De zomer is officieel begonnen en het weer belooft eindelijk beter te worden. We weten allemaal wat dat betekent... tijd om een weekendje aan zee te plannen met je vrienden! Oostende, de stad aan zee, is gemakkelijk te bereiken met de trein en heeft veel te bieden. In dit artikel tonen we je enkele hotspots voor een weekendje in Oostende. Let op, tijdens de zomer kan het erg druk worden aan de kust, dus maak op tijd je reservaties voor hotels en restaurants.
Ontdek deze summer hotspots voor jouw weekendje Oostende
Instagram @polepolebeach
LEKKER BRUNCHEN BIJ SOFIA
Pink, pink en nog meer pink vind je bij Sofia. Deze gezellige brunch- en lunchbar is helemaal instaproof en het is er nog eens lekker eten ook! Je vindt er bagels, eggs benedict maar ook pink pancakes en zelfs een pink burger.
TIP: Probeer een van hun signature lattés in roze, paars of blauw, leuk om te delen op je insta story.
ADRES: Hertstraat 8, 8400 Oostende
TAPAS & COCKTAILS BIJ LA SIESTA
La Siesta serveert lekkere cocktails en tapasgerechten om te delen. Ze hebben ook quesedillas, taco’s, burritos en tal van andere suggesties. Kan je niet kiezen tussen alle gerechten? Ga dan voor een van de sharing plates. De sfeer zit er altijd goed en de bediening is top. Op het terras geniet je van het zonnetje en lijkt het net alsof je in Barcelona zit!
TIP: Het drankje ‘Tinto De Verano’ is een aanrader (rode wijn gemengd met frisdrank zoals Sprite of 7Up), te vergelijken met sangria.
ADRES: Wittenonnenstraat 23, 8400 Oostende
OVERNACHTEN BIJ ROSA HOTEL
Om helemaal in het roze Barbie thema te blijven, kan je bij Rosa Hotel overnachten. Dit hotel ligt vlak in het centrum en bij het strand, gewoon de straat oversteken en je staat op de dijk. Het is de perfecte plek om te ‘relaxen en rechargen’. Rosa hotel won dit jaar nog een prijs voor “Best Hotel Design of the Year”.
TIP: Begin je dag hier met een heerlijk ontbijt, bereid met verse en lokale ingrediënten. Zo ben je direct helemaal klaar om de dag te beginnen.
ADRES: Van Iseghemlaan 76, 8400 Oostende
COCKTAILS OP HET STRAND BIJ POLE POLE
Ter hoogte van de winkelstraat, de Kapellestraat, vind je op het einde de gezellige beachbar Polé Polé. Je kan hier (betaalbare) cocktails drinken met zicht op het strand en de zee. Ook voor een snack of mosselen met friet kan je hier terecht.
TIP: Als je doorloopt tot het einde van de beachbar (richting de zee), zijn daar enkele plekjes waar je echt in het zand kunt zitten. Ideaal om de sunset te spotten.
EEN GOED BIERTJE BIJ DE ZEEGEUZEN
Met zijn 50-jarig bestaan is De Zeegeuzen een gevestigde waarde in Oostende. Dit bruine café heeft een navy concept, je kan er miniatuurboten vinden en is er zelfs een standbeeld van een piraat! Naast andere leuke cafés in de Langestraat zoals de Number Six en cocktailbar Brazza, is het leuk om hier ook eens langs te komen.
TIP: Ze hebben ook hun eigen ‘Zeegeuzen’ bier met secret ingredient, zeker eens te proberen! Iemand die het ingrediënt kan raden..?
ADRES: Kapucijnenstraat 38, 8400 Oostende
SHOPPEN BIJ LILY
Wie houdt er nu niet van een leuk namiddagje shoppen! In de Kapellestraat vind je de meer gekende winkels zoals Zara, H&M, Bershka,… Maar in de zijstraatjes zijn er ook leuke boetiekjes. Zo heb je de multibrand boetiek LILY, waar je hippe kleren, juwelen en accessoires kan vinden.
TIP: Op de bovenverdieping hebben ze mooie lifestyle items en accessoires, neem hier ook zeker een kijkje!
ADRES: Hertstraat 5, 8400 Oostende
IJSJES BIJ AMY MARY
AMY MARY is niet zomaar een ijsjeszaak! Met een minimum aan enkel natuurlijke ingrediënten zorgen ze voor romige, zachte ijs met maximale smaak. Ook de hoorntjes of ‘buttercrisp waffle cones’ worden hier à la minute vers gebakken. Ter plaatse te consumeren of mee te nemen naar de dijk! De eigenares Amélie deelt met plezier haar passie voor ijs om anderen gelukkig te maken!
TIP: Als summer special, kan je nu de Mojito Sundae proberen, gemaakt met verse muntijs, rum-caramel saus, limoen en munt-infused slagroom.ADRES: Langestraat 18, 8400 Oostende
Disney+ dropt een pop-up in Brussel waar je gratis chocomelk krijgt
Disney+ maakt het decemberweer ineens een pak gezelliger. Van 18 tot en met 20 december duikt op het Muntplein in Brussel een tijdelijke Chocolate Stream Shop op: een pop-up waar je letterlijk warme chocolademelk kan proeven die geïnspireerd is op je favoriete series.
En niet zomaar chocolademelk. Disney+ werkte samen met Dominique Persoone om zes unieke drinks te maken, gebaseerd op titels als ‘The Bear’, ‘The Simpsons’, ‘Grey’s Anatomy’, ‘Percy Jackson’, ‘Home Alone’ en Marvel’s nieuwe ‘The Fantastic Four: First Steps’. Persoone noemt het “verhalen om te proeven”, en dat vat de sfeer eigenlijk perfect samen. Je kan je favoriete serie dus gewoon drinken!
De pop-up zelf wordt één cozy, fotogenieke plek waar je kan binnenwandelen, je gratis warme chocolademelk meepikken en wat Disney+-vibes opsnuiven voor de donkere dagen.
Praktisch:
Locatie: Muntplein, Brussel
Data: 18–20 december
Uren: do 15u–20u, vr & za 14u–20u
Toegang: gratis warme choco voor elke bezoeker
Perfect voor wie nog een kerstshopping-break wil, of gewoon zin heeft in een warme kop magie in hartje Brussel.
Vanaf de zomer van 2026 krijgt de Bloemekenswijk in Gent er een nieuwe hang-out bij. De oostelijke loods van de voormalige katoenspinnerij FNO wordt omgetoverd tot de thuisbasis van Ghent Basketball vzw, mét een volledig terrein voor urban sports en jongeren. Binnen én buiten kan je er straks terecht voor basketbal, hiphop, dans en skateboarden, in samenwerking met onder andere Flow De Gand, Hall of Skate, Hip Hop Hooray en Sportaround.
De plek wordt niet alleen een sportspot, maar ook een buurtspeelplaats voor jongeren uit de Bloemekenswijk en het Rabot, waar ontmoeten en creatief zijn centraal staan.
Extra leuk: er komt ook een nieuwe fiets- en wandelverbinding tussen het park aan de Nieuwevaart en het Bloemekespark, waardoor één groot groen domein ontstaat. Nog even aftellen dus… maar jouw future spot voor zomeravonden met vrienden is alvast in de maak.
Ontdek meer
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 29/11 Mathieu Terryn
- 30/11 DJ Louis XIV
- 02/12 Charlie Puth
- 02/12 DJ Like Mike
- 02/12 Britney Spears