Malta is eerste EU-land dat cannabis legaliseert

Karen Luiken-16 december 2021 om 17:01

Malta heeft een primeur te pakken. Het Zuid-Europese stukje grond is het eerste land in de EU dat het gebruiken, telen en kopen van beperkte hoeveelheden wiet legaal maakt.

Volwassenen mogen maximaal zeven gram cannabis kopen en thuis niet meer dan vier planten kweken. Het roken van een joint in het openbaar is dan weer niet toegestaan. Het opsteken van een ‘jonko’ in het bijzijn van kinderen mag ook niet. Wie deze regels overtreedt, riskeert een boete van honderden euro’s.

De legalisatie van cannabis moest volgens de premier van Malta mogelijk worden zodat wiet niet meer op de zwarte markt zou worden gekocht. Nu kan dat bij speciale verenigingen, die geen winst mogen maken of hun product mogen promoten.

Andere Europese landen zoals Italië, Duitsland en Luxemburg werken ook aan het legaliseren van cannabis.

(Photo by Jeff W on Unsplash)

Skydiver (24) overlijdt bij val

Karen Luiken-25 juni 2025 om 05:00

Een 24-jarige skydiver is afgelopen weekend om het leven gekomen tijdens een sprong in de Zwitserse Alpen. Dat meldt de lokale politie volgens verschillende media.

Liam Byrne, de man in kwestie, maakte zaterdag met twee anderen een sprong van ongeveer 2400 meter van de Gitschenberg in Zwitserland. Door nog onbekende reden week Liam af van zijn geplande koers en kwam hij op een rotsformatie terecht. Hij overleefde dat niet. De twee anderen zijn wel veilig geland.

De 24-jarige man stond bekend als wingsuit-vlieger en droeg tijdens zijn sprongen een speciaal pak waarmee hij in de lucht kon opstijgen. Ruim 4000 keer ging dat goed, maar afgelopen weekend werd zijn grote passie hem fataal.

Amazon Prime Day keert terug naar België

Chelsy Vanlerberghe-19 juni 2025 om 10:10

Amazon’s jaarlijkse dealsfestijn keert terug naar België, en dat vier je dit jaar niet alleen met korting, maar ook met grilltangen in de hand. Van 8 tot 11 juli kunnen Prime-leden vier volle dagen lang shoppen met stevige kortingen op alles van fashion tot elektronica. Maar er is meer: wie geluk heeft, belandt zelfs op een exclusieve BBQ met sterrenchef Roger van Damme.

De slogan? Shop, Save & Grill. Want naast de honderdduizenden deals gooit Amazon deze zomer ook de gezelligheid in de strijd, volledig in Belgische stijl. Uit onderzoek blijkt dat 71% van de Belgen barbecueën ziet als een echte traditie, en dus organiseert Amazon drie gratis BBQ-events in Gent, Brussel en Antwerpen, mét Roger van Damme aan het roer. Snel inschrijven is de boodschap, want er zijn slechts 100 plaatsen per stad.

Ook buiten de barbecue valt er van alles te beleven: concerttickets voor Metejoor, een comedy-avond met Pablo Andres én spotlight op Belgische merken zoals Loop Earplugs en GIMBER.

Kort samengevat: vier dagen shoppen, kortingen op alles wat je deze zomer nodig hebt en kans op een fancy BBQ in je eigen stad. Inschrijven voor de beleving kan via deze link tot 27 juni, maar wacht niet te lang, want de plaatsen zijn beperkt.

Ontdek meer