Bevestigd: Sint-Annakerk in Gent wordt toch Delhaize

Dieter Blarinckx-29 maart 2023 om 12:32- Foto:

Stad Gent (stadgent.be)

Groot nieuws uit Gent want het is nu wel 100% zeker: er komt wel degelijk een Delhaize-supermarkt in de Sint-Annakerk. Dat werd eerder deze week bekendgemaakt door Delhaize zelf. Wanneer de nieuwe vestiging net zal openen is nog niet bekend.

Er was veel commotie rond de plannen om een Delhaize-supermarkt te openen in de bekende Gentse kerk. Zo gingen een speciaal actiecomité en een particulier comité in beroep tegen de aangekondigde plannen, maar de Raad voor Vergunningsbetwistingen verklaart ze ongegrond. Daarom heeft Delhaize nu ook bekendgemaakt dat ze definitief verdergaan met de grootse plannen:

"We bevestigen dat de vergunning voor een supermarkt finaal én onherroepelijk binnen is. Het is de bedoeling dat er een zelfstandig uitgebate supermarkt komt”, klinkt het bij de woordvoerder van Delhaize aan de Vlaamse pers.

Naast een supermarkt zullen er ook een nieuw restaurant en een wijnbar komen.

Wanneer de nieuwe vestiging net zal open, is voorlopig nog onbekend.

Mini-Vlammetje van De Warmste Week maakt het onzichtbare zichtbaar

Chelsy Vanlerberghe-04 november 2025 om 12:38

De Warmste Week draait dit jaar rond mensen die onzichtbaar ziek zijn: van chronische pijn tot mentale problemen die je niet aan de buitenkant ziet. Want wat je niet ziet, wordt vaak niet begrepen. Om dat thema kracht bij te zetten, kan je vanaf nu niet één, maar twee vlammetjes dragen: het klassieke Vlammetje én het Mini-Vlammetje. Dat laatste staat symbool voor onzichtbare ziektes en is een teken van erkenning en verbondenheid.

Het Vlammetjesduo kost 5 euro en is verkrijgbaar via dewarmsteweek.be of bij KBC. Wie wil, kan extra vlammetjes toevoegen voor 5 euro per stuk, een sleutelhanger scoren voor 7 euro of een omkeerbare Warmste Knuffel voor 12 euro. De opbrengst gaat naar 220 projecten die mensen met onzichtbare ziektes steunen.

Ook op tv krijgt het thema een gezicht. Siska Schoeters presenteert vier speciale afleveringen van 'Durf te vragen', waarin onder anderen Bart Tommelein, Slongs, Hans Van Nuffel en Elisabeth Lucie Baeten open praten over hun ziekte. “Ik ben blij dat we bijdragen aan meer begrip voor dingen waar we eigenlijk te weinig over weten”, zegt Siska.

Daarnaast presenteert Niels Destadsbader elke dag een live show vanuit Genk. Hij steekt op 18 december de vlam aan en sluit De Warmste Week af op kerstavond. “Het thema ligt me nauw aan het hart", vertelt Niels. “Mijn mama heeft fibromyalgie, een ziekte die je niet ziet, maar waar ze elke dag last van heeft.”

De Warmste Week vindt plaats van 18 tot en met 24 december in het Cosmogolempark in Genk en is te volgen op VRT 1, Studio Brussel, MNM, Ketnet en VRT MAX.

Haten jij en je bff dezelfde mensen? Dat is goed nieuws voor jullie vriendschap!

Karen Luiken-28 oktober 2025 om 11:21- Foto:

Photo by Ben White on Unsplash

Het is natuurlijk logisch dat het hebben van dezelfde interesses een vriendschap hechter kan maken. Maar wist je dat het haten van dezelfde mensen ook voor een betere band kan zorgen? Onderzoek heeft het bewezen.

Er zijn verschillende onderzoeken naar dit onderwerp gedaan en daaruit is elke keer gebleken dat het klopt. Bij twee studies rapporteerden deelnemers dat zij met hun beste vrienden vaker negatief praten over andere mensen dan positief.

Bij een ander experiment werden onbekende mensen aan elkaar gelinkt. De personen die dezelfde negatieve mening over een derde persoon hadden, voelden een sterkere band met elkaar dan de personen die een positieve mening over een derde persoon hadden.

Hoewel het misschien slecht klinkt, ontstaan veel vriendschappen met een gedeelde negatieve mening. Pas daarna wordt de band verder en dieper opgebouwd op basis van gedeelde normen en waarden.

Ontdek meer