Het sleept al jaren aan, maar nu schiet het proces rond Sanda Dia eindelijk terug in gang. Na vier jaar wordt het onderzoek immers verdergezet.
De 20-jarige student Sanda Dia overleed op 7 december 2018 na een extreme studentendoop van de club Reuzegom. Hij kreeg liters alcohol en visolie binnen, terwijl hij urenlang in een put met ijskoud water stond. Enkele dagen later overleed hij.
De clubleden van Reuzegom moeten zich nu - na vier jaar - gaan verantwoorden bij de rechtbank. Officieel worden ze nu alle 18 vervolgd voor het opzettelijk toedienen van schadelijke stoffen met de dood tot gevolg, mensonterende behandeling, schuldig verzuim en onopzettelijke doding. Er hangt een celstraf van meerdere jaren boven het hoofd.
“Als het Antwerpse hof van beroep beslist dat het over de hele doop kan oordelen, dan kunnen de betrokken partijen nadien geen beroep in eerste aanleg meer aantekenen, maar kunnen ze alleen nog naar het Hof van Cassatie stappen. Als het hof het standpunt van de familie niet volgt, dan wordt het dossier weer overgemaakt aan de rechter in Hasselt en gaat het proces daar voort”, klinkt het nu bij VRT Nieuws.
Hopelijk kan de familie van Sanda Dia dit vreselijke hoofdstuk nu snel afsluiten.
Kylian 'Kylicopter' uit 'Tagmansion' is papa geworden
Van party naar pampers: 'Tagmansion'-favoriet Kylian 'Kylicopter' Schelfhout is officieel papa! Op 16 juli verwelkomden hij en zijn verloofde Cara hun eerste kindje: een zoontje met de naam Felix.
Het kindje werd net voor middernacht geboren, weegt bijna 4 kilo en meet 54 centimeter. “Welkom kleine man, je bent ons grootste geluk in het klein,” schreef Kylian op Instagram. Smelt.
In augustus vorig jaar ging Kylian op één knie voor Cara. In september geven ze elkaar het jawoord, en nu is hun gezinnetje dus compleet met baby Felix erbij.
Vijftig unieke sporten komen samen op één plek. Over drie dagen, op 13 juli, opent er in Gent een nieuwe vestiging van Sparkx. Het wordt de grootste van Europa.
Sparkx had al een vestiging in Hasselt, maar nu komt er dus ook eentje in Gent bij. Het gaat om een gebouw van 4.800 vierkante meter groot, met daarin vijftig verschillende sporten, waaronder motorracen, ijshockey en paardrijden. Je kunt er floorball spelen, pickleball, Japans trefbal, snowboarden, racen, basketballen, ijshockeyen, en ga zo nog maar even door.
De sporten zijn voor iedereen geschikt, jong of oud, beperking of geen beperking. Er wordt in het park speciale aandacht besteed aan exclusief sporten met de allereerste rolstoelrace van België en een virtuele versie van boccia (een soort petanque) voor mensen met een fysieke beperking.
“Met het nieuwe sportpretpark is Gent nog meer sportstad. De attracties zijn niet alleen innovatief, maar ook inclusief”, zegt Mathias De Clerq, burgemeester van Gent. “Leeftijd of beperking vormen geen belemmering om samen te sporten. Zo hebben we het graag in Gent.”
De nieuwe Sparkx-vestiging opent op 13 juli zijn deuren en zal de hele zomervakantie alle dagen geopend zijn. Op vrijdagen wordt de komende weken een avondconcept getest en is de boel tot 22.00 uur geopend. Op zaterdag kun je tot 20.00 uur terecht, op zondag tot 18.00 uur en alle overige dagen tot 19.00 uur.
Ontdek meer
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 20/07 Fatma Daghbouj
- 20/07 Linda Mertens
- 21/07 Charlotte de Witte
- 22/07 Selena Gomez
- 23/07 Daniel Radcliffe