Het is weer zo ver… De examens staan voor de deur en we blijven weer allemaal binnen (of zouden dat toch moeten) om te studeren. Gelukkig zijn er een aantal manieren om de blok iets aangenamer te maken. Zoals af en toe een wandeling maken, als pauze iets gaan drinken met vrienden of tussendoor wat sporten. Als je even je kamer en bureau beu bent, is het ook fijn om eens in een andere omgeving te studeren met een lekkere koffie en snack.
GOYA
Bij Goya vind je de perfecte cappuccino en heerlijke slow coffee, met een breed assortiment aan Direct Trade koffiesoorten. Geniet van homemade chipas, alfajores, empanadas en andere Argentijnse lekkernijen. Al deze producten worden met veel liefde en Argentijnse warmte bereid. Liefhebbers kunnen hier ook terecht voor Matcha, Chai Latte en Kombucha! Elke weekdag vanaf 8u open (behalve op maandag).
ADRES: Verlorenkost 5, 9000 Gent
BARISTA
Zoals de naam al doet vermoeden, draait het bij Barista om koffie en huisgemaakt gebak. Ze streven naar een combinatie van gezond, biologisch en duurzaam. Aan de lange tafel bij het raam is het ideaal om je boek erbij te nemen of je laptop te gebruiken, met gratis WiFi. Daarnaast kun je ook een biologisch en artisanaal brood kopen om mee te nemen naar je kot. Elke weekdag open vanaf 9u.
ADRES: Hippoliet Lippensplein 25, 9000 Gent
ESTELLE
Estelle is een kleine, maar gezellige ontbijt- en lunchbar waar je kunt genieten van heerlijke koffie, ontbijt, soep, tartines en huisgemaakt gebak. Je bent elke weekdag welkom vanaf 8u! Er zijn ook veel take-away opties beschikbaar.
ADRES: Kunstlaan 30A, 9000 Gent
VIERNULVIER
Geen plaats meer in bibliotheek de Krook? Bij Kunstencentrum VIERNULVIER (ook wel gekend als ‘De Vooruit’) kan je naast allerlei culturele evenement ook naar het café voor een lekker hapje en drankje. Ze serveren alles met LEF: lokaal, ecologisch en/of fair trade. Gratis WiFi en stroom zijn beschikbaar, maar let op de laptopvrije zones (herkenbaar aan stickers op de tafels). VIERNULVIER is open vanaf 11u, ideaal om 's middags op het terras te zonnen.
ADRES: Sint-Pietersnieuwstraat 23, 9000 Gent
KOFFEINE
Geen gebrek aan caffeïne bij Koffeine aan de Sint-Baafskathedraal. Hier geniet je van de rust zonder ver uit het centrum te gaan. Cinnamon lovers kunnen smullen van heerlijke cinnamon buns met een kop koffie. Daarnaast zijn er andere zoetigheden zoals huisgemaakte wortelcake, bananenbrood en stukjes taart. Op de bovenste verdieping kun je rustig zitten en gebruikmaken van de snelle WiFi. Koffeine is doorheen de week open vanaf 8u30.
ADRES: Lange Kruisstraat 6, 9000 Gent
Hoe hard doet een wee nu écht pijn? Dat kan je zondag 23 november zelf ontdekken op Campus Geel, waar Thomas More en KU Leuven hun labo’s openstellen voor Dag van de Wetenschap.
Tussen 13u en 17u kan je een weeënsimulator uitproberen, virtuele patiënten verzorgen met een mixed-reality-bril en reanimeren op CPR-poppen die je genadeloos feedback geven.
In de labo’s duik je in ‘Chemie in geuren en kleuren’ of ga je full nerd in de 3D-printworkshop, waar je je eigen ontwerp maakt en ter plekke laat printen. Je ontdekt ook hoe gekweekte insecten in onze voedselketen belanden en wat microbiologen daar allemaal mee uitspoken.
Zin in iets meer drama? Dan kan je realistische nepwonden maken die je moeder gegarandeerd een hartverzakking bezorgen. Of je trekt een powersuit aan en voelt hoe je plots een soort low-budget superheld wordt.
Toegang is gratis, locatie is Campus Geel (Kleinhoefstraat 4). Jij moet alleen nog beslissen met welke science toy je eerst wil spelen.
Meer info op dagvandewetenschap.be.
UAntwerpen boost mentaal welzijn tijdens 'Mind Matters Week'
Van 17 tot 21 november draait alles rond mentaal welzijn aan de Universiteit Antwerpen. Tijdens de jaarlijkse 'Mind Matters Week' krijgen studenten een hele week lang tools aangereikt om beter om te gaan met stress, angst en onzekerheid. Op het programma: djembé, yoga, creatieve workshops, inspirerende talks en ja hoor… knuffelsessies met schattige honden.
Want jawel, de viervoeters zijn terug van weggeweest en passeren op vier campussen. Verder kunnen studenten tot rust komen tijdens een ‘bosbad’, zich heruitvinden met een digitale detox of gewoon even ontspannen met een comedyshow van Soe Nsuki.
Ook rapper Yung Mavu en actrice Anushka Melkonian delen tijdens een live podcast hun persoonlijke kijk op welzijn. Alle info? Die vind je op uantwerpen.be/mindmattersweek.
En geef toe: een knuffel van een hond op woensdagnamiddag lost al de helft van je stress op.
Ontdek meer
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 20/11 Joe Biden
- 20/11 Fabrizio Tzinaridis
- 21/11 Hanna Mensink
- 21/11 Russo
- 21/11 Carly Rae Jepsen