Je kunt vanaf nu ook tijdlijnfoto's delen met 'close friends' op Instagram

Karen Luiken-15 november 2023 om 07:45

Niet alleen story’s delen met je beste vrienden, maar ook foto’s op je tijdlijn. Instagram maakt het mogelijk met een update van de functie 'Close Friends'.

De functie ‘Close Friends’ bestaat al een tijdje. Met deze feature kun je een groep mensen samenstellen die meer content van jou mag zien dan je andere volgers. Heb je een story die je alleen met je beste vrienden wilt delen? Dan vink je de functie ‘Close Friends’ aan.

Die optie was lange tijd alleen beschikbaar bij story’s van Instagram, maar daar komt nu dus verandering in. The Verge meldt dat Instagram de functie ook beschikbaar maakt bij foto’s of Reels op je tijdlijn.

Om een bericht of Reel te beperken tot goede vrienden, selecteer je de optie audience (of doelgroep). Je kunt dan kiezen tussen followers (volgers) of close friends (goede vrienden). Als je close friends aantikt, krijgt alleen de door jou geselecteerde groep mensen de content te zien. Easy as that!

Bisou Awards zijn terug: wie is de meest impactvolle influencer?

Simon Smetryns-06 juni 2025 om 10:46

Op 6 november 2025 is het opnieuw zover: de Bisou Awards strijken neer in het iconische Grand Casino Knokke-Heist. Verwacht geen standaard awardshow, maar een avond vol theatrale entrees, koninklijke vibes en fluwelen flair. Het thema dit jaar? A Royal Reawakening – een mix van 18de-eeuwse salons en hedendaagse rebellie, compleet met korsetten, parels en sculpturale outfits.

De Bisou Awards bekronen de meest impactvolle influencers en merken van het moment. Vorig jaar namen onder andere Shauna Dewit, Stien Edlund en Kassaticket een felbegeerd ‘Bisouke’ mee naar huis. Dit jaar liggen de lat én de glitter nóg hoger.

Influencers kunnen genomineerd worden tot en met 6 juli via bisouawards.be. Stemmen kan later van 25 augustus tot en met 14 september. Nieuw dit jaar zijn de categorieën Nature & Sustainability en Industry Achievement. Ook de awards voor onder andere Entertainment, Framily & Relationships en Social Impact kregen een update.

Ook merken komen in de spotlights met de Bisou for Brands, een award voor campagnes die niet alleen scoren, maar ook verbinden. Hier telt niet alleen de impact, maar ook de creativiteit en maatschappelijke relevantie.

Zin om je stem te laten horen of je favoriete creator te steunen? Dan weet je wat je te doen staat.

Dina Tersago in tranen na TikTok-onderzoek in ‘Ze Zeggen Dat’

Chelsy Vanlerberghe-09 mei 2025 om 13:40

In een preview van de tweede aflevering van 'Ze Zeggen Dat', zien we een Dina Tersago zoals we haar nog niet vaak zagen: emotioneel, aangeslagen en met tranen in de ogen. De reden? TikTok.

Dina duikt in de wereld van de populaire app en stelt zich de vraag: moet TikTok niet verboden worden voor kinderen onder de 13? Samen met TikTokkers Elias Verwilt en Stien Edlund – twee gezichten die je sowieso kent als je ooit langer dan vijf minuten op de For You Page zat – ontdekt Dina hoe het algoritme werkt en wat je zoal te zien krijgt als jonge gebruiker.

Voor het onderzoek kregen tien 13-jarigen een week lang 80 minuten per dag toegang tot TikTok. Uit die ervaring werd een soort mini-docu gemaakt met de filmpjes die hen door het algoritme werden voorgeschoteld. Denk: content rond mentale problemen, automutilatie en toxisch schoonheidsideaal. De reacties tijdens de première zijn heftig – ouders en jongeren verlaten overstuur de zaal. Ook Dina krijgt het lastig.

En eerlijk: als je weet dat Vlaamse jongeren van 16 tot 24 gemiddeld 80 minuten per dag op TikTok zitten (meer dan op Instagram, Facebook en WhatsApp samen), dan zet zo’n experiment wel aan het denken.

'Ze Zeggen Dat', te zien op maandag 12 mei om 20u40 bij VTM.

Ontdek meer