Dit wordt de nieuwe campus van Arteveldehogeschool aan Dok Zuid

Simon Smetryns-16 november 2023 om 15:44

Het ontwerp voor de campus van Arteveldehogeschool aan Dok Zuid is klaar. Liefst 2.500 studenten zullen les volgen in twee moderne campusgebouwen. In een derde gebouw komen 240 studentenkamers, een jeugdhuis en buurtgerichte commerciële functies.

In het ontwerp is gekozen voor drie losstaande volumes. De twee campusgebouwen, één met elf bouwlagen en één met vier, zijn wel verbonden met een passerelle. In de bovenste verdiepingen van het hoogste gebouw komen administratieve ruimtes, in de lagere verdiepingen en in het tweede gebouw leslokalen, coworkingruimtes en lunchplekken. In het lagere gebouw komt ook een auditorium. Op de campus zullen 2.500 studenten les kunnen volgen.

In het derde, losstaande gebouw met zes bouwlagen komen 240 studentenkamers. Die staan los van Arteveldehogeschool en staan open voor alle studenten in Gent. De kamers komen rondom een groen atrium met gemeenschappelijke leefruimtes en keukens. Op het gelijkvloers komen buurtgerichte commerciële voorzieningen en een jeugdhuis. Aangrenzend komt er een buurtpark als ontmoetingsplek.

De bouw start in 2025, de opening is ten vroegste voor september 2028.

ALDI lanceert eigen Buval rougebier voor spotprijsje

Chelsy Vanlerberghe-12 mei 2025 om 10:03

Rougebier is hot, en ALDI springt mee op de kar. Vanaf deze maand vind je in alle Belgische winkels van de supermarktketen het nieuwe ‘Buval Rouge’: een donkerrood, lichtzoet biertje dat je maar €2,79 kost voor vier blikjes. Jep, dat is amper 70 cent per stuk.

Rougebier zit in de lift, zowel in Vlaanderen als Wallonië. ALDI speelt daar nu slim op in met een nieuwe variant binnen hun huismerk Buval. “We willen een lekker én betaalbaar rougebier aanbieden,” zegt Lieve Conard van ALDI. En betaalbaar is het zeker.

Het bier wordt lokaal gebrouwen bij Brouwerij Martens en is onderdeel van ALDI’s huismerk Buval. Dat merk is geen onbekend in bierland: de originele pilsvariant werd al uitgeroepen tot “beste van de test” in een eerdere smaakproef, en kreeg in 2021 een alcoholvrije 0.0%-versie. Volgens ALDI is Buval Rouge “verfrissend met een licht zoete toets” en perfect voor zonnige dagen.

Zin om te proeven? Je vindt ‘m nu in de rekken.

Blok moet nog beginnen, maar 1 op 3 studenten voelt zich wekelijks eenzaam

Chelsy Vanlerberghe-12 mei 2025 om 09:58

De blok is nog niet begonnen, maar veel studenten zitten er mentaal al flink door. Uit een nieuwe studie blijkt dat 1 op de 3 zich wekelijks eenzaam voelt, en bijna de helft sociale activiteiten mijdt omdat ze het simpelweg niet kunnen betalen. En dat terwijl 67% zich al regelmatig gestrest voelt.

Koekjesmerk LU liet in samenwerking met iVOX onderzoek doen naar het mentale welzijn van Belgische studenten. Wat blijkt? De combinatie van studiestress, financiële zorgen en sociale druk hakt er stevig in. Meer dan de helft van de studenten vindt zijn kot ook geen echte thuis, en het ouderlijk huis blijft voor velen dé plek waar ze zich veilig voelen.

Wat studenten wel helpt? Samen eten, gesprekken aan tafel, de geur van hun lievelingsgerecht… Kleine momenten die voor wat rust zorgen in de chaos. Toch voelt maar 36% zich comfortabel om open te praten over mentale struggles, terwijl 70% wel graag naar anderen luistert. dStudenten zijn er dus wél voor elkaar, maar zwijgen liever over zichzelf.

Op 15 mei organiseert LU samen met Thomas More een conferentie waar studenten kunnen praten met experts zoals psycholoog Shaïna De Jonghe. “We waren nog nooit zo bereikbaar, en toch voelen velen zich zelden écht gezien,” zegt ze. “Eenzaamheid is geen uitzondering, het is menselijk. En het begint met beseffen dat je er niet alleen in bent.”

Ontdek meer