productiehuis Borgerhoff & Lamberigts TV nieuwe studenten die samen met Barbara Sarafian onder één dak willen wonen. Barbara is niet zomaar een huisbaas: ze is je kotmadam, een luisterend oor en soms ook een strenge mama. Maar vooral iemand die van het kot een warme thuis maakt, met duidelijke afspraken én genoeg ruimte voor plezier en vriendschap.
Klinkt dit als iets voor jou? Schrijf je dan nu in en wie weet beleef jij binnenkort een uniek kotavontuur.
Opgelet: je kan nog inschrijven tot zondag 13 juli '25.
Ontdek meer
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 08/07 Jaden Smith
- 10/07 Perrie Edwards
- 10/07 Harper Beckham
- 14/07 Flo Windey
- 14/07 Oliver Symons