Jobstudent mag nog maar 475 uur werken

Karen Luiken-29 december 2024 om 09:09- Foto:

Photo by Bench Accounting on Unsplash

Ben je student en was je van plan om dit jaar heel veel geld te verdien met je bijbaantje? Reken jezelf nog niet te rijk. Jobstudenten mogen in tegenstelling tot voorgaande jaren niet langer 600 uur werken tegen voordelige tarieven.

Even wat meer uitleg. Jobstudenten mogen vanaf hun 16de jaar, soms zelfs al vanaf hun 15de jaar, iets bijverdienen als jobstudent. In de afgelopen twee jaar mochten ze 600 uur werken zonder al te veel sociale bijdragen te moeten betalen. Die sociale bijdragen moeten door iedereen betaald worden, maar jobstudenten hebben op dat vlak een fijn voordeel. Tot 600 werkuren betalen ze minder sociale bijdragen dan een gewone werknemer.

Maar vanaf het nieuwe jaar geldt dat voordeel niet langer voor 600 werkuren, maar slechts voor 475 werkuren. Uiteraard mag er wel meer gewerkt worden, maar jobstudenten betalen over elk meer gewerkt uur meer belasting. Onderaan de streep hou je dan minder over.

Sporten tijdens een hittegolf: hoe pak je het aan?

Chelsy Vanlerberghe-17 juli 2025 om 09:05

Zwoel zomerweer en zin om te sporten? Goed idee – als je het slim aanpakt. Want trainen tijdens een hittegolf is niet hetzelfde als je doorsnee gym sessie. Denk: liters zweet, duizeligheid en je hart dat overuren draait. Toch hoef je je sportplannen niet helemaal te skippen. Met een paar simpele aanpassingen blijf je actief én veilig.

Luister naar je lijf
Bij +30°C loopt je lichaam snel oververhit, en dat voel je. Zweten is normaal, maar zodra je duizelig wordt of je hartslag explodeert, is het tijd om te pauzeren. Een sportcoach als Mounji Idjouadiene (van het Belgische merk QNT) raadt aan om je trainingen aan te passen en vooral niet te overdrijven. Je hoeft geen held uit te hangen.

Hydrateren als een pro
Water is goed, maar niet altijd genoeg. Als je intensief sport in de hitte, verlies je niet alleen vocht maar ook mineralen. Tip: voeg elektrolyten toe of pimp je water met munt, citroen of komkommer. QNT tipt ook een hydratatiedrank met collageen en vitamine C (Collagen Care), maar een homemade infused water doet ook al veel.

Snack slim
Zware maaltijden of smeltende snacks? No-go.Ga voor lichte, frisse dingen zoals watermeloen, komkommer of appelmoes. En als je wat langer sport: zorg voor koolhydraten én eiwitten.

QNT's 5 hitte-tips om te sporten zonder te smelten:

  1. Train vroeg of laat (voor 10u of na 20u)

  2. Pet op, lichte kleren aan

  3. Zoek schaduw of blijf binnen

  4. Verlaag de intensiteit en luister naar signalen zoals misselijkheid of hartkloppingen

  5. Munt in je water voor die frisse kick

Recovery is key
Na het sporten iets eiwitrijks drinken helpt bij herstel. Een shake (zoals die van QNT) is handig on the go, maar een smoothie met yoghurt en banaan doet ook perfect de job. Bonuspunten als je 'm ijskoud serveert.

Nog veel onzekerheid over Tomorrowland na brand

Karen Luiken-17 juli 2025 om 07:02

Het is nog niet duidelijk hoe Tomorrowland er dit weekend uit gaat zien nadat er woensdagavond brand uitbrak op het hoofdpodium. Het terrein is vrijgegeven door de brandweer, maar over de gevolgen is nog niet veel bekend.

Het enige wat momenteel zeker is, is dat de camping van Tomorrowland vandaag zijn deuren zal open voor 38.000 bezoekers. Sterker nog: de eerste festivalgangers zijn al gearriveerd. Ook buitenlandse gasten worden nog steeds in Brussel verwelkomd, zoals de planning was. Over de rest is nog niets bekend.

"Emotioneel gezien zou het een ramp zijn als het niet kan doorgaan, maar we geven de hoop niet op", zegt Tomorrowland-woordvoerder Debby Wilmsen in 'De Ochtend'. "Het enige waar we zeker van zijn, is de opening van DreamVille (de officiële camping) en de ontvangst (van de buitenlandse festivalgangers) in Brussel."

Er wordt vandaag druk overlegd tussen de organisatie, experts en overheidsdiensten, om te kijken in welke vorm Tomorrowland onder deze omstandigheden alsnog veilig door zou kunnen gaan. Het is namelijk nog maar de vraag of het verwoeste hoofdpodium sterk genoeg is om te laten staan tussen alle festivalgangers.

De brand brak woensdagavond rond 18.00 uur uit. Dat gebeurde tijdens de laatste voorbereidingen en de vlammen verspreidden zich razendsnel uit. Rookpluimen stegen op terwijl er ondertussen ook allerlei vuurwerk ontplofte. Het is nog niet bekend hoe de brand is ontstaan.

Ontdek meer