Dit is wat er gebeurde met man die een jaar stopte met masturberen

Chelsy Vanlerberghe-08 november 2024 om 14:20

YouTuber Pierre Dalati besloot het ultieme experiment aan te gaan: een jaar lang geen zelfplezier. Na de No Nut November-uitdaging dacht hij, waarom stoppen? Hij hield het maar liefst 365 dagen vol en deelt nu wat dat met hem deed.

De meningen over de voordelen van NoFap zijn verdeeld, maar Pierre heeft het zelf getest en deelt zijn ervaringen. Volgens hem is niet zozeer het masturberen zelf schadelijk, maar vooral de invloed van porno, die je brein onrealistische verwachtingen aanleert.

Pierre ontdekte dat hij door te stoppen meer focus kreeg, minder afgeleid was en zich zelfverzekerder voelde. “Wat ik ook deed, ik kon mijn volledige aandacht en energie erin stoppen – of het nu werk was, trainen, of gewoon leven,” zegt hij. “Mijn focus was echt versterkt.”

Hij merkte ook een enorme boost in zelfvertrouwen: “Ik voelde dat ik mijn leven leidde zoals het bedoeld is, zonder extreme dopamine-kicks elke dag. Ik voelde me zoveel meer mezelf, en mijn aanpak werd veel realistischer omdat ik niet constant content consumeerde.”

Voor Pierre kwamen de voordelen pas echt na de eerste paar weken. “Die eerste twee weken waren pittig, m’n drang ging echt door het dak. Maar daarna werd het makkelijker en begonnen de voordelen.” Hij voelde meer energie, helderder denken en zelfs wat hij vermoedde als een testosteron-boost. “Ik kan niet zeggen of m’n testosteron echt is gestegen, maar het voelde alsof ik meer kracht had in de gym en langer kon doorgaan.”

Zijn tip voor anderen? Probeer het eens, al is het maar voor een maand. Hij merkte dat hij meer tijd vond om te werken aan zijn content en dat zijn motivatie en energie in de hoogte schoten. "Het is een goede ervaring en het geeft je een compleet nieuwe kijk op je dag."

Dit zijn de vijf dingen die mannen nodig hebben voor een ‘normale’ erectie

Chelsy Vanlerberghe-17 november 2025 om 09:58

Erectieproblemen klinken misschien als iets voor “later”, maar nope, het kan eigenlijk op elke leeftijd gebeuren. En spoiler: het ligt bijna nooit aan je partner of hoe aantrekkelijk je iemand vindt.

Een ‘normale’ erectie vraagt namelijk samenwerking tussen vijf dingen: je brein, hormonen, zenuwen, bloedvaten en spieren. Als één van die schakels verstoord raakt, kan dat al voor problemen zorgen.

Volgens urologen Justin Houman en Jay Amin spelen vooral bloedcirculatie en zenuwfunctie een grote rol. Slechte bloeddoorstroming door roken, hoge cholesterol of te weinig beweging is een veelvoorkomende boosdoener. Ook diabetes, overgewicht of medicatie kunnen roet in het eten gooien.

Daarnaast kan stress of prestatiedruk de situatie verergeren. “Veel mannen denken dat het ligt aan een gebrek aan aantrekking, maar dat is zelden zo,” zegt Houman. “Het gaat meestal om een medisch of mentaal probleem.”

De oplossing? Vaak begint het met simpele lifestyle-aanpassingen: beter slapen, minder alcohol, stoppen met roken en regelmatig sporten. Bij aanhoudende klachten is het slim om langs te gaan bij een huisarts of uroloog, want erectieproblemen kunnen ook een waarschuwing zijn voor hartproblemen.

En misschien wel het belangrijkste: praten helpt. Onderzoek toont dat mannen die open communiceren met hun partner minder last hebben van erectieproblemen of er sneller van herstellen.

Waarom ochtendseks je dag (en misschien zelfs je loonbriefje) kan boosten

Chelsy Vanlerberghe-17 november 2025 om 09:36

Ochtendseks als career hack? Volgens een nieuw onderzoek zou een stoeipartijtje voor je naar je les of job vertrekt je dag helemaal anders kunnen laten verlopen. En ja, zelfs je productiviteit en jobtevredenheid zouden er beter van worden.

Een onderzoek van ZipHealth, dat 1.000 werknemers bevroeg, toont dat mensen die ’s ochtends seks hebben opvallend hoger scoren op motivatie, focus en algemene tevredenheid op het werk. Meer dan de helft van hen zegt het afgelopen jaar zelfs een loonsverhoging te hebben gekregen, en bijna 1 op 5 kreeg een promotie, hogere cijfers dan bij iedereen die pas later op de dag seks heeft.

Ook opvallend: vooral marketingmedewerkers zijn er fan van, gevolgd door hospitality, bouw en entertainment. En het zijn vooral 45-plussers die het meest actief zijn in de vroege uurtjes, terwijl Gen Z verrassend genoeg achteraan bengelt.

Volgens het onderzoek werkt het bovendien beter dan koffie: ruim 35% voelt zich energieker dankzij een ochtendje plezier. Ze rapporteren ook meer geluk, zelfvertrouwen en minder stress.

Of het écht je loonboostt, blijft een vraagteken, maar dat je dag er beter van start, lijkt duidelijk.

Ontdek meer