Het bestaat: shotje met smaak van frikandel speciaal

Karen Luiken-28 maart 2023 om 15:48- Foto:

Photo by Wouter Supardi Salari on Unsplash

In Nederland is de frikandel speciaal een van de grootste favorieten in de snackbar. Het gerecht, bestaande uit een frikandel met mayonaise, curry en uitjes, is volgens velen een hemels gerecht. Maar of het net zou lekker is in vloeibare vorm? Liefhebbers kunnen nu de proef op de som nemen.

Olaf Ouwekerk van snoepwebshop Candyfestival heeft volgens EditieNL een shotje op de markt gebracht die smaakt naar frikandel speciaal. En nee, dat is geen vervroegde 1 april-grap. Het drankje is alcoholvrij en is volgens hem een eerbetoon aan de grootste snack in Nederland. “Snoepland is de laatste jaren steeds extremer geworden. Iedereen probeert elkaar te overtreffen. Hoe gekker, hoe leuker.”

Of het lekker is? Daarover zijn de meningen ongetwijfeld verdeeld. Ouwekerk: “Er zullen best mensen zijn die ervan moeten walgen, maar dat geeft niet.”

Oostende krijgt eigen Mexicaans spiritsfestival

Chelsy Vanlerberghe-04 juli 2025 om 11:46

Oostende maakt zich klaar voor een shot Mexicaanse cultuur. Op zondag 28 september strijkt het gloednieuwe festival Copitas neer in het iconische Thermae Palace, en nee, dit is geen standaard tequila-party met sombrero’s en zout op je hand. Denk: exclusieve tastings, diepgaande verhalen en onbekende parels uit de Mexicaanse spiritswereld.

Achter het festival zitten foodie en podcastmaker Stijn Deschacht (‘Over Eten’) en spiritskenner Jeroen Van Dyck (bekend van o.a. Liquid Leuven). Wat je mag verwachten? Meer dan enkel tequila en mezcal. “Mexico heeft véél meer te bieden dan mensen denken. Er bestaan zo’n 150 soorten agave, maar ook Mexicaanse gin, rum en zelfs whisky zijn het ontdekken waard,” klinkt het.

Op het programma: tastings van zeldzame flessen, masterclasses met internationale experts en food pairings met Mexicaanse invloeden. Geen commerciële cocktailbar toestanden, maar een festival voor wie écht wil proeven, luisteren en leren.

Waar? Thermae Palace, Oostende
Wanneer?
Zondag 28 september 2025
Tickets?
Via copitas.be

Zin in een echte babbel? Coca-Cola lanceert 'babbeltafels' in Leuvense cafés

Chelsy Vanlerberghe-28 juni 2025 om 10:23

Na weken blokken snakt je brein naar een goeie babbel en tof gezelschap. En dat beseft Coca-Cola ook. In het kader van hun 'Share a Coke'-campagne lanceren ze samen met 11 Leuvense horecazaken deze zomer zogeheten ‘babbeltafels’: tafels waar je gewoon kan aanschuiven als je zin hebt in een spontaan gesprek. Even op adem komen na de examens, sociaal contact inhalen en misschien zelfs een nieuwe vriend(in) maken.

Uit nieuw onderzoek blijkt dat 7 op de 10 studenten tijdens de blokperiode sociaal contact missen. En dat niet alleen: 9 op de 10 geven toe dat ze het moeilijk vinden om in real life nieuwe mensen te leren kennen. De drempel is hoog, de nood is groot, en net daarom zijn de babbeltafels zo welkom.

Coca-Cola voorziet op elke tafel 12 speelse ijsbrekers om het gesprek op gang te trekken. Denk aan: “Wat is je meest random fact?” of “Met wie zou je eens een dag willen ruilen?”. Kortom, de ideale excuses om dat awkward eerste moment te skippen.

Na Leuven volgen ook Antwerpen, Brussel en Luik. In totaal zullen een vijftigtal cafés meedoen aan deze mini ‘tour de Belgique’. En spoiler: als iemand onverwacht bij je komt zitten, vinden 7 op de 10 studenten dat gewoon leuk. Dus geen stress, gewoon gaan zitten, babbelen én van een ijskoude Coca-Cola genieten natuurlijk.

Meer weten of checken waar je terechtkan? Je vindt alle deelnemende cafés via deze link.

Ontdek meer