Vier doden bij schietpartij op sweet sixteen

Karen Luiken-17 april 2023 om 06:27- Foto:

Photo by Max Kleinen on Unsplash

Een sweet sixteen in het Amerikaanse plaatsje Dadeville is afgelopen weekend geëindigd in een fatale schietpartij. Vier mensen kwamen om en zeker 28 mensen raakten gewond.

Een schutter opende zaterdag het vuur tijdens een verjaardagsfeestje van een 16-jarige inwoonster van Dadeville. Verschillende mensen, waaronder de broer van het meisje, kwamen daarbij om het leven. Tientallen mensen raakten gewond. Enkelen daarvan verkeren volgens The Montgomery Advertiser in kritieke toestand.

Er is voor zover bekend nog geen schutter aangehouden.

Pano besteedt aandacht aan illegale vapes

Karen Luiken-22 april 2025 om 07:48

Hoewel wegwerpvapes sinds 1 januari verboden zijn in ons land, duiken ze nog overal op. Je kunt ze krijgen via kennissen, online webshops of zelfs via nachtwinkels. In een nieuwe aflevering van ‘Pano’ vertellen jonge dealers hoe dat kan.

De aflevering van ‘Pano’ wordt aanstaande woensdag uitgezonden en geeft een inkijkje in de inmiddels illegale wereld rondom vapes. Op scholen in Vlaanderen en Brussel is sprake van een stijging in het aantal jongeren dat gebruikmaakt van vapes, soms zelfs al bij jongere leerlingen van in de eerste graad.

De vapes worden in beslag genomen, maar lost dat het probleem op? En wat zit er eigenlijk allemaal in die wegwerpsigaretten? ‘Pano’ laat er een aantal onderzoeken op nicotine-inhoud, zware metalen en de aanwezigheid van schadelijke stoffen in de dampen. ‘De resultaten zijn ontluisterend’, klinkt het in een vooraankondiging.

‘Pano onderzoekt: Generatie vape’ is woensdag 23 april om 20.50 uur te zien op VRT1, VRT MAX via de VRT NWS-app.

'Red Flags' met Danny Dorland vanaf nu in de bioscoop

Joyce Vander Auwera-09 april 2025 om 15:25

Heb je ooit een crush gehad waarvan je eigenlijk meteen weet: dit is een slecht idee? Maar toch ga je ervoor? Da’s exact waar het om draait in de nieuwe Nederlandse film 'Red Flags', die vanaf nu in de bioscoop speelt. En met Danny Dorland als wandelende Red Flag in de hoofdrol weten we één ding zeker: hier wil je bij zijn.

In 'Red Flags' volgen we Sam (Kes van den Broek), die zichzelf eigenlijk had beloofd om even geen mannen meer toe te laten. Tot ze Fender (gespeeld door Danny Dorland) ontmoet. Mysterieus, charmant en net iets té perfect. Ze voelt de aantrekkingskracht, maar iets aan hem klopt niet

Terwijl Sam steeds meer in zijn wereld gezogen wordt, beginnen er dingen op te vallen. Klopt het allemaal wel wat hij zegt? En wat verbergt hij nog meer?

‘Red Flags’ is gebaseerd op de populaire roman van Robin Venn, die viraal ging op BookTok. Het speelt perfect in op dat herkenbare gevoel van “ik weet dat hij fout is, maar…”. De film stelt die ene vraag die we allemaal weleens voelen opkomen: volg je je hart, of zie je gewoon niet helder door de chaos?

'Red Flags' draait nu in de Belgische bioscopen. Neem je bestie mee, analyseer samen elke blik van Fender en beslis zelf: red flag of gewoon misunderstood?

Ontdek meer