Pano besteedt aandacht aan illegale vapes

Karen Luiken-22 april 2025 om 07:48

Hoewel wegwerpvapes sinds 1 januari verboden zijn in ons land, duiken ze nog overal op. Je kunt ze krijgen via kennissen, online webshops of zelfs via nachtwinkels. In een nieuwe aflevering van ‘Pano’ vertellen jonge dealers hoe dat kan.

De aflevering van ‘Pano’ wordt aanstaande woensdag uitgezonden en geeft een inkijkje in de inmiddels illegale wereld rondom vapes. Op scholen in Vlaanderen en Brussel is sprake van een stijging in het aantal jongeren dat gebruikmaakt van vapes, soms zelfs al bij jongere leerlingen van in de eerste graad.

De vapes worden in beslag genomen, maar lost dat het probleem op? En wat zit er eigenlijk allemaal in die wegwerpsigaretten? ‘Pano’ laat er een aantal onderzoeken op nicotine-inhoud, zware metalen en de aanwezigheid van schadelijke stoffen in de dampen. ‘De resultaten zijn ontluisterend’, klinkt het in een vooraankondiging.

‘Pano onderzoekt: Generatie vape’ is woensdag 23 april om 20.50 uur te zien op VRT1, VRT MAX via de VRT NWS-app.

Reünie 'Ex On The Beach: Double Dutch' komt naar Streamz

Karen Luiken-14 juli 2025 om 17:14

Seks, lust, drama en een heel klein beetje liefde. Dit seizoen van ‘Ex On The Beach: Double Dutch’ was er weer een voor in de boekjes. Benieuwd hoe het nu met iedereen gaat? Vanaf dinsdag (morgen) staat de reünie-aflevering op Streamz!

Tijdens de reünie worden brandende vragen eindelijk beantwoord. Hoe zit het nu echt tussen Chimene en Dani, en Jonna en Marianne; zijn de relaties nog aan? Zijn Shaniqua en Quentin nu een koppel? Wie heeft volgens Jonna de mooiste voeten van de villa? Waarom ging het mis tussen PK Demi en Jaimy? Zijn er nog geheime avontuurtjes na de opnames geweest? Je gaat er allemaal achter komen.

De reünie was zondagavond al bij MTV te zien, maar vanaf dinsdag is de aflevering ook bij Streamz beschikbaar.

Gent krijgt grootste sportpretpark van Europa

Karen Luiken-10 juli 2025 om 14:51

Vijftig unieke sporten komen samen op één plek. Over drie dagen, op 13 juli, opent er in Gent een nieuwe vestiging van Sparkx. Het wordt de grootste van Europa.

Sparkx had al een vestiging in Hasselt, maar nu komt er dus ook eentje in Gent bij. Het gaat om een gebouw van 4.800 vierkante meter groot, met daarin vijftig verschillende sporten, waaronder motorracen, ijshockey en paardrijden. Je kunt er floorball spelen, pickleball, Japans trefbal, snowboarden, racen, basketballen, ijshockeyen, en ga zo nog maar even door.

De sporten zijn voor iedereen geschikt, jong of oud, beperking of geen beperking. Er wordt in het park speciale aandacht besteed aan exclusief sporten met de allereerste rolstoelrace van België en een virtuele versie van boccia (een soort petanque) voor mensen met een fysieke beperking.

“Met het nieuwe sportpretpark is Gent nog meer sportstad. De attracties zijn niet alleen innovatief, maar ook inclusief”, zegt Mathias De Clerq, burgemeester van Gent. “Leeftijd of beperking vormen geen belemmering om samen te sporten. Zo hebben we het graag in Gent.”

De nieuwe Sparkx-vestiging opent op 13 juli zijn deuren en zal de hele zomervakantie alle dagen geopend zijn. Op vrijdagen wordt de komende weken een avondconcept getest en is de boel tot 22.00 uur geopend. Op zaterdag kun je tot 20.00 uur terecht, op zondag tot 18.00 uur en alle overige dagen tot 19.00 uur.

Ontdek meer