Loopschoenen klaar? 30 april is het tijd voor de Antwerpse 10-urenloop!

Chelsy Vanlerberghe-29 april 2024 om 08:22

Wat is 10 miles als je ook 10 uur aan een stuk rondjes kan lopen aan de Scheldebocht? Dinsdag 30 april trekken de Antwerpse studenten weer hun loopschoenen aan, want de Sportraad van UAntwerpen organiseert een nieuwe editie van de 10-urenloop.

Het concept is simpel: verschillende Antwerpse studentenclubs nemen het tegen elkaar op in een 10 uur lange estafettewedstrijd. Elke club loopt zoveel mogelijk rondjes in 10 uur tijd. De club die op het einde van het evenement de meeste rondjes achter zijn naam heeft staan zal zich het komende jaar niet enkel de snelste van ’t stad kunnen noemen, maar gaat ook naar huis met een felbegeerde beker. Bovendien is elk gelopen rondje goed voor één gratis consumptie. Vermoeide lopers kunnen genieten van een gratis massage.

Geen zin om je loopschoenen aan te trekken? Geen probleem! Er valt voldoende te beleven aan de zijlijn. Er is een DJ contest, goede muziek, randanimatie, foodtrucks en het belangrijkste: een goed gevulde dranktoog.

En ook TAGMAG kan natuurlijk niet ontbreken op dit feest. Het evenement gaat van start om 12u aan het Droogdokkenpark (Scheldebocht). See you there?

Studenten Thomas More lopen voor het goede doel (en de zomer)

Simon Smetryns-19 juni 2025 om 07:16

Op maandag 23 juni zetten studenten van de lerarenopleiding van Thomas More opnieuw hun loopschoenen aan voor ‘Run like a teacher’. Tussen 12 en 14 uur draaien ze rondjes in de Mechelse Kruidtuin om geld in te zamelen voor vzw De Keeting, een organisatie die mensen in armoede ondersteunt.

Het initiatief is uitgegroeid tot een vaste waarde op de campus. Voor 5 euro kunnen studenten en docenten solo of in team meelopen. Er zijn prijzen voor de meeste kilometers én het luidste supportersteam. Hapjes, drankjes en een gezellige BBQ maken er een zomerse afsluiter van het academiejaar van.

Examens achter de rug, zweet op de rug — en dat allemaal voor het goede doel.

  • Run like a teacher: samen lopen voor vzw De Keeting
  • Waar: Campus Kruidtuin, Lange Ridderstraat 44, 2800 Mechelen
  • Wanneer: maandag 23 juni 2025, van 12 tot 14 uur
  • Deelname: 5 euro (alle beentjes zijn welkom)

Eindexpo’s studenten Sint Lucas toont je kunst anno 2025

Chelsy Vanlerberghe-18 juni 2025 om 14:48

Wat krijg je als je een hoop jonge kunstenaars loslaat met hun afstudeerproject? Een expo die allesbehalve saai is. Van 18 tot 22 juni gooien de studenten van Sint Lucas Antwerpen (KdG Hogeschool) hun deuren open voor de Graduation Tour: vijf gratis expo’s vol verrassend werk van de nieuwste lichting beeldende kunstenaars, fotografen, illustratoren en designers.

De expo’s zijn verspreid over drie locaties, met het kloppend hart op de campus in de Van Schoonbekestraat. Wat je mag verwachten? Alles van AI-installaties en keramische badkamers tot intieme graphic novels en modefotografie met een stevige boodschap. De thema’s zijn herkenbaar én actueel: van opgroeien tussen twee culturen tot technologie die je hartslag deelt met een vreemde.

Enkele blikvangers: Emma Leyers die onze verzamelobsessie blootlegt met Pokémonkaarten en Panini-stickers, een AI-universum dat tegelijk intrigeert en freaky is, en een fotoserie over relaties die stilgevallen zijn. Ook het milieuschandaal in Zwijndrecht krijgt een plek in beeld, net zoals verhalen over liefde, migratie en mentaal welzijn.

Waar moet je zijn?
De drie hoofdexpo’s vind je op de campus Sint Lucas (Van Schoonbekestraat 143). Daarnaast zijn er extra expo’s in De Blikfabriek en Morpho. Open van 13u tot 17u. De vernissage vindt plaats op woensdag 18 juni van 18u tot 22u. Alle info vind je op www.sintlucas.be

Ontdek meer