Tetris op de Kunstberg: durf jij Shauna Dewit te verslaan?

Joyce Vander Auwera-03 november 2025 om 13:30- Foto:

Red Bull Content Pool (Tetris)

Brussel krijgt vanavond een upgrade die je niet elke dag ziet: een gigantische live-projectie van Red Bull Tetris op het gebouw aan Plein Publiek op de Kunstberg. Vanaf 18u30 daagt Shauna Dewit iedereen ter plekke uit om haar highscore te kloppen. Ja, letterlijk iedereen.

De vibe? Grote stad, grote schermen, grote energy. Terwijl Shauna speelt en het publiek haar score probeert te slopen, zorgt Red Bull voor muziek, een losse sfeer en ice cold wiiings tot 22u. Het is gratis, open voor iedereen en vooral: ideaal om spontaan in te duiken met vrienden. En wie weet: misschien ben jij straks die ene persoon die haar highscore verpulvert en even dƩ held van de Kunstberg wordt.

Voor wie nu denkt: ā€œRed Bull Tetris?ā€ — het is de klassieke game, maar dan op steroĆÆden. Sneller, competitiever, met power-ups en een ā€˜Golden Tetrimino’. De competitie loopt wereldwijd, start online via je smartphone, gaat via nationale finales en eindigt in Dubai, waar het spel door drones in de lucht wordt nagebouwd.

Nog even in het kort: 18u30 tot 22u, Plein Publiek (Kunstberg), gratis, spelen, kijken, drinken, sfeer. Als je nog geen plannen had: nu wel. Enjoy!

Red Bull Content Pool

Ilyas (20) wint Red Bull Tetris-finale en mag naar Dubai

Simon Smetryns-24 november 2025 om 10:54

De 20-jarige Ilyas Yasin Ƈengel uit Borgerhout is officieel de beste Red Bull Tetris-speler van BelgiĆ«. In DIVE in Antwerpen versloeg hij in een spannend duel Ewout Vlaeminck met 3-0 en pakte zo de titel.

Ilyas, student Computerwetenschappen aan de Karel de Grote Hogeschool, speelde de voorbije week meer dan twintig uur om zich klaar te stomen voor de finale. Hij begon ooit met Tetris omdat hij beter wilde worden dan zijn zus, maar ondertussen klopt hij zowat iedereen.

In december mag Ilyas ons land vertegenwoordigen op de allereerste Red Bull Tetris World Final in Dubai, met winnaars uit meer dan 55 landen. Zijn doel daar? Minstens drie matchen winnen. En alsof dat nog niet indrukwekkend genoeg is, wordt de World Final opgelicht door een show met meer dan tweeduizend drones die Tetris live in de lucht naspelen

Kom supporteren tijdens het BK Tetris in Antwerpen

Chelsy Vanlerberghe-20 november 2025 om 16:45

Als je dacht dat Tetris alleen nostalgie was, think again. Zaterdag 22 november wordt Antwerpen omgetoverd tot het strijdtoneel voor het allereerste Belgische Kampioenschap Tetris… in 3D nog wel. Red Bull pakt uit in DIVE, het immersive digital experience center waar de muren, vloer en plafond letterlijk meespelen.

Meer dan 5.600 Belgen namen deel aan de online voorrondes, maar slechts 16 gamers haalden de finale. Zij gaan nu 1 tegen 1 de arena in, tussen gigantische geprojecteerde Tetrominos, met ƩƩn doel: de titel binnenhalen Ʃn Belgiƫ vertegenwoordigen op de wereldfinale in Dubai.

Host van dienst is content creator Shauna Dewit. DJ Amani dropt een exclusieve set (inclusief een gloednieuwe Red Bull Tetris-track). En wie denkt dat je van gamen geen honger krijgt: Pizza Hut voorziet de slices.

Goed nieuws voor iedereen die wil komen supporteren
De toegang is volledig gratis. Dus zin in een namiddag high scores, sfeer en felle duels? Spring binnen bij DIVE (Antwerpen) tussen 14u en 19u en ontdek wie zich tot dƩ blokjeskoning van Belgiƫ kroont.

TAGMAG is er ook bij: de winnaar van ons eigen leaderboard speelt mee Ʃn TAGMAG Insiders Kendi en Kobe komen de sfeer opsnuiven.

Ontdek meer