Het is een vraag waar je vast nog nooit bij hebt stilgestaan, maar toch boeiend genoeg voor een wetenschappelijke deep dive: wat gebeurt er als een man ejaculeert in de ruimte? Astrofysicus Matthew Agnew en seksuoloog Esme Louise James deden op TikTok uit de doeken wat er écht gebeurt als een man in de ruimte klaarkomt. Ja, dit is een echt onderzoek.
Wat gebeurt er als een astronaut klaarkomt in de ruimte? Wetenschappers leggen uit
De vraag die centraal stond: kan een orgasme in de ruimte je letterlijk achteruit lanceren? Technisch gezien: ja. Dankzij het principe van conservation of momentum (traagheid x snelheid blijft gelijk) wordt de astronaut effectief een klein beetje achteruit “gestuwd” bij het klaarkomen. Maar voor wie hoopt op een soort menselijke raket? Think again. Volgens de berekeningen van James en Agnew zou je achterwaarts bewegen aan een snelheid van... twee meter per uur. Da’s ongeveer even snel als een tuinslak.
Al blijft het voorlopig puur hypothetisch: NASA zwijgt in alle talen over seks of masturbatie in hun gedragscodes. En hoewel geruchten rond de vastzittende astronauten Sunita Williams en Barry Wilmore de ronde doen (astronauten die al maanden vastzitten op het ISS na een technisch probleem), is er geen enkel bewijs dat ze meer dan collega’s zijn. Maar goed, zelfs als er iets gebeurt daarboven: veel vaart zit er dus toch niet achter.
Niet meer overslapen met nieuwe iPhone-wekkerfunctie
Iedereen doet het weleens: je wekker gaat, je tikt op ‘stop’ en vijf minuten later lig je opnieuw knock-out. Apple wil daar nu iets aan doen. Met de nieuwe iOS-update verandert de wekkerfunctie op je iPhone, zodat je minder snel weer indommelt.
Met de nieuwste iOS 26.1-update verandert Apple hoe je je wekker uitzet. De vertrouwde stopknop werkt straks niet meer met één snelle tik. In plaats daarvan moet je over het scherm swipen om het alarm te stoppen.
Klinkt klein, maar het is een slimme zet. Door die extra beweging word je automatisch iets alerter, waardoor de kans kleiner wordt dat je weer in slaap valt. De sluimerknop blijft wel hetzelfde: één tik en je krijgt nog even uitstel.
Volgens Apple zorgt de verandering ervoor dat de wekker bewuster wordt uitgezet: letterlijk. Je moet wakker genoeg zijn om te swipen, wat je brein helpt opstarten. Minder kans dus op verslapen of het per ongeluk uitschakelen van je alarm.
De update iOS 26.1 wordt uitgerold op maandag 27 oktober om 19.00 uur (deze avond). Vanaf dat moment kun je de vernieuwde wekkerfunctie meteen gebruiken. En er is nog meer goed nieuws: Apple Intelligence wordt tegelijk ook in het Nederlands beschikbaar. Handig voor wie AI en Siri graag in eigen taal gebruikt.
Dit kan een verborgen signaal zijn dat je partner narcistisch is
Pexels: Nataliya Vaitkevich
Een kus, een knuffel of een hand op je schouder: we zien het meestal als iets liefs of geruststellends. Maar wetenschappers waarschuwen dat sommige vormen van aanraking net het tegenovergestelde kunnen betekenen. Volgens nieuw onderzoek kunnen ze zelfs wijzen op manipulatief gedrag bij mensen met narcistische of psychopathische trekjes.
Onderzoekers van de Binghamton University in New York ontdekten dat mensen met zogenaamde 'Dark Triad'-kenmerken – narcisme, psychopathie en machiavellisme – aanraking vaak strategisch gebruiken om macht uit te oefenen of hun partner te controleren.
Ze waarschuwen dat aanrakingen invloed kunnen hebben op hoe iemand zich voelt en zelfs kunnen leiden tot meer volgzaamheid. Dat betekent natuurlijk niet dat elke spontane knuffel verdacht is. Aanraking blijft een belangrijke manier om liefde en verbondenheid te tonen. Maar, zeggen de onderzoekers, “niet elke aanraking is goed bedoeld.”
In het onderzoek, uitgevoerd bij vijfhonderd studenten in een relatie, werd gekeken naar hoe vaak en op welke manier mensen aanraking gebruiken. Daarnaast vulden deelnemers vragenlijsten in om hun persoonlijkheidskenmerken te meten. Daaruit bleek dat zowel mannen als vrouwen met duistere persoonlijkheidstrekken aanraking bewust inzetten als manipulatiemiddel.
Bij mannen gebeurde dat vooral wanneer ze onzeker waren over hun relatie: door fysiek contact te zoeken, probeerden ze zichzelf gerust te stellen of hun partner te claimen. Vrouwen met dezelfde trekken bleken aanraking juist vaker te gebruiken als subtiel machtsmiddel om controle te behouden in de relatie.
Toch benadrukken de onderzoekers dat maar een klein percentage van de mensen echt een narcistische of psychopathische stoornis heeft. “Het is niet de bedoeling dat iedereen zijn partner plots gaat analyseren", klinkt het. “Maar het onderzoek toont wel hoe aanraking ook een vorm van macht kan zijn, niet alleen van liefde.”
Ontdek meer
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 28/10 Tinne Oltmans
- 31/10 Willow Smith
- 31/10 Rhodé Kok
- 03/11 Maureen Vanherberghen
- 03/11 Willen De Schryver