MARTINI viert 160e verjaardag in stijl in Milaan

Simon Smetryns-20 juli 2023 om 11:56

MARTINI heeft een grote mijlpaal te pakken. Het Italiaanse drankmerk bestaat 160 jaar en vierde dat vorige week met een stijlvol feest in hartje Milaan.

MARTINI is in 1863 opgericht door Alessandro Martini en Luigi Rossi. Zij wilden niet alleen een lekker drankje creëren, maar ook het goede leven en het Italiaanse samenzijn vieren. Dat is tot nu toe goed gelukt.

In de afgelopen 160 jaar heeft MARTINI veel dingen bereikt en het oprichten van de inmiddels wereldberoemde MARTINI Terrazza in Milaan is er daar één. Deze stijlvolle rooftopbar is al jaren een hotspot van de Italiaanse cultuur en een populaire plek voor grote mode- en filmsterren. Het zal je dan ook niks verbazen dat op deze plek het 160-jarige bestaan van MARTINI vorige week groots gevierd werd.

Bij het exclusieve evenement was een scala aan Hollywood-sterren aanwezig. Denk aan Dakota Johnson, Lucien Laviscount van ‘Emily in Paris’, Chiara Ferragni en de internationaal bekende dj’s Mia Moretti en Club Domani. Er was gezelligheid, er was muziek en misschien nog wel het belangrijkste: er was MARTINI.

Heb jij na het lezen van dit artikel dorst gekregen? Dat begrijpen we maar al te goed. En daarom hebben we hier, speciaal voor jullie, twee overheerlijke (alcoholvrije) MARTINI-recepten voor jullie klaarstaan zodat ook jij mee kan proosten op het jubileum van MARTINI.

Non-Alcoholic Floreale Spritz

  • 75 ml MARTINI Floreale
  • 25 ml appelsap
  • 10 ml bruisend water
  • IJsblokjes
  • Citroenschijfje

Vul een wijn- of ballonglas met ijs. Schenk de MARTINI Non-alcoholische Floreale en het
appelsap in een glas. Voeg er vervolgens bruisend water aan toe. Even roeren en garneren
met een schijfje citroen.

Non-Alcoholic Vibrante Spritz

  • 75 ml MARTINI Vibrante
  • 25 ml pompelmoessap
  • 10 ml bruisend water
  • IJsblokjes
  • Een schijfje pompelmoes

Vul een wijn- of ballonglas met ijsblokjes. Schenk de MARTINI alcoholvrije Vibrante en
grapefruitsap in het glas. Voeg er vervolgens bruisend water aan toe. Even roeren en
garneer met een schijfje pompelmoes.

Oostende krijgt eigen Mexicaans spiritsfestival

Chelsy Vanlerberghe-04 juli 2025 om 11:46

Oostende maakt zich klaar voor een shot Mexicaanse cultuur. Op zondag 28 september strijkt het gloednieuwe festival Copitas neer in het iconische Thermae Palace, en nee, dit is geen standaard tequila-party met sombrero’s en zout op je hand. Denk: exclusieve tastings, diepgaande verhalen en onbekende parels uit de Mexicaanse spiritswereld.

Achter het festival zitten foodie en podcastmaker Stijn Deschacht (‘Over Eten’) en spiritskenner Jeroen Van Dyck (bekend van o.a. Liquid Leuven). Wat je mag verwachten? Meer dan enkel tequila en mezcal. “Mexico heeft véél meer te bieden dan mensen denken. Er bestaan zo’n 150 soorten agave, maar ook Mexicaanse gin, rum en zelfs whisky zijn het ontdekken waard,” klinkt het.

Op het programma: tastings van zeldzame flessen, masterclasses met internationale experts en food pairings met Mexicaanse invloeden. Geen commerciële cocktailbar toestanden, maar een festival voor wie écht wil proeven, luisteren en leren.

Waar? Thermae Palace, Oostende
Wanneer?
Zondag 28 september 2025
Tickets?
Via copitas.be

Extra plaatsen vrij voor BK Beerpong 2025

Chelsy Vanlerberghe-04 juli 2025 om 11:23

Goed nieuws voor wie naast een ticket greep: er zijn extra plekken vrijgekomen voor het Belgisch Kampioenschap Beerpong! De organisatie voegt 10 extra poules toe, goed voor 40 bijkomende plekken, wat de teller op 168 teams zet.

Die extra plaatsen zijn in eerste instantie voorbehouden voor mensen die zich eerder op de reservelijst zetten. Sta je daar nog niet op? Dan is dit hét moment om actie te ondernemen: via dit formulier maak je nog kans om je in te schrijven.

Het BK Beerpong, ook wel Beats n’ Bots, gaat door op zaterdag 6 september in Lichtervelde, en is véél meer dan een simpel toernooi. Denk: festivalvibes, optredens, een gratis camping en een koelkast vol pinten. Vrijdagavond is er een pre-party met Preuteleute, op zaterdag knallen onder meer Wim Soutaer, TLP en Sabrina’s Feestje het weekend in gang.

Wat krijg je per teamticket (2 personen)?

  • Je plek in het toernooi
  • Twee festivaltickets
  • Gratis camping van vrijdag t.e.m. zondag
  • Een royale voorraad bier

TAGMAG is trouwens opnieuw partner van het event, en we doen zelf ook mee. Wie weet staan we binnenkort wel tegenover je aan de tafel. Tot op het veld! Schrijf je hier snel in mocht je dat nog niet gedaan hebben.

Ontdek meer