UCLL-studenten Marketing versterken sociale media van brunchbar Eclèktic

Chelsy Vanlerberghe-21 november 2024 om 14:06

Marketingstudenten Julie Dockx, Emma Claeys en Laura Dehertog hebben een wel héél lekker project te pakken. Dit semester werken ze samen met de populaire Leuvense brunchbar Eclèktic om hun socials te boosten. Hun opdracht? De bar top-of-mind maken bij studenten en brunchlovers via TikTok en Instagram.

De drie UCLL-studenten gooien de kennis die ze hebben meegepikt in de lessen in de strijd. Met een frisse blik en bakken creativiteit zetten ze op de digitale kaart. Het resultaat: creatieve content die je meteen doet watertanden en laat reserveren. Check zelf maar: @eclektic.bar.

De zaak wordt gerund door de 25-jarige Clara Lia, een ondernemer met een zwak voor Spaanse en Italiaanse smaken. Dankzij haar creativiteit en events zoals kitchen takeovers is Eclèktic dé plek waar je steeds opnieuw wil binnenwandelen. Gelegen op Hogeschoolplein 9, vind je hier alles voor een perfecte break: goeie koffie, matcha, frisse huisgemaakte drankjes en een menu vol smaakvolle gerechten. Gooi daar een Insta-proof interieur bovenop, en je weet dat je goed zit.

Kom jij supporteren tijdens Goal In The Dark?

Chelsy Vanlerberghe-24 april 2025 om 11:01

Op 1 mei wordt de sporthal van het Leonardo College Denderleeuw omgetoverd tot een glow-in-the-dark voetbaltoernooi. Zestien teams zullen die dag alles geven in korte, maar krachtige matchen van 2 x 8 minuten.

Inschrijven kan intussen niet meer, maar dat betekent niet dat jij er niet bij moet zijn. Want dit event draait niet alleen om goals maken, maar ook om sfeer meepakken.

Pannavoetbal, tafelvoetbal, beerpong, snacks, drankjes én een publiek dat mee beslist wie de beste speler wordt van het toernooi: je gaat je niet vervelen. Of je nu komt supporteren voor je besties of gewoon komt chillen: zet 1 mei maar in je agenda.

De matchen duren twee keer acht minuten en het eerste fluitsignaal klinkt om 13u. De finale wordt rond 21u15 gespeeld – en geloof ons: daar wil je bij zijn.

De locatie? Leonardo College, Nieuwstraat 1 in Denderleeuw. Vlot bereikbaar met het openbaar vervoer, gratis parking, kleedkamers met douches – alles wat je nodig hebt. See you there!

VUB doet poging wereldrecord grootste alcoholvrije cantus

Karen Luiken-23 april 2025 om 14:43- Foto:

Photo by Artem Beliaikin on Unsplash

Ooit een cantus zonder bier gezien? De Vrije Universiteit Brussel (VUB) gaat er op dinsdag 29 april eentje organiseren. Sterker nog: het moet de grootste ter wereld worden!

De universiteit hoopt volgende week maar liefst 500 studenten samen te brengen door het huidige wereldrecord van 270 deelnemers aan een alcoholvrije cantus te verbreken. Het initiatief maakt deel uit van het middelenbeleid van de VUB, dat in 2023 werd gelanceerd om studenten bewust te maken van verantwoord middelengebruik. Studenten gaven aan bezorgd te zijn over het gebruik van alcohol en andere middelen binnen de studentenpopulatie. Daarom ontwikkelde de universiteit, in samenwerking met studenten, een beleid gericht op preventie en sensibilisatie.

“De alcoholvrije massacantus past perfect binnen ons middelenbeleid”, vertelt Katia Smirnova, Coördinator Studentenleven bij de VUB. “We willen hiermee de mythe ontkrachten dat studentikoos zijn per se gepaard gaat met alcoholgebruik. Met deze alcoholvrije massacantus willen we aantonen dat feesten zonder alcohol net zo leuk kan zijn.”

Ontdek meer