Gent introduceert gratis e-shuttle voor shoppers

Chelsy Vanlerberghe-02 december 2024 om 10:03

Goed nieuws voor wie in de winkelstraten van Gent zijn kerstcadeautjes wil scoren! Vanaf nu kan je elk weekend gratis gebruikmaken van een e-shuttle die je van het station Gent-Sint-Pieters naar het centrum en terug brengt.

Deze service loopt zes weekends lang, van 30 november tot en met 5 januari, op zaterdag én zondag tussen 10:00 en 19:00 uur. De shuttles rijden om de 15 minuten en hebben drie haltes in het centrum. Extra handig: ze zijn rolstoeltoegankelijk en je hoeft geen ticket te hebben. Gewoon instappen en gaan!

De actie is gelanceerd door PuurGent en lokale handelaars, die door de wegenwerken langs de Petercelle-as wel wat extra hulp konden gebruiken. Voor jou als shopper is het super handig, zeker tijdens de drukke eindejaarsperiode.

De shuttledienst valt mooi samen met de Shop-op-zondagen. Elke zondag tijdens de shuttle-actie is een koopzondag: dan zijn de winkels in het centrum zeker open. Op zondag 1 december en zondag 5 januari kan je bovendien via sms of online ticket gratis met de bus of tram. Dat is in Gent elke eerste zondag van de maand het geval

‘9 feestjes voor de kater 2’ staat nu volledig op VRT MAX

Chelsy Vanlerberghe-05 december 2025 om 10:36

Celie en Aster zijn terug… en hun vriendschap is nog altijd even ingewikkeld, chaotisch en herkenbaar als in seizoen 1. ‘9 feestjes voor de kater 2’ staat vanaf nu volledig op VRT MAX, klaar om in één ruk te bingen voor iedereen die houdt van messy besties en quarterlife drama dat nét iets te bekend klinkt.

In het nieuwe seizoen proberen Celie (Veerle Dejaeger) en Aster (Nidal van Rijn) hun vriendschap nieuw leven in te blazen, twee jaar na hun dramatische break-up. Ze willen deze keer “normale vrienden” zijn: elkaar wat ruimte geven, minder aan elkaar hangen… en zelfs beginnen daten. Enter Max, gespeeld door Nathan Naenen ('WtFock') en Raven, vertolkt door Jean Janssens ('Liefdestips Aan Mezelf'). Alleen weten die twee totaal niet in welk emotioneel mijnenveld ze stappen. Want wat als je merkt dat de persoon die je date misschien niet degene is die het dichtst bij je hart zit?

Het eerste seizoen werd internationaal opgepikt en sleepte prijzen in de wacht op onder andere Indie Short Fest, de Milan Independent Awards en het Indie X Film Fest. Er volgden nominaties voor een Gouden Roos en zelfs internationale selecties. Seizoen 2 bouwt daar moeiteloos op verder: nog scherper, nog gevoeliger en nog grappiger, met acteerwerk dat perfect balanceert tussen chaos en kwetsbaarheid.

Zin om mee te duiken in hun emotionele achtbaan? ‘9 feestjes voor de kater 2’ staat nu volledig op VRT MAX.

Dit zijn volgens EasyToys dé sekstrends voor 2026

Chelsy Vanlerberghe-05 december 2025 om 10:04

Een nieuw jaar betekent nieuwe crushes, nieuwe plannen en… nieuwe dingen in de slaapkamer. EasyToys liet via hun Nationale Seksenquête* checken wat er leeft in Belgische slaapkamers. Het resultaat? 2026 wordt zachter, spannender en veel minder preuts.

1. Slow is sexy

We zijn klaar met gehaast gedoe: 1 op 5 Belgen doet aan Slow Sex en 21% wil het nog vaker. Langzamer, intiemer, meer voelen en minder moeten. Denk: ademhaling syncen, zachte aanrakingen, oogcontact. Alles draait om connectie. Wie het nóg sensueler wil maken, grijpt vaker naar warme body oils, zachte feathers of subtiele vibrators.

2. Welcome to the Edging Era

Edging draait om het uitstellen van de climax, en 13% van de Belgen is nieuwsgierig naar die techniek. Door af te wisselen tussen opbouw en pauze wordt de uiteindelijke release intenser. Dat kan solo of met partner, en wordt volgens EasyToys vaker uitgeprobeerd.

3. Fantasy Freedom

2026 is het jaar waarin iedereen unapologetically fantasietjes omarmt. Van sextingdates tot trio’s en zelfs swingerfeestjes: mensen durven eindelijk zeggen wat ze willen. De helft praat openlijk over masturberen met hun partner en 71% voelt zich comfortabel om verlangens te bespreken. Meer eerlijkheid is minder taboe.

4. Mannen laten de schaamte los

Het gebruik van toys bij mannen blijft stijgen: van 41% in 2025 naar 46% in 2026. Masturbators, cockringen en analestimulatie worden normaler, en de drempel om ermee te experimenteren zakt zichtbaar. Toys worden vaker gezien als iets dat gewoon bij seksuele wellness hoort.

5. De 71-positie

Orale seks blijft nummer één voor veel Belgen (34%). De bekende 69 krijgt een upgrade: de 71. Het idee is simpel: dezelfde houding, maar met een extra toy erbij voor beiden. Dat zorgt voor meer sensatie zonder dat de positie zelf verandert.

6/ Seksuele wellness wordt onderdeel van selfcare

Seksspeeltjes zijn niet langer “stiekem verstopt in een nachtkastje”, maar deel van je wellness-routine.
59% ervaart wel eens problemen in hun seksleven, waardoor toys én supplementen steeds vaker worden gebruikt voor gezondheid én plezier. Liefdesballen, yoni-eieren, massage-wands: seksuele wellness hoort net zo hard bij selfcare als skincare en vitamine D.

Ontdek meer