Fanta lanceert nieuwe smaak, maar fans moeten raden welke

Karen Luiken-26 april 2022 om 06:14

Fanta lanceert deze maand een aantal nieuwe varianten. De drankjes zijn knalroze van kleur en liggen sinds kort in de winkel. Enige vraag is alleen: waar smaken ze naar? Die vraag moeten fans beantwoorden.

Nadat Fanta vorig jaar een geheimzinnige blauwe Fanta op de markt bracht, is de nieuwe innovatie van het iconische merk deze keer gehuld in een roze jasje. Het drankje is geïnspireerd door smaken van over de hele wereld, die garant staan voor zonnige lente- en zomermaanden.

De bedoeling is dat Fanta-fans raden waar de drie verschillende drankjes naar smaken. Hoe ze daarachter moeten komen? Door de smaakpapillen extra hard aan het werk te zetten. Voor wat extra hulp kunnen ze online terecht voor een interactieve zoektocht. Via QR-codes op de flessen of swipe-ups kunnen Fanta-liefhebbers tot eind juli verschillende tips verzamelen.

McDonald's lanceert eigen kerstballen

Karen Luiken-25 november 2025 om 10:01

Jouw kerstboom wordt dit jaar mooier dan ooit en dat heb je te danken aan McDonald’s. De fastfoodgigant komt met een eigen collectie aan kerstballen.

Het gaat in het totaal om drie exemplaren, die stuk voor stuk in het teken staan van een iconisch gerecht van McDonald’s: de Big Mac, het welbekende rode bakje met friet en de McFlurry.

Hartstikke leuk natuurlijk, maar hoe kom je aan zo’n kerstbal? Simpel: elke donderdag kun je er eentje cadeau krijgen bij de aankoop van een Large McMenu in alle McDonald’s-Restaurants in België. Oftewel: de komende weken eet jij iedere week McDonald’s. Maar wees er wel snel bij, want elke kerstbal is beperkt beschikbaar.

Kotfood Battle: welke bolognaisepot voor op jouw kot?

Chelsy Vanlerberghe-20 november 2025 om 14:55

Jij kent het wel: je komt thuis na een lange lesdag, nipt aan het eind van je kotbudget en hebt nul zin om twee uur te staan hakken, snijden en sudderen. Bolognaise uit pot dus. Maar welke is de beste? PapiPesto haalde zijn lepels boven, warmde zijn potten op en testte er 13. Dit is zijn verdict.

1. Jumbo’s

(huismerk Jumbo)

Score: ★★★★½
Prijs: €3,29 voor 350 g
Per 100 g: €0,94

Een saus waar álles zijn eigen smaak behoudt. Je proeft de ajuin, je proeft de tomaat, zelfs de wortel komt door. Minder papperig dan de rest: dit is echt een saus, niet een mushy mix. De saus smaakt alsof hij echt gemaakt is, niet gemixt. Lichtjes aan de zoute kant, maar wel heel afgerond en vol smaak. "Ik had echt niet verwacht dat deze zo ‘homemade’ zou proeven", klinkt het bij PapiPesto.

2. Bertolli

(gekocht bij Delhaize)

Score: ★★★★
Prijs: €4,79 voor 400 g
Per 100 g: €1,20

Dit is de smaakbom van de test. Rijk, kruidig, opvallend dieprood en met een gehakttextuur die écht overtuigt. De courgette proef je nog licht mee, en de hele smaak heeft iets hartigs dat doet denken aan parmezaan, zonder dat het erin zit. Zout zit op het randje, maar als je houdt van stevige, volle saus, is dit jouw pot.

3. Panzani

(gekocht bij Jumbo)

Score: ★★★½
Prijs: €3,79 voor 425 g
Per 100 g: €0,89

Milder dan de eerste twee, maar netjes in balans. Deze saus probeert niet te hard, maar doet wel alles goed: niet te zout, niet te zoet, een verrassend goeie vleestextuur. De saus oogt bijna ambachtelijk Perfect voor wie een “gewone”, betrouwbare bolognaise wil zonder verrassingen. Volgens PapiPesto is het niet de ster van de klas, maar wel degene die altijd zijn examen haalt.”

Overzicht

Jumbo’s (huismerk Jumbo)
Prijs: €3,29 voor 350 g
Per 100 g: €0,94
Yummie score: ★★★★½

Bertolli (gekocht bij Delhaize)
Prijs: €4,79 voor 400 g
Per 100 g: €1,20
Yummie score: ★★★★

Panzani (gekocht bij Jumbo)
Prijs: €3,79 voor 425 g
Per 100 g: €0,89
Yummie score: ★★★½

Delhaize (huismerk Delhaize)
Prijs: €2,29 voor 680 g
Per 100 g: €0,34
Yummie score: ★★★

Combino (huismerkLidl)
Prijs: €1,05 voor 400 g
Per 100 g: €0,26
Yummie score: ★★★

Barilla (gekocht bij Carrefour)
Prijs: €3,99 voor 300 g
Per 100 g: €1,33
Yummie score: ★★½

Cucina (huismerk Aldi)
Prijs: €1,99 voor 830 g
Per 100 g: €0,24
Yummie score: ★★½

Grand’Italia (gekocht bij Jumbo)
Prijs: €4,84 voor 600 g
Per 100 g: €0,81
Yummie score: ★★½

Manna (gekocht bij Delhaize)
Prijs: €2,89 voor 355 g
Per 100 g: €0,81
Yummie score: ★★½

Everyday (huismerk Colruyt)
Prijs: €2,16 voor 990 g
Per 100 g: €0,22
Yummie score: ★★

Boni (huismerk Colruyt)
Prijs: €2,28 voor 680 g
Per 100 g: €0,34
Yummie score: ★★

Classic (huismerk Carrefour)
Prijs: €1,45 voor 415 g
Per 100 g: €0,35
Yummie score: ★★

Spagheroni (gekocht bij Albert Heijn)
Prijs: €2,59 voor 520 g
Per 100 g: €0,50
Yummie score: ★½

Ontdek meer