Virale TikTok-cookies komen naar Vlaanderen

Karen Luiken-27 maart 2025 om 16:00

Ooit van SALVO Bakehouse gehoord? Als je veel gebruik maakt van TikTok, kan het antwoord op die vraag bijna niet ‘nee’ zijn. De Amsterdamse hotspot gaat keihard viral vanwege de overheerlijke koekjes die de bakkerij verkoopt. Veel mensen reizen ervoor naar de Nederlandse hoofdstad en staan er voor in de rij, maar dat is vanaf vandaag niet meer nodig. De baksels komen namelijk naar Vlaanderen!

De baksels van SALVO zijn gemaakt op recept van eigenaar Salvatore Lionielli en bevatten een Italiaanse twist. Foodies hebben er alles voor over om de lekkernijen te proeven en reizen er zonder moeite voor af naar Amsterdam. Maar zoals we al zeiden: die trip hoef jij niet te maken. Crisp heeft namelijk de handen ineen geslagen met de bakkerij en gaat de traktaties van SALVO gewoon thuisbezorgen.

Vanaf vandaag kun je in de app van Crisp twee van SALVO’s meest succesvolle recepten bestellen. De eerste zijn de gooey cookies die je zo in de oven kunt schuiven. De tweede is de signature tiramisu in blik, die in espresso gedompelde Italiaanse savoiardi-koekjes bevat, met romige mascarpone en een krakend krokant laagje pure chocolade.

Loopt het water je al in de mond? Wacht dan niet te lang, want de voorraad is beperkt!

Gent Smaakt keert terug: foodies, maak je klaar voor vijf dagen smullen

Chelsy Vanlerberghe-14 mei 2025 om 09:44

Van 28 mei tot en met 1 juni verandert het centrum van Gent weer in het grootste openluchtrestaurant van Vlaanderen. Gent Smaakt is terug, en da’s goed nieuws voor iedereen die houdt van lekker eten, gezelligheid en ontdekken wat Gent culinaire te bieden heeft. En bonus: de toegang is gratis.

Het festival spreidt zich uit over vier smaakzones. Op de Korenmarkt proef je gerechten van over de hele wereld, klaargemaakt door Gentse chefs met ballen aan hun pollepel. Klein Turkije en het Goudenleeuwplein staan dan weer vol met kraampjes vol lokale producten, ambachtelijke dranken en streetfood.

Onder de Stadshal ligt het kloppend hart van het festival: Chef’s Island. Hier laten acht Gentse topchefs zien hoe je Vlaamse klassiekers nieuw leven inblaast. Ook de Duvelbar en workshops over alles van kruiden tot koffie vind je hier. Zin om zelf iets te leren? Inschrijven kan via de site.

Op de Poeljemarkt krijgen jonge foodondernemers een podium: perfect om nieuwe smaken (en concepten) te ontdekken.

Zondag is het aan de jongste chefs. In het Kinderrestaurant runnen kinderen tussen 9 en 14 hun eigen zaak, samen met vijf Gentse chefs. Ze koken, serveren en leren hoe het er echt aan toe gaat in de horeca. Op die dag wordt ook de prijs voor Meest Kindvriendelijke Restaurant van Gent uitgereikt.

Praktisch (aka wanneer moet je honger hebben?)

  • Woensdag 28 mei: 17u tot middernacht

  • Donderdag 29 mei: 11u tot middernacht

  • Vrijdag 30 mei: 12u tot middernacht

  • Zaterdag 31 mei: 12u tot middernacht

  • Zondag 1 juni: 11u tot 21u

Check het programma, deelnemers en workshops op gentsmaakt.be en plan je foodtrip. Smakelijk!

Summer incoming: Lidl lanceert budgetproof slushymaker

Chelsy Vanlerberghe-13 mei 2025 om 12:54

Zomer in je keuken? Lidl regelt het. Met de nieuwe Silvercrest slushymaker maak je in een paar minuten zelf ijskoude drankjes, zonder gedoe. Denk: slushies, mocktails, zomercocktails: all the good stuff, gewoon bij je thuis.

De machine is compact (past makkelijk op je aanrecht), gebruiksvriendelijk en heeft een mengcapaciteit van 1,1 liter. Je kan werken met ijsblokjes of crushed ice, en met z’n 30 watt vermogen krijg je snel die typische korrelige textuur van een échte slushy. Perfect voor chill-avonden, BBQ’s of een zonnige predrinks.

Lidl ging nog een stapje verder en werkte samen met cocktailcreator Matthias van Served by Soberon. Hij bedacht twee exclusieve recepten om meteen aan de slag te gaan met de slushymachine: eentje met alcohol, eentje zonder.

Cocktailrecept: Sundown

Ingrediënten:

  • 7cl Bitterol Aperitif
  • 15cl rosé wijn
  • 0cl vers pompelmoessap
  • 3cl citroensap

Stappenplan:

  1. Pers 1 pompelmoes en 1 citroen.
  2. Meet alle ingrediënten een voor een af en voeg ze vervolgens samen in de maatbeker van de Silvercrest Slushy Maker.
  3. Vul het bovenste compartiment met ijsblokken en zet het toestel aan.
  4. Voeg af en toe wat ijs bij en laat het toestel draaien tot je de gewenste consistentie bereikt.

Mocktailrecept: Daybreak

Ingrediënten:

  • 10cl ​ Earl Grey thee (Lord Nelson Earl Grey - infused)
  • 12cl ​ vers pompelmoes sap
  • 3cl ​ ​ vers citroen sap
  • 3cl ​ ​ suikersiroop
  • 6cl ​ ​ Saskia pompelmoes (Mineraalwater met pompelmoessmaak)

Stappenplan:

  1. Maak 1 tas Earl Grey thee (1 builtje in 20cl heet water) en zet opzij om af te koelen.
  2. Combineer ondertussen 50 gram suiker met 5cl heet water en roer tot de suiker volledig opgelost is.
  3. Pers vervolgens 1 pompelmoes en 1 citroen.
  4. Als de thee en suikersiroop wat afgekoeld zijn, meet dan alle ingrediënten een voor een af en voeg ze vervolgens samen in de maatbeker van de Silvercrest Slushy Maker.
  5. Vul het bovenste compartiment met ijsblokken en zet het toestel aan.
  6. Voeg af en toe wat ijs bij en laat het toestel draaien tot je de gewenste consistentie bereikt.

Geniet van je verfrissende creatie!

Ontdek meer