Wie jarig is, trakteert. Ook IKEA. De Family-tak van het bedrijf bestaat tien jaar en dat moet uiteraard op een bijzondere manier gevierd worden. Het Zweedse meubelbedrijf komt daarom met geurkaarsen die een ietwat bijzondere geur afleveren. Ze ruiken naar de wereldberoemde gehaktballetjes waar de zaak om bekendstaat.
De beruchte gehaktballetjes van IKEA zijn al jaren een onmisbaar onderdeel tijdens een dagje shoppen in de winkel. De smaak van het gerecht is fantastisch, de geur misschien nog wel beter. Precies de reden waarom IKEA nu met geurkaarsen komt waarmee je de heerlijke aroma’s van de gehaktballetjes in huis kunt halen.
“Voor het 10-jarig jubileum van IKEA Family vonden we het passend om iets onverwachts te creëren waar onze IKEA Family-leden en superfans van gehaktballen dol op zouden zijn. En ja, het ruikt heel erg naar de IKEA-gehaktballen”, legt creatief directeur Sho Matsuzaki uit aan The New York Post.
De geurkaars maakt deel uit van een speciale actie, waarvan we helaas niet weten of-ie ook in ons landje beschikbaar zal zijn.
Kotfood Battle: dit zijn de beste kipvervangers voor op kot
Tijdens blok, in wraps of gewoon bij wat rijst: kipstukjes zijn vaste kost in menig kotkeuken. Alleen… de plantaardige alternatieven nemen intussen ook de rekken over. GAIA daagde onze proever PapiPesto uit om de bekendste 'filetstukjes' te testen.
Garden Gourmet - Chick’n Style Filet Pieces
(gekocht bij Carrefour)
Score: ★★★★½
Prijs: €3,59 voor 160 g
Per 100 g: €2,24
De grote winnaar. Deze stukjes zien er zó echt uit dat je twee keer kijkt of er wel echt geen kip in zit. Mooie blokjes, stevig van structuur en perfect gekruid. Ze hebben een realistische bite én die herkenbare gebakken korst die het afmaakt. “Als je dit in een curry of pasta gooit, en je anti-vegan nonkel heeft nooit door dat het geen echte kip is", klinkt het.
Greenway - Just Like Chicken
(gekocht bij Delhaize)
Score: ★★★★
Prijs: €4,69 voor 160 g
Per 100 g: €2,93
Juicy, vlezig en met die typische ‘gebraden kip’-toets. De stukjes zijn wat groter, wat ze ideaal maakt voor in wraps of op een broodje. Qua textuur en sappigheid zit dit echt goed. Het doet denken aan kip van de grill, maar dan iets milder en plantaardig.
Vivera - Plant-Based Chicken Pieces
(gekocht bij Carrefour)
Score: ★★★
Prijs: €3,29 voor 160 g
Per 100 g: €2,06
Een degelijke derde plaats. De structuur zit goed, maar de stukjes zijn minder consistent in formaat en een tikkeltje vettig. Deze stukjes zijn perfect als je iets zoekt dat in elk gerecht kan passen. De smaak is neutraal, dus prima als basis voor sauzen of kruidige gerechten.
Overzicht
Garden Gourmet (gekocht bij Carrefour)
Prijs: €3,59 voor 160 g
Per 100 g: €2,24
Yummie score: ★★★★½
Greenway (gekocht bij Delhaize)
Prijs: €4,69 voor 160 g
Per 100 g: €2,93
Yummie score: ★★★★
Vivera (gekocht bij Carrefour)
Prijs: €3,29 voor 160 g
Per 100 g: €2,06
Yummie score: ★★★
Vegetarische Slager (gekocht bij Delhaize)
Prijs: €4,49 voor 160 g
Per 100 g: €2,81
Yummie score: ★★½
Sensation (huismerk Carrefour)
Prijs: €2,79 voor 160 g
Per 100 g: €1,74
Yummie score: ★★
AH Terra (huismerk Albert Heijn)
Prijs: €2,29 voor 160 g
Per 100 g: €1,43
Yummie score: ★½
Delhaize Plant-Based (huismerk Delhaize)
Prijs: €3,19 voor 200 g
Per 100 g: €1,60
Yummie score: ★
De test leert één ding: goeie vegan kip hoeft niet onder te doen voor de echte. Garden Gourmet en Greenway zetten de toon met realistische texturen en kruiding die je instant goesting geven in een wok of curry. Smakelijk, én diervriendelijk!
👉 Ook zin gekregen om vaker plantaardig te eten, maar geen idee waar te beginnen? Check de gratis vegan guide van GAIA vol tips, info en recepten! En vergeet niet: alle kleine beetjes helpen.
Onderzoek ontdekt: Hitler had genetische aandoening die micro-penis kan veroorzaken
Een nieuw DNA-onderzoek rond Adolf Hitler zorgt voor heel wat ophef. Voor een Channel 4-documentaire, ‘Hitler’s DNA: Blueprint of a Dictator’, analyseerden wetenschappers een bloedvlek op de sofa waarop de dictator in 1945 stierf. Die analyse wijst erop dat Hitler mogelijk Kallmann-syndroom had, een genetische aandoening die kan leiden tot lagere testosteronspiegels, niet-ingedaalde teelballen en zelfs een micro-penis.
Professor Turi King, gespecialiseerd in oude en forensische DNA-analyse, vertelt dat het onderzoek “bijna zeker” bevestigt dat Hitler slechts één teelbal had, een gerucht dat al jarenlang circuleerde. “De resultaten wijzen op Kallmann-syndroom. Als Hitler zélf naar dit DNA had gekeken zoals hij naar anderen keek, had hij zichzelf waarschijnlijk naar de gaskamers gestuurd", zegt ze.
Maar er kwam meer naar boven: de genetische profielen tonen ook een hoge aanleg voor autisme, schizofrenie en bipolaire stoornis. De makers benadrukken wel dat deze scores geen diagnoses zijn, maar wel een verhoogde genetische gevoeligheid tonen.
Volgens historicus Alex Kay kan het syndroom mogelijk ook verklaren waarom Hitler zijn hele leven moeite had met intimiteit en ongemakkelijk was in het gezelschap van vrouwen: “Niemand kon dat ooit echt plaatsen, maar dit onderzoek zou eindelijk een antwoord kunnen geven.”
De documentaire ontkracht ondertussen ook de theorie dat Hitler Joodse voorouders had. Iets wat al jaren onderwerp was van speculatie.
Ontdek meer
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 15/11 Kamal Kharmach
- 17/11 Gilles De Coster
- 20/11 Fabrizio Tzinaridis
- 20/11 Joe Biden
- 21/11 Russo