Ossenmarkt Winterdorp brengt studenten samen voor Kom op tegen Kanker

Chelsy Vanlerberghe-13 december 2024 om 08:30

Kerstsfeer, warme drankjes en een flinke portie gezelligheid: dat is wat je mag verwachten op 17 december 2024, wanneer 21 studentenverenigingen de Ossenmarkt omtoveren tot een magisch Winterdorp. En dit alles voor het goede doel!

Voor deze 13e editie verhuist dit jaarlijks terugkerende evenement tijdelijk van de Stadswaag naar de Ossenmarkt. Het mooiste van alles? De volledige opbrengst gaat naar Kom op tegen Kanker, een goed doel dat door de studenten zelf werd gekozen. Samen willen ze niet alleen geld inzamelen, maar ook solidariteit tonen en aandacht vragen voor de impact van kanker op het leven van zoveel mensen.

Dus, wat kan je verwachten? Verschillende kraampjes met onder andere glühwein, warme chocomelk, zelfgemaakte chili con carne en hamburgers, terwijl liveoptredens zorgen voor een gezellige sfeer.

Tedah Smits, een van de organisatoren, vertelt: "Ondanks dat we verschillende richtingen studeren en andere clubs vertegenwoordigen, zijn we uiteindelijk één grote familie. Met één gemeenschappelijk doel: samen iets goeds doen."

Het is een initiatief dat laat zien dat het studentenleven veel meer is dan feesten. Het is samenkomen, verbinden en iets betekenen voor de wereld. Dat blijkt uit de indrukwekkende resultaten van eerdere edities. Zo haalden de verenigingen vorig jaar bijna €5.000 op voor Awel. Dit jaar hopen ze dat bedrag te overtreffen.

Praktische info

📍 Waar? Ossenmarkt, Antwerpen (tijdelijke locatie vanwege werken aan de Stadswaag)
📅 Wanneer? 17 december 2024
🕓 Tijd? Van 16:00u tot 22:00u

Kan je er niet bij zijn? Geen stress! Je kan ook een donatie doen via de actiepagina: komoptegenkanker.be/acties/ossenmarkt-winterdorp.

UAntwerpen boost mentaal welzijn tijdens 'Mind Matters Week'

Simon Smetryns-18 november 2025 om 15:07

Van 17 tot 21 november draait alles rond mentaal welzijn aan de Universiteit Antwerpen. Tijdens de jaarlijkse 'Mind Matters Week' krijgen studenten een hele week lang tools aangereikt om beter om te gaan met stress, angst en onzekerheid. Op het programma: djembé, yoga, creatieve workshops, inspirerende talks en ja hoor… knuffelsessies met schattige honden.

Want jawel, de viervoeters zijn terug van weggeweest en passeren op vier campussen. Verder kunnen studenten tot rust komen tijdens een ‘bosbad’, zich heruitvinden met een digitale detox of gewoon even ontspannen met een comedyshow van Soe Nsuki.

Ook rapper Yung Mavu en actrice Anushka Melkonian delen tijdens een live podcast hun persoonlijke kijk op welzijn. Alle info? Die vind je op uantwerpen.be/mindmattersweek.

En geef toe: een knuffel van een hond op woensdagnamiddag lost al de helft van je stress op.

Waarom zoveel studenten zich plots ‘sociaal uitgeput’ voelen

Chelsy Vanlerberghe-17 november 2025 om 10:01

Iedereen kent het: je bent nog maar net klaar met les, en iemand vraagt “kom je mee naar de Overpoort vanavond?”… en je lichaam schreeuwt nee. Niet omdat je geen zin hebt in je vrienden, maar omdat je hoofd aanvoelt alsof het net drie groepswerken, twee familiefeesten en een ongevraagd kotbezoek tegelijk heeft overleefd.

Het constante “aanstaan” breekt je af

Tussen volle aula’s, kotgenoten die altijd binnenwippen, werkgroepen die alleen op jouw schouders lijken te hangen en sociale verplichtingen waar je eigenlijk geen energie voor hebt… je brein krijgt amper rust. Je moet lachen, praten, smalltalken, presteren, en dat elke dag opnieuw.

De druk om ‘gezellig mee te doen’ is hoger dan ooit

Studenten zeggen steeds vaker dat ze bas zijn om saai of “anti-sociaal” over te komen als ze een avond overslaan. Daardoor pushen veel jongeren zichzelf om toch maar mee te gaan. Resultaat: je tank geraakt leeg nog voor het weekend begint.

Smartphone = ook sociaal contact

Zelfs als je alleen op je kot zit, ben je eigenlijk nooit alleen. Groepschats, DM’s, memes, verplicht reageren op reels van vrienden… je hersenen blijven in sociale modus hangen. Rust krijgen we dus bijna niet meer.

Het is oké om even op pauze te duwen

Sociale uitputting is niet het signaal dat je “een slechte vriend” bent. Het betekent dat je systeem vol zit. Een dagje off-grid, een avond alleen serie kijken of gewoon niemand spreken, kan net maken dat je er daarna weer wél echt bij bent.

Ontdek meer