Acht jongeren gewond na explosie in woning Lokeren

Karen Luiken-16 december 2023 om 09:21- Foto:

Photo by Mat Napo on Unsplash

Bij een explosie in een woning in Lokeren zijn vrijdagavond acht jongeren gewond geraakt. Eén van hen is in levensgevaar.

De jongeren bevonden zich op de zolder van een huis in de Kopkapelwijk toen het rond 21.30 uur misging. Ze waren met een gasfles aan het prutsen waarna er een ontploffing volgde. Het is nog niet duidelijk waarom de jongeren aan de gasfles zaten. Sommige mensen spreken over lachgas, andere over propaan.

Na de knal verlieten de jongeren op eigen kracht het huis, maar eenmaal buiten bleek een aantal van hen zwaargewond te zijn. Sommige slachtoffers hadden ernstige brandwonden. Acht mensen, waarvan zes jongvolwassenen en twee tieners, hadden hulp nodig en zijn naar gespecialiseerde brandwondencentra gebracht. De één met alleen uitwendige brandwonden, de ander ook met inwendige.

Skydiver (24) overlijdt bij val

Karen Luiken-25 juni 2025 om 05:00

Een 24-jarige skydiver is afgelopen weekend om het leven gekomen tijdens een sprong in de Zwitserse Alpen. Dat meldt de lokale politie volgens verschillende media.

Liam Byrne, de man in kwestie, maakte zaterdag met twee anderen een sprong van ongeveer 2400 meter van de Gitschenberg in Zwitserland. Door nog onbekende reden week Liam af van zijn geplande koers en kwam hij op een rotsformatie terecht. Hij overleefde dat niet. De twee anderen zijn wel veilig geland.

De 24-jarige man stond bekend als wingsuit-vlieger en droeg tijdens zijn sprongen een speciaal pak waarmee hij in de lucht kon opstijgen. Ruim 4000 keer ging dat goed, maar afgelopen weekend werd zijn grote passie hem fataal.

Amazon Prime Day keert terug naar België

Chelsy Vanlerberghe-19 juni 2025 om 10:10

Amazon’s jaarlijkse dealsfestijn keert terug naar België, en dat vier je dit jaar niet alleen met korting, maar ook met grilltangen in de hand. Van 8 tot 11 juli kunnen Prime-leden vier volle dagen lang shoppen met stevige kortingen op alles van fashion tot elektronica. Maar er is meer: wie geluk heeft, belandt zelfs op een exclusieve BBQ met sterrenchef Roger van Damme.

De slogan? Shop, Save & Grill. Want naast de honderdduizenden deals gooit Amazon deze zomer ook de gezelligheid in de strijd, volledig in Belgische stijl. Uit onderzoek blijkt dat 71% van de Belgen barbecueën ziet als een echte traditie, en dus organiseert Amazon drie gratis BBQ-events in Gent, Brussel en Antwerpen, mét Roger van Damme aan het roer. Snel inschrijven is de boodschap, want er zijn slechts 100 plaatsen per stad.

Ook buiten de barbecue valt er van alles te beleven: concerttickets voor Metejoor, een comedy-avond met Pablo Andres én spotlight op Belgische merken zoals Loop Earplugs en GIMBER.

Kort samengevat: vier dagen shoppen, kortingen op alles wat je deze zomer nodig hebt en kans op een fancy BBQ in je eigen stad. Inschrijven voor de beleving kan via deze link tot 27 juni, maar wacht niet te lang, want de plaatsen zijn beperkt.

Ontdek meer