Otomat lanceert zomermenu vol zomerse favorieten

Chelsy Vanlerberghe-10 juli 2024 om 13:18

Hoewel je het misschien niet zou zeggen als je naar buiten kijkt, is het toch echt zomer! Om dat te vieren, lanceert het Belgische pizzarestaurant Otomat een speciaal zomermenu. Dit menu zit vol verrassende smaken en heerlijke combinaties, perfect voor die lange (en hopelijk binnenkort zonnige) zomerdagen.

Otomat heeft de pizza-ervaring heruitgevonden en er een unieke, Belgische twist aan gegeven. Wat maakt Otomat zo speciaal? Hun pizzabodems worden gemaakt met dezelfde biergist die wordt gebruikt om Duvel bier te brouwen en krijgen drie dagen de tijd om te rijzen. Het resultaat? Een superdunne, knapperige bodem die je nergens anders vindt. Voeg daar toppings van topkwaliteit en verrassende bierpairings aan toe, en je hebt een unieke pizza-ervaring.

Check deze zomerse pizza's die je vanaf nu kunt proberen:

  • Zorba The Freak: Coeur de boeuf tomaten, aubergine, feta, zure room, rode pepers en munt. (Graag met vlees: bestel een add-on merguez gehakt). Bier tip: Duvel
  • Kaiser Chicks: Gegrilde kip, ansjovis, Romeinse sla met Caesar dressing en Grana Padano schilfers.
    Bier tip: Chouffe Lite
  • Las Vega (vegan): Spicy curry legumaise, jonge bladspinazie, champignons, kokosvlokken, knoflook en sojayoghurt espuma. Bier tip: Vedett IPA (van ’t vat)

Otomat staat bekend om hun wilde en heerlijke combinaties, met de beste Belgische producten en een vleugje rock & roll. Ze halen inspiratie uit Vlaamse klassiekers zoals vol-au-vent en Gentse waterzooi. Het menu van Otomat bevat ook twee plantaardige pizza’s. Dit is niet alleen om de planeet te beschermen, maar ook om te laten zien dat pizza net zo lekker kan zijn zonder kaas en/of vlees.

De pizza’s van Otomat zijn gemaakt om te delen. Ze worden van tevoren in stukken gesneden zodat ze gemakkelijk opgepakt en gedeeld kunnen worden, ideaal voor een gezellige tijd met een grotere groep.

... Of je kan de hele pizza gewoon voor jezelf houden. We don't judge. oto

Oostende krijgt eigen Mexicaans spiritsfestival

Chelsy Vanlerberghe-04 juli 2025 om 11:46

Oostende maakt zich klaar voor een shot Mexicaanse cultuur. Op zondag 28 september strijkt het gloednieuwe festival Copitas neer in het iconische Thermae Palace, en nee, dit is geen standaard tequila-party met sombrero’s en zout op je hand. Denk: exclusieve tastings, diepgaande verhalen en onbekende parels uit de Mexicaanse spiritswereld.

Achter het festival zitten foodie en podcastmaker Stijn Deschacht (‘Over Eten’) en spiritskenner Jeroen Van Dyck (bekend van o.a. Liquid Leuven). Wat je mag verwachten? Meer dan enkel tequila en mezcal. “Mexico heeft véél meer te bieden dan mensen denken. Er bestaan zo’n 150 soorten agave, maar ook Mexicaanse gin, rum en zelfs whisky zijn het ontdekken waard,” klinkt het.

Op het programma: tastings van zeldzame flessen, masterclasses met internationale experts en food pairings met Mexicaanse invloeden. Geen commerciële cocktailbar toestanden, maar een festival voor wie écht wil proeven, luisteren en leren.

Waar? Thermae Palace, Oostende
Wanneer?
Zondag 28 september 2025
Tickets?
Via copitas.be

Zin in een echte babbel? Coca-Cola lanceert 'babbeltafels' in Leuvense cafés

Chelsy Vanlerberghe-28 juni 2025 om 10:23

Na weken blokken snakt je brein naar een goeie babbel en tof gezelschap. En dat beseft Coca-Cola ook. In het kader van hun 'Share a Coke'-campagne lanceren ze samen met 11 Leuvense horecazaken deze zomer zogeheten ‘babbeltafels’: tafels waar je gewoon kan aanschuiven als je zin hebt in een spontaan gesprek. Even op adem komen na de examens, sociaal contact inhalen en misschien zelfs een nieuwe vriend(in) maken.

Uit nieuw onderzoek blijkt dat 7 op de 10 studenten tijdens de blokperiode sociaal contact missen. En dat niet alleen: 9 op de 10 geven toe dat ze het moeilijk vinden om in real life nieuwe mensen te leren kennen. De drempel is hoog, de nood is groot, en net daarom zijn de babbeltafels zo welkom.

Coca-Cola voorziet op elke tafel 12 speelse ijsbrekers om het gesprek op gang te trekken. Denk aan: “Wat is je meest random fact?” of “Met wie zou je eens een dag willen ruilen?”. Kortom, de ideale excuses om dat awkward eerste moment te skippen.

Na Leuven volgen ook Antwerpen, Brussel en Luik. In totaal zullen een vijftigtal cafés meedoen aan deze mini ‘tour de Belgique’. En spoiler: als iemand onverwacht bij je komt zitten, vinden 7 op de 10 studenten dat gewoon leuk. Dus geen stress, gewoon gaan zitten, babbelen én van een ijskoude Coca-Cola genieten natuurlijk.

Meer weten of checken waar je terechtkan? Je vindt alle deelnemende cafés via deze link.

Ontdek meer