Nieuwe 'Kuifje'-game brengt klassieke strip tot leven

Nico De Greef-22 augustus 2022 om 17:41

In 2020 kondigde de Franse game-ontwikkelaar en uitgever Microids een samenwerking aan met Moulinsart voor het creëeren van een nieuwe Kuifje-game. Na een lange stilte werden vandaag de eerste details, waaronder een titel en eerste teaser, van de game naar buiten gebracht.

In een persbericht onthult de ontwikkelaar dat er momenteel wordt gewerkt aan een game-bewerking van de bekende Kuifje-strip De Sigaren van de Farao van de Belgische striptekenaar Hergé. De game heeft dan ook niet voor niets de titel Tintin Reporter: Cigars of the Pharaoh meegekregen.

In de strip gaat de beroemde Belgische verslaggever Kuifje samen met zijn trouwe viervoeter Bobbie op zoek naar de oude graftombe van de Egyptische farao Kih-Oskh. Tijdens zijn zoektocht raakt hij echter verwikkeld in een gigantische drugshandelzaak in het Oosten die ook de aandacht van het klungelige politieduo Jansen en Janssen weet te trekken.

Datzelfde verhaal zal zich ook naar de game vertalen. In de game reis je immers af naar verschillende Oosterse landen, waaronder Egypte en India, om er puzzels op te lossen, aanwijzingen te vinden en zelfs vijandelijke schuilplaatsen te infiltreren, in de hoop een internationale drugszaak op te lossen. En uiteraard mogen Kuifje-fans zich ook verwachten aan tal van adembenemende cutscènes die trouw zijn aan de tekeningen van Hergé.

De game-bewerking van Kuifje: De Sigaren van de Farao staat gepland voor release in de loop van 2023 voor de huidige en vorige generatie consoles, Nintendo Switch en PC.

Gameplay voor het spel is er nog niet, maar hieronder kun je alvast wel een teaser en enkele screenshots van het spel bewonderen:

1
2
3

De Sims 4 voegt glazen daken toe

Chelsy Vanlerberghe-04 juli 2025 om 11:39

Simmers opgelet: er is een nieuwe gratis update voor De Sims 4 en die brengt letterlijk meer licht in je leven. EA en Maxis droppen glazen daken, glazen muren én daksculpturen in het basisspel. Ja hoor, jouw Sims kunnen nu chillen in een serre met uitzicht op de sterren, of een huis bouwen met een volledig begroeid groen dak.

In de Bouwmodus vind je nu een hele reeks extra’s waarmee je natuur en architectuur kan combineren. Denk aan planten, bloemen en struiken die je rechtstreeks op je dak kan gooien: allemaal via de nieuwe categorie ‘Daksculpturen’. Glazen elementen zorgen dan weer voor een open, luchtig gevoel in je bouwprojecten.

Naast de nieuwe bouwelementen zijn er ook bugfixes en verbeteringen uitgerold voor eerdere uitbreidingen zoals ‘Aan het Werk’, ‘Jaargetijden’ en ‘Word Beroemd’. De update is beschikbaar op alle platformen: van PlayStation en Xbox tot PC en Mac.

Je vindt de update vanaf nu in de EA app, Epic Games Store of Steam. Tijd om die glazen droomvilla te bouwen.

Ontsnappen uit zinkende Titanic: PlayStation kondigt nieuw spel aan

Karen Luiken-23 juni 2025 om 06:10

PlayStation komt volgens recente geruchten met een nieuw simulatiespel waarmee je de angstaanjagende Titanic-ramp kunt beleven. De game moet in 2026 verschijnen.

In het spel ga je terug naar 14 april 1912, de dag dat de Titanic zonk. Je trekt je terug in je hut en wordt uren later wakker geschud als het schip tegen een enorme ijsberg botst. Daarna gaat het van kwaad tot erger. ‘Terwijl de ijskoude Noord-Atlantische wateren de romp doorbreken, bestuur je een nauwkeurig nagebouwde Titanic in een wanhopige race tegen de klok, het stijgende water en de fysica van een schip van 52.000 ton dat ten onder gaat in de diepte’, zo klinkt het in een beschrijving.

Het spel bevat allerlei authentieke details en geeft jou als speler écht het gevoel dat je op de Titanic zit. Je moet vastzittende deuren forceren, puin opruimen, door kantelende gangen klimmen en allerlei puzzels oplossen. ‘Heb jij het in je om de beroemdste schipbreuk uit de geschiedenis te overleven? Of word je een ziel die opgeëist wordt door de ijzige diepten? De klok tikt. Het water stijgt. Jouw beslissingen bepalen je lot’, gaat de beschrijving verder.

Ontdek meer