MrBeast gaat voluit voor een nieuw doel: kinderarbeid in West-Afrika tegengaan. Zijn aanpak? Ontbijt.
MrBeast pakt kinderarbeid in West-Afrika aan met ontbijtactie
YouTube-koning MrBeast, aka Jimmy Donaldson, steekt z’n miljoenen niet alleen in virale video’s, maar ook in serieuze projecten. Zijn nieuwste missie? Kinderen in West-Afrika van de cacaoplantages krijgen en terug naar school brengen.
“Als ze weten dat ze eten krijgen, komen ze naar school,” zegt hij. En dat blijkt te kloppen: op één school steeg de opkomst al met 10% in de eerste week.
Via zijn eigen Beast Philanthropy-kanaal laat hij al langer zien dat hij méér wil doen dan content maken. Denk aan operaties betalen, huizen bouwen en stranden opruimen. Maar nu focust hij zich op een structureel probleem: kinderarbeid in Ghana en Ivoorkust, waar volgens cijfers zo’n 1,5 miljoen kinderen werken in de cacaoproductie.
Donaldson zit volgens eigen zeggen al “duizenden uren” in dit project en wil er het komende jaar z’n volle aandacht aan geven. “Ik ben bang dat als iemand met mijn invloed dit niet kan oplossen, niemand het kan,” schreef hij op X.
TIP: WOLF op ’t Eilandje serveert deze zomer ook cinema onder de sterren
Zin in een zomerse filmavond zonder muffe cinemazalen of ritselende popcornzakken? Deze zomer tovert WOLF Sharing Food Market zijn terras om tot openluchtcinema, met uitzicht op het MAS en een Campari Spritz in de hand.
De eerste avond staat gepland op donderdag 26 juni met ‘Mamma Mia!’, de ultieme feelgoodfilm. Voor €15 krijg je toegang tot de film én een heerlijke Campari Spritz. De openluchtcinema vindt plaats op het terras van WOLF op ’t Eilandje en biedt plek aan 300 bezoekers. Deuren open vanaf 19u30, film start om 20u.
Er volgen nog twee extra edities op 17 juli en 11 september. Welke films er dan op het scherm verschijnen, ontdek je binnenkort via de socials van WOLF. Maar één ding is zeker: je kijkt ze vanuit een comfy ligstoel, met streetfood op je schoot en een cocktail in je hand.
Naast de filmavond zelf is ook de foodmarket van WOLF open: van Aziatische bao’s tot spicy taco’s, je kan er makkelijk je eigen pre-cinema dinner samenstellen.
Of je nu zin hebt in een spontane filmdate, een chill avondje met vrienden of gewoon een excuus zoekt om buiten te hangen met een drankje: WOLF x Campari Spritz Cinema Nights klinkt als een perfecte zomeravond. Alle info en tickets vind je op wolf.be.
Een 24-jarige skydiver is afgelopen weekend om het leven gekomen tijdens een sprong in de Zwitserse Alpen. Dat meldt de lokale politie volgens verschillende media.
Liam Byrne, de man in kwestie, maakte zaterdag met twee anderen een sprong van ongeveer 2400 meter van de Gitschenberg in Zwitserland. Door nog onbekende reden week Liam af van zijn geplande koers en kwam hij op een rotsformatie terecht. Hij overleefde dat niet. De twee anderen zijn wel veilig geland.
De 24-jarige man stond bekend als wingsuit-vlieger en droeg tijdens zijn sprongen een speciaal pak waarmee hij in de lucht kon opstijgen. Ruim 4000 keer ging dat goed, maar afgelopen weekend werd zijn grote passie hem fataal.
Ontdek meer
Pop-up tijdens Gentse Feesten: 5 influencers openen Chums smashburgers
Yum!
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 26/06 Jennette McCurdy
- 26/06 Ariana Grande
- 28/06 Megan Desaever
- 28/06 Rob Dyrdek
- 29/06 Camila Mendes