Zwemmen in de Blaarmeersen? Het kan vanaf vandaag!

Dieter Blarinckx-20 mei 2023 om 10:18- Foto:

Stad Gent

Het weer wordt steeds beter en beter en voor mensen die de zomerse vibes al eens willen opzoeken hebben we leuk nieuws! De Gentse Blaarmeersen hebben namelijk bekendgemaakt dat je er vandaag terug een frisse duik mag nemen!

Het populaire recreatiedomein de Blaarmeersen in Gent laat het vanaf vandaag terug toe om te zwemmen. Het zwemseizoen start nu officieel enkele weken later dan normaal. Dat komt natuurlijk door het ongeziene slechte weer van de voorbije weken. Daardoor was het water té koud om in te zwemmen. Maar dankzij de warme(re) temperaturen van de voorbije dagen, is het water voldoende warm om al te genieten van een frisse duik.

Mensen die graag een bezoekje brengen aan de Blaarmeersen moeten wel een plekje reserveren online. Voor het eerst staat er immers een groot hek rond de zwem- en strandzone. Zo wil de stad Gent de kleine relletjes en vechtpartijen van voorbije jaren vermijden. Enkel mensen die in Gent wonen, mogen gewoon binnen.

Hier kan je alle info vinden.

Gent krijgt grootste sportpretpark van Europa

Karen Luiken-10 juli 2025 om 14:51

Vijftig unieke sporten komen samen op één plek. Over drie dagen, op 13 juli, opent er in Gent een nieuwe vestiging van Sparkx. Het wordt de grootste van Europa.

Sparkx had al een vestiging in Hasselt, maar nu komt er dus ook eentje in Gent bij. Het gaat om een gebouw van 4.800 vierkante meter groot, met daarin vijftig verschillende sporten, waaronder motorracen, ijshockey en paardrijden. Je kunt er floorball spelen, pickleball, Japans trefbal, snowboarden, racen, basketballen, ijshockeyen, en ga zo nog maar even door.

De sporten zijn voor iedereen geschikt, jong of oud, beperking of geen beperking. Er wordt in het park speciale aandacht besteed aan exclusief sporten met de allereerste rolstoelrace van België en een virtuele versie van boccia (een soort petanque) voor mensen met een fysieke beperking.

“Met het nieuwe sportpretpark is Gent nog meer sportstad. De attracties zijn niet alleen innovatief, maar ook inclusief”, zegt Mathias De Clerq, burgemeester van Gent. “Leeftijd of beperking vormen geen belemmering om samen te sporten. Zo hebben we het graag in Gent.”

De nieuwe Sparkx-vestiging opent op 13 juli zijn deuren en zal de hele zomervakantie alle dagen geopend zijn. Op vrijdagen wordt de komende weken een avondconcept getest en is de boel tot 22.00 uur geopend. Op zaterdag kun je tot 20.00 uur terecht, op zondag tot 18.00 uur en alle overige dagen tot 19.00 uur.

Barbie lanceert eerste pop met diabetes type 1

Karen Luiken-09 juli 2025 om 05:09

Waar je vroeger alleen Barbies had met slanke lichamen, blauwe ogen en blonde haren, zijn ze tegenwoordig steeds inclusiever. Eerder werden er al poppen met een beperking of curves gelanceerd, en nu komt daar ook een eerste variant bij met diabetes type 1.

Omdat je lichaam stopt met het aanmaken van eigen insuline als je kampt met diabetes type 1, draagt de nieuwe Barbie een glucosemeter en insulinepomp om haar middel. Met de pop willen de makers aan kinderen laten zien dat het leven met deze aandoening geen problemen met zich mee hoeft te nemen en dat je met diabetes type 1 nog net zo levendig en bevredigend kan leven als iemand zonder deze aandoening.

"Barbie helpt de vroege perceptie van kinderen over de wereld te vormen, en door medische aandoeningen zoals diabetes type 1 te weerspiegelen, zorgen we ervoor dat meer kinderen zichzelf kunnen herkennen”, zegt Krista Berger, senior vice-president van Barbie.

Ontdek meer