Nieuwe reep Tony's Chocolonely mixt zout met zoet

Karen Luiken-23 februari 2022 om 09:03

Pretzel? Lekker. Toffee? Ook lekker. Donkere melkchocolade met de kraak en smaak van pure chocolade? Puur genieten! Maar wat krijg je als je deze drie lekkernijen samenbrengt? Tony’s Chocolonely nam de proef op de som en brengt nu een reep met pretzel, toffee en 42 procent cacao naar de Belgische schappen.

Voor de lekkernij worden het knapperige zoutje van de pretzel en de zoete crunch van toffee samengebracht met melkchocolade. De combi werd een paar jaar geleden al gespot in de USA en komt nu ook naar ons landje.

De traktatie bevat maar liefst 42 procent cacao. Dat is meer dan je in een normale reep melkchocolade terugvindt. Het is dus geen melkchocolade, maar ook geen puur. Laten we het houden op donkere melkchocolade.

De reep is verkrijgbaar bij verschillende winkels, waaronder Spar, Okay en Colruyt. Binnenkort vind je ‘m ook bij Delhaize en Carrefour.

Kotfood Battle: Welke plantaardige burger smaakt écht naar meer?

Chelsy Vanlerberghe-16 oktober 2025 om 11:50

Burgers op kot = instant geluk. Maar welke vegan variant geeft je écht dat juicy burgergevoel zonder dierenleed? PapiPesto trok naar de supermarkt met één missie: de lekkerste plantaardige burger. De geur van een sissende pan, een augurk ertussen, wat saus erbovenop… en smullen maar. Dit is de top 3.

1. Jumbo – Beyond Smash

Score: ★★★★
Prijs: €3,79 voor 152 g
Per 100 g: €2,49

Smoky, sappig en nét vettig genoeg om aan te voelen als een echte burger. De Beyond Smash heeft een stevige bite, mooie kleur en kleverige textuur die je verwacht bij een diner-stijl burger. “Stop dit tussen twee broodjes met wat groenten en saus, en je hebt een premium burger”, zegt PapiPesto. Pluspunt: het bevat 16 gram eiwit per 100 gram.

2. Delhaize – Garden Gourmet

Score: ★★★½
Prijs: €3,59 voor 150 g
Per 100 g: €2,39

Een burger met smaak, structuur én karakter. De kruiding is subtiel maar aanwezig – een beetje curryachtig, zonder dat het overheerst. De buitenkant wordt mooi krokant, binnenin blijft hij mals.

3. Lidl – Vemondo

Score: ★★★
Prijs: €1,45 voor 200 g
Per 100 g: €0,73

De underdog van de test. Deze burger bevat groentebrokjes, wat hem anders maakt dan de rest. Minder vleesachtig, maar wel fris en iets gezonder van gevoel. “Of je vindt dit superlekker of helemaal niets. Er is geen tussenweg", zegt PapiPesto. Een budgetvriendelijke optie die zeker een kans verdient.

Overzicht

Jumbo – Beyond Smash
Prijs: €3,79 voor 152 g
Per 100 g: €2,49
Yummie score: ★★★★

Delhaize – Garden Gourmet
Prijs: €3,59 voor 150 g
Per 100 g: €2,39
Yummie score: ★★★½

Lidl – Vemondo
Prijs: €1,45 voor 200 g
Per 100 g: €0,73
Yummie score: ★★★

Delhaize – Greenway
Prijs: €4,69 voor 200 g
Per 100 g: €2,35
Yummie score: ★★½

Albert Heijn – AH Terra
Prijs: €1,29 voor 200 g
Per 100 g: €0,65
Yummie score: ★★

Delhaize – De Vegetarische Slager
Prijs: €3,99 voor 160 g
Per 100 g: €2,49
Yummie score: ★★

Carrefour – Damhert Nutrition
Prijs: €3,95 voor 200 g
Per 100 g: €1,98
Yummie score: ★

Ook zin gekregen om vaker plantaardig te eten, maar geen idee waar te beginnen? Check de gratis vegan guide van GAIA vol tips, info en recepten! En vergeet niet: alle kleine beetjes helpen. Smakelijk!

Have A Roll opent pop-up foodtruck in Maasmechelen Village

Simon Smetryns-15 oktober 2025 om 09:54

Na de opening van hun zevende winkel in Brugge blijft Have A Roll niet stilzitten. Deze winter trekt de populaire cinnamon roll-keten voor het eerst naar Limburg met een kleurrijke foodtruck in Maasmechelen Village. Van begin november tot eind januari kunnen shoppers er terecht voor hun met een BeVegan Award bekroonde kaneelrolletjes.

Met hun herkenbare geur van warme kaneel zorgt Have A Roll voor een extra vleugje gezelligheid tijdens het wintershoppen. “We zijn intussen in alle Vlaamse provincies aanwezig, behalve Limburg. Dat kon niet zo blijven,” zegt oprichter Dennis Van Peel.

Op het menu staan zeven vaste smaken – van de Classic Roll tot de Speculaas Roll – plus twee maandelijkse specials. Alles is 100% vegan. Wie wil opwarmen, kan er ook terecht voor pumpkin spice- of matcha-lattes. En voor de echte fans is er zelfs Have A Roll-merch te koop.

De foodtruck is dagelijks open van 10u tot 19u in Maasmechelen Village, van begin november tot eind januari. Zoete tip voor tijdens het shoppen!

Ontdek meer