Baden in wijn: dit is vinotherapie

Dieter Blarinckx-13 april 2022 om 18:03

De wijnliefhebbers onder jullie gaan we nu héél blij maken, want heb je al eens gehoord van vinotherapie? Het is exact wat je je erbij voorstelt: baden in wijn!

Twee Nederlands-Limburgse bedrijven hebben de handen in elkaar geslagen om het eerste grote vinotherapie-concept uit te werken. Concreet worden er baden gevuld met wijn. Mensen kunnen hier dan in baden om te relaxen:

“De Monarchdruif zorgt voor een prachtige kleurintensieve wijn. Dit laatste heeft te maken met het schilcontact en juist dat maakt het baden in de pulp zo uniek en gezond. Er verschuilt zich namelijk een bijzonder stofje in de schil van de blauwe druif: resveratrol. Resveratrol is een krachtige antioxidant die de huid beschermt tegen vervuiling en de negatieve gevolgen van uv-straling." Daarnaast zou het ook ontstekingsremmend werken en huidbeschadiging tegengaan!

Interesse? Dan kan je alvast eens langsgaan bij het kuuroord Thermae 2000, net over de Nederlandse grens!

Enjoy!

Frietkot populairder dan ooit: zo vaak gaan Vlamingen langs

Chelsy Vanlerberghe-07 november 2025 om 15:10

Frietliefhebbers, het is weer zover: van 7 tot 14 november vieren we de Week van de Friet. En eerlijk? Er is geen beter excuus om een pak frieten te halen. Uit nieuw onderzoek van VLAM blijkt dat twee derde van de Vlamingen (66%) vindt dat je voor échte, lekkere frieten in de frituur moet zijn: dubbel zoveel als twintig jaar geleden.

De liefde voor het frietkot zit diep: bijna 80% van de Vlamingen gaat steevast naar dezelfde frituur, en meer dan de helft (55%) passeert er minstens één keer per maand. Bij één op vijf is dat zelfs wekelijks. Frietjes blijven met voorsprong Vlaanderens favoriete snack, ver boven hamburgers of kebab.

Wat er dan op dat bakje hoort? Mayonaise blijft onverslagen op nummer één (45%), gevolgd door tartaar en stoofvleessaus. En qua snacks blijft de frikandel – of curryworst, afhankelijk van waar je woont – de absolute favoriet.

Volgens 92% van de Vlamingen horen frietjes gewoon bij onze eetcultuur. En geef toe: niets ruikt zo goed als vers gebakken goudgele frieten. Of zoals 53% het zegt: we zijn al verkocht bij de geur alleen.

Week van de Friet loopt van vrijdag 7 t.e.m. vrijdag 14 november. Dus, of je nu team puntzak of kartonnen bakje bent: dit is hét moment om die vertrouwde frituur weer binnen te stappen.

TikTok zweert bij deze migrainehack met een haarklem en neuroloog zegt dat het echt kan werken

Chelsy Vanlerberghe-06 november 2025 om 14:59

TikTok is weer iets nieuws aan het doen: mensen zetten haarklemmen op hun wenkbrauwen om migraine te verlichten. De trend gaat viraal, en nu zegt zelfs een neuroloog dat het misschien écht werkt.

De Amerikaanse arts Elie Sader, online bekend als Dr Painkiller, legt uit waarom de hack niet zo gek is als ze klinkt. “Boven je wenkbrauwen lopen zenuwen die bij sommige mensen betrokken zijn bij migraine", zegt hij. “Als je daar zachte druk op zet, kan dat de spanning in die spieren verminderen en de pijn verlichten.”

Het gaat om de supra-orbitale en supra-trochleaire zenuw, allebei verbonden met de trigeminale zenuw (die vaak een rol speelt bij hoofdpijn). Vooral wie migraine voelt aan de voorkant van het hoofd, kan volgens de dokter baat hebben bij de hack.

Sader vergelijkt het zelfs met Botoxbehandelingen die soms voorgeschreven worden tegen migraine. Alleen is dit een véél goedkopere (en TikTok-waardigere) versie.

Dus ja, je ziet er even uit alsof je jezelf aan het restylen bent tijdens een aanval, maar als het werkt? Dan is die haarklem ineens het beste accessoire in je tas.

Ontdek meer