Rougebier is hot, en ALDI springt mee op de kar. Vanaf deze maand vind je in alle Belgische winkels van de supermarktketen het nieuwe ‘Buval Rouge’: een donkerrood, lichtzoet biertje dat je maar €2,79 kost voor vier blikjes. Jep, dat is amper 70 cent per stuk.
ALDI lanceert eigen Buval rougebier voor spotprijsje
Rougebier zit in de lift, zowel in Vlaanderen als Wallonië. ALDI speelt daar nu slim op in met een nieuwe variant binnen hun huismerk Buval. “We willen een lekker én betaalbaar rougebier aanbieden,” zegt Lieve Conard van ALDI. En betaalbaar is het zeker.
Het bier wordt lokaal gebrouwen bij Brouwerij Martens en is onderdeel van ALDI’s huismerk Buval. Dat merk is geen onbekend in bierland: de originele pilsvariant werd al uitgeroepen tot “beste van de test” in een eerdere smaakproef, en kreeg in 2021 een alcoholvrije 0.0%-versie. Volgens ALDI is Buval Rouge “verfrissend met een licht zoete toets” en perfect voor zonnige dagen.
Zin om te proeven? Je vindt ‘m nu in de rekken.
Blokpauze? VTM GO dropt drie nieuwe reeksen met oa Flo Windey en Zita Wauters
Blokpauze incoming? VTM GO serveert vanaf 19 mei drie nieuwe fictiereeksen die perfect passen tussen twee hoofdstukken cursus door. 'OnlyFriends', '96 Frames' en 'De Klas van 2000' zijn stuk voor stuk short binges met herkenbare verhalen, jonge talenten en genoeg drama om je even uit je studeermodus te halen.
In 'OnlyFriends' maakt Flo Windey haar acteerdebuut als Nina, een seksuologiestudent die op een nieuw kot terechtkomt. Haar nieuwe kotgenoten lijken in eerste instantie vooral langs elkaar te leven, elk met hun eigen struggles. Van coming-outs tot OnlyFans, alles passeert de revue. Flo noemt het zelf “een vertaling van de interne chaos van kotleven”, en dat voel je.
Zita Wauters zie je dan weer in '96 Frames', een spannende thriller waarin een afterparty totaal fout loopt. Lukas (Bram Spooren) wordt wakker zonder herinneringen, en plots duikt er online een video op waarin hij iemand lijkt te vermoorden. Met Zita als mysterieuze Noa wordt het een psychologisch spel vol vragen. Wat is er écht gebeurd, en wie liegt?
Tot slot is er 'De Klas van 2000', een emotioneel verhaal waarin Seb (Wouter Hendrickx) zijn dochter Emma vertelt dat hij valt op mannen. Via flashbacks naar zijn jeugd in 2000 ontdek je hoe een oude liefde zijn leven tekende. Een tikkeltje nostalgie, maar vooral een krachtige kijk op identiteit en familie.
Alle drie de reeksen zijn vanaf 19 mei gratis te checken op VTM GO.
Blok moet nog beginnen, maar 1 op 3 studenten voelt zich wekelijks eenzaam
De blok is nog niet begonnen, maar veel studenten zitten er mentaal al flink door. Uit een nieuwe studie blijkt dat 1 op de 3 zich wekelijks eenzaam voelt, en bijna de helft sociale activiteiten mijdt omdat ze het simpelweg niet kunnen betalen. En dat terwijl 67% zich al regelmatig gestrest voelt.
Koekjesmerk LU liet in samenwerking met iVOX onderzoek doen naar het mentale welzijn van Belgische studenten. Wat blijkt? De combinatie van studiestress, financiële zorgen en sociale druk hakt er stevig in. Meer dan de helft van de studenten vindt zijn kot ook geen echte thuis, en het ouderlijk huis blijft voor velen dé plek waar ze zich veilig voelen.
Wat studenten wel helpt? Samen eten, gesprekken aan tafel, de geur van hun lievelingsgerecht… Kleine momenten die voor wat rust zorgen in de chaos. Toch voelt maar 36% zich comfortabel om open te praten over mentale struggles, terwijl 70% wel graag naar anderen luistert. dStudenten zijn er dus wél voor elkaar, maar zwijgen liever over zichzelf.
Op 15 mei organiseert LU samen met Thomas More een conferentie waar studenten kunnen praten met experts zoals psycholoog Shaïna De Jonghe. “We waren nog nooit zo bereikbaar, en toch voelen velen zich zelden écht gezien,” zegt ze. “Eenzaamheid is geen uitzondering, het is menselijk. En het begint met beseffen dat je er niet alleen in bent.”
Ontdek meer
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 13/05 Robert Pattinson
- 14/05 Martin Garrix
- 15/05 Pauline Slangen
- 15/05 Chase Hudson
- 16/05 Dimitri Vegas