Is februari het nieuwe september? Steeds meer studenten starten in februari

Chelsy Vanlerberghe-13 februari 2025 om 13:55

Twijfels over je studiekeuze? Je bent lang niet de enige. Steeds meer studenten kiezen ervoor om in februari te switchen of gewoon meteen te starten, zonder dat ze een heel jaar moeten wachten. Aan Karel de Grote Hogeschool (KdG) steeg het aantal februaristarters in twee jaar met 34%. Flexibele instroom wordt dus steeds belangrijker.

Waarom in februari starten? Sommigen merken na een semester dat hun eerste keuze toch niet helemaal past en willen snel schakelen. Anderen nemen een tussenjaar en willen niet tot september wachten om opnieuw te starten. Ook internationale studenten, werkstudenten en wie een extra diploma wil halen, profiteren van dit flexibele instapmoment. De populairste richtingen zijn onder andere Secundair Onderwijs, Rechtspraktijk, Internet of Things en International Business Management.

Volgens KdG-directeur Veerle Hendrickx is flexibiliteit cruciaal: “Als achttienjarige is het niet evident om meteen de perfecte studiekeuze te maken. Door in februari een nieuwe start te maken, geven we studenten de kans om zonder tijdverlies een opleiding te volgen die echt bij hen past. Zo kunnen ze sneller de arbeidsmarkt betreden.”

KdG biedt instapmogelijkheden in dertien opleidingen, waarbij studenten in een nieuwe klasgroep terechtkomen of een aangepast traject volgen. Begeleiding is er via studieloopbaancoördinatoren en zorgcoaches. “We willen studenten helpen sneller de juiste richting te vinden,” aldus Hendrickx. Daarnaast krijgen studenten die extra ondersteuning nodig hebben toegang tot studiecoaches, welzijnsteams en financiële hulp.

Imke Courtois krijgt als eerste de titel van erebachelor aan Hogeschool PXL

Chelsy Vanlerberghe-04 juli 2025 om 11:42

Imke Courtois mag zich sinds kort de allereerste erebachelor van Hogeschool PXL noemen. De Limburgse voetbalanalist, auteur en ex-topsporter krijgt de eretitel voor haar maatschappelijk engagement, haar indrukwekkend leertraject én de sterke band die ze nog steeds heeft met de hogeschool.

Imke studeerde in 2009 af als bachelor in de ergotherapie aan PXL en behaalde er ook een bachelor en master in de revalidatiewetenschappen en kinesitherapie. Ondertussen is ze doctoraatsstudent, maar haar impact gaat veel verder dan de academische wereld.

Als voormalig Red Flame en sportcommentator bij de VRT, weet ze sportthema’s op een genuanceerde en toegankelijke manier te duiden. In haar boek ‘Gender Goals’ kaart ze thema’s aan die vaak onderbelicht blijven, zoals mentaal welzijn in de sport en gendergelijkheid in media en topsport.

Hogeschool PXL roemt haar om haar mix van inhoud, menselijkheid en maatschappelijke betrokkenheid: “Ze is precies het soort mens dat wij als hogeschool willen erkennen en vieren.”

Imke was in 2008 al het gezicht van een PXL-campagne en keerde in 2024 terug als ambassadrice. Wie weet staat ze binnenkort ook voor de klas. Eén ding is zeker: haar stem blijft hangen.

Schrijf je in voor 'Kotmadam Sarafian'

Simon Smetryns-04 juli 2025 om 09:11

Studeer je in Gent (of ga je binnenkort in Gent studeren), ben je niet bang voor een beetje camera-actie en wil je vanaf september 2025 tot en met juni 2026 op kot? Dan is dit je kans!

Voor het tweede seizoen van 'Kotmadam Sarafian' op VTM zoekt productiehuis Borgerhoff & Lamberigts TV nieuwe studenten die samen met Barbara Sarafian onder één dak willen wonen. Barbara is niet zomaar een huisbaas: ze is je kotmadam, een luisterend oor en soms ook een strenge mama. Maar vooral iemand die van het kot een warme thuis maakt, met duidelijke afspraken én genoeg ruimte voor plezier en vriendschap.

Klinkt dit als iets voor jou? Schrijf je dan nu in en wie weet beleef jij binnenkort een uniek kotavontuur.

Opgelet: je kan nog inschrijven tot zondag 13 juli '25.

Ontdek meer