Gent is verkozen tot de beste bestemming voor het hebben van een goede Erasmus-uitwisseling. De stad draagt vanaf nu de naam ‘Erasmus Destination of the Year 2023’. Dat meldt VRT.
Eerder deze maand vond in Roemenië de internationale conferentie Erasmus Generation Meeting plaats. Daar bleek dat internationale studenten van alle steden in Europa de beste ervaring in Gent hebben dankzij een goede samenwerking tussen hogescholen, de universiteit, stad en de internationale studentenvereniging. Gent nam het in de finale op tegen steden als Wenen, Valencia, Toulouse en Padua.
Jaarlijks komen er zo’n 1.500 Erasmus-studenten naar Gent, maar dankzij deze erkenning worden dat er mogelijk meer. "We vermoeden dat dit impact zal hebben. Er is, zeker bij UGent, nog marge om meer buitenlandse studenten te ontvangen", zegt Frederik De Decker van de UGent volgens VRT.
Studeer je in Gent (of ga je binnenkort in Gent studeren), ben je niet bang voor een beetje camera-actie en wil je vanaf september 2025 tot en met juni 2026 op kot? Dan is dit je kans!
Voor het tweede seizoen van 'Kotmadam Sarafian' op VTM zoekt productiehuis Borgerhoff & Lamberigts TV nieuwe studenten die samen met Barbara Sarafian onder één dak willen wonen. Barbara is niet zomaar een huisbaas: ze is je kotmadam, een luisterend oor en soms ook een strenge mama. Maar vooral iemand die van het kot een warme thuis maakt, met duidelijke afspraken én genoeg ruimte voor plezier en vriendschap.
Klinkt dit als iets voor jou? Schrijf je dan nu in en wie weet beleef jij binnenkort een uniek kotavontuur.
Opgelet: je kan nog inschrijven tot zondag 13 juli '25.
Studenten Thomas More lopen voor het goede doel (en de zomer)
Op maandag 23 juni zetten studenten van de lerarenopleiding van Thomas More opnieuw hun loopschoenen aan voor ‘Run like a teacher’. Tussen 12 en 14 uur draaien ze rondjes in de Mechelse Kruidtuin om geld in te zamelen voor vzw De Keeting, een organisatie die mensen in armoede ondersteunt.
Het initiatief is uitgegroeid tot een vaste waarde op de campus. Voor 5 euro kunnen studenten en docenten solo of in team meelopen. Er zijn prijzen voor de meeste kilometers én het luidste supportersteam. Hapjes, drankjes en een gezellige BBQ maken er een zomerse afsluiter van het academiejaar van.
Examens achter de rug, zweet op de rug — en dat allemaal voor het goede doel.
- Run like a teacher: samen lopen voor vzw De Keeting
- Waar: Campus Kruidtuin, Lange Ridderstraat 44, 2800 Mechelen
- Wanneer: maandag 23 juni 2025, van 12 tot 14 uur
- Deelname: 5 euro (alle beentjes zijn welkom)
Ontdek meer
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 10/07 Perrie Edwards
- 10/07 Harper Beckham
- 14/07 Flo Windey
- 14/07 Oliver Symons
- 15/07 Jade Anna