Als je aan ijs denkt, denk je waarschijnlijk aan frisse fruitsmaken of chocolade. Maar vanaf nu kun je ook komkommer of avocado aan dit lijstje toevoegen. Het merk Gigi komt met drie nieuwe ijsjes waarbij groenten centraal staan.
Laten we beginnen met het ijsje op een stokje, dat de smaken komkommer, witte wortel en limoen bevat. Gigi omschrijft het ‘als een levendige en verfrissende blend, die een knapperige, koele sensatie biedt met een vleugje citrus’.
De tweede optie is een ijstub met de smaken witte pompoen, banaan en kaneel. Of zoals Gigi het zegt: ‘Een warme en heerlijke combinatie die een gezellig gevoel oproept en de perfecte combinatie vormt van tropische banaan met kruidige tonen van kaneel’.
En dan nog de laatste: een tub waarbij de smaken van avocado, komkommer en dille gecombineerd worden. Puur, groen en smaakvol. Aldus Gigi, die daar nog het volgende aan toevoegt: ‘Een aangename en kruidige gelato op basis van avocado, met een zachte, romige textuur en een frisse, aromatische kick’.
Deze ijsjes zijn een typisch gevalletje van yay or nay. Of het is goddelijk, of het smaakt nergens naar. Maar welke kant ze ook op vallen: gezond zijn ze wel. En da’s natuurlijk ook wat waard.
De nieuwe smaken zijn te vinden bij Delhaize. Uitbreiding naar andere retailers staat gepland voor de nabije toekomst.
Belgisch bartalent schittert tijdens Campari Negroni Competition
De iconische Negroni bestaat 106 jaar en dat wordt gevierd met een cocktailwedstrijd vol jong talent. Tijdens de Campari Negroni Competition 2025 geven 19 geselecteerde Belgische bartenders hun eigen twist aan de klassieker, met één vaste regel: 1/3 Campari.
Hun creaties zijn te proeven tijdens Negroni Week (22–28 september), een internationaal event waarbij bars unieke versies serveren voor het goede doel. De jury bezoekt alle semi-finalisten en kiest 10 finalisten.
De grote finale vindt plaats op 3 november in het Wintercircus in Gent. De winnaar wint een exclusieve trip naar Milaan, dé thuisbasis van Campari. Santé!
‘Pulp Fiction’, burgers & zonsondergang op het terras van WOLF Antwerpen
WOLF Antwerpen serveert deze zomer opnieuw film én food. Na een uitverkochte editie met ‘Mamma Mia!’ en spicy BBQ van Mission Masala, is het op donderdag 17 juli de beurt aan cultklassieker ‘Pulp Fiction’ en een exclusieve grill takeover door burgerheld Rambo.
De setting? Het dakterras van WOLF op ’t Eilandje, met zicht op het MAS, ligstoelen in de zon en een Campari Spritz in de hand. Vanaf 19u30 start Rambo de BBQ op met smashed burgers vol crispy edges, kaas en juicy toppings, terwijl om 20u30 de film begint op groot scherm. Je ticket (€15) geeft toegang tot de film én een drankje.
WOLF wil met deze avonden meer zijn dan gewoon een foodhall. Eerder deze zomer organiseerden ze al een keramiek-workshop met uitzicht op het dok én een feelgood dog event in samenwerking met Dogs of Antwerp. Volgens het team draait het allemaal om “blijven hangen, ook als je bord al leeg is.”
Tickets zijn beperkt, dus wie erbij wil zijn: www.wolf.be.
Ontdek meer
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 30/07 Lisa Kudrow
- 31/07 J.K. Rowling
- 01/08 Viktor Verhulst
- 02/08 Emma Bale
- 04/08 Barack Obama