Campus De Nayer connecteert studenten met topbedrijven

Chelsy Vanlerberghe-07 maart 2025 om 09:19

Ben jij bijna afgestudeerd en klaar voor de arbeidsmarkt? Of zoek je nog een stage of een project voor je bachelor- of masterproef? Dan is de jobbeurs op Campus De Nayer de place to be! Op dinsdag 11 maart organiseren Thomas More en KU Leuven hier een grote jobbeurs waar meer dan 200 bedrijven en 1.000 studenten uit de sectoren Technologie, ICT, Engineering, Business en HR samenkomen.

Met namen als Bayer, Jan De Nul, DAF Trucks, KBC, UZ Leuven, Politie Antwerpen, Odoo en Randstad Group is dit dé kans om in contact te komen met potentiële werkgevers. Ook Stad Antwerpen maakt dit jaar voor het eerst zijn opwachting.

Wie geen idee heeft waar te beginnen, kan gebruik maken van de Job Fair Assistent. Deze slimme app helpt je om bedrijven te vinden die matchen met jouw interesses. Typ bijvoorbeeld 'mobiliteit' in en je krijgt meteen een overzicht van relevante bedrijven én waar je ze kan vinden op de beurs.

Geen tijd om alles in één dag te checken? Vanaf 11 maart om 17.00 uur kan je ook online verder speuren naar opportuniteiten via www.flandersjobfairs.be. Dit platform blijft open tot eind september 2025, zodat je op je gemak bedrijven kan ontdekken en vacatures kan bekijken.

Volgens Claudia De Moor, voorzitter van Voka Mechelen-Kempen, draait het niet alleen om diploma’s: "Bedrijven zoeken mensen met visie, die hun ideeën omzetten in actie. Dit is hét moment om je ambitie te tonen."

Dus, klaar om je toekomst uit te stippelen? Campus De Nayer, dinsdag 11 maart.

AI-assistenten als nieuwsbron? Bijna de helft zit fout

Chelsy Vanlerberghe-14 november 2025 om 13:24

AI-assistenten zoals ChatGPT, Copilot, Gemini en Perplexity klinken misschien slim, maar als nieuwsbron bakken ze er weinig van. Uit een Europees onderzoek, waar VRT samen met 21 andere omroepen aan meewerkte, blijkt dat 45% van de antwoorden fouten bevat.

Het gaat van slechte bronvermelding tot pure feitelijke fouten. Vooral Gemini zakt door het ijs: 76% van de geteste antwoorden was onjuist. In één voorbeeld noemde het Paul Van Tigchelt nog altijd minister van Justitie… terwijl dat al lang niet meer zo is.

Waarom maakt VRT zich zorgen?

Volgens VRT ondermijnen die fouten het vertrouwen in nieuws. Daarom houdt de omroep zijn nieuwscontent bewust weg van AI-chatbots en vraagt het techbedrijven én beleidsmakers om werk te maken van betrouwbare AI.

Jongeren mediawijs maken

Intussen zet VRT wél stevig in op mediawijsheid, met EDUbox, AI-weken op Karrewiet en nws.nws.nws, en projecten op scholen. Jongeren leren zo niet alleen hoe AI werkt, maar vooral hoe je door foutieve informatie prikt.

Dus ja, AI is superhandig, voor receptjes op kot, lastminute excuses voor een groepswerk of snelle study hacks, maar als het over nieuws gaat, blijft zelf nadenken (en checken) de beste optie.

Onderzoek linkt bingedrinken als tiener aan succes

Chelsy Vanlerberghe-13 november 2025 om 14:52

Een pintje (of vijf) op jonge leeftijd zou je later financieel ten goede kunnen komen. Dat beweert de Noorse socioloog Willy Pedersen in zijn boek 'The Beauty and Pain of Drugs'. Volgens zijn onderzoek zouden jongeren die stevig dronken in hun late tienerjaren en vroege twintigerjaren later gemiddeld een hoger inkomen en opleidingsniveau hebben dan leeftijdsgenoten die zelden of nooit drinken.

Pedersen baseert zich op een 18 jaar durende studie bij meer dan 3.000 Noren, van hun 13de tot 31ste. Zijn verklaring? Alcohol fungeert als een “sociale lijm” die mensen losser maakt en makkelijker doet connecteren. Een voordeel dat later ook op professioneel vlak kan doorwegen. “Alcohol is een marker van sociaal gedrag, en dat brengt bepaalde voordelen met zich mee,” zegt hij.

Toch is niet iedereen overtuigd. Gezondheidsexperte Linda Granlund van de Noorse overheid benadrukt dat zelfs kleine hoeveelheden alcohol negatieve effecten hebben op de gezondheid. “Elke pint die je overslaat, verlengt je leven", zegt ze.

Ontdek meer