Aan de Coupure in Gent is vanmorgen een gebouw van de faculteit Bio-ingenieurswetenschappen tijdelijk ontruimd nadat meerdere studenten onwel werden tijdens een examen. Dat meldt VRT NWS.
Campus UGent ontruimd: studenten worden onwel tijdens examen
Tijdens het examen psychologie in het gebouw werden vijf studenten plots ziek. Tegelijk hing er een lichte brandgeur in de gangen. Uit voorzorg werden de zieken naar het Jan Palfijn ziekenhuis gebracht. Nog eens twintig studenten besloten zelf, samen met een ambulancier, ook naar het ziekenhuis te gaan om zich te laten checken.
Omdat er op dat moment vier examens én een doctoraatsverdediging bezig waren, moesten zo’n 350 studenten en medewerkers naar buiten. Na een uur gaf de brandweer het gebouw weer vrij, al blijft de precieze oorzaak van de geur én de gezondheidsklachten voorlopig onbekend.
Examen afgelast
Van de vier examens gingen er uiteindelijk drie gewoon door in andere lokalen op de site, net als de doctoraatsverdediging. Studenten die het niet zagen zitten om meteen opnieuw te beginnen, krijgen een herkansingsmoment. Het examen psychologie, waarbij zo’n 70 studenten aanwezig waren, werd volledig stopgezet en zal op een later moment opnieuw ingepland worden.
Back to uni en back to the gym: zo kom je terug in je sportflow
September is niet alleen back-to-school, maar back-to-the-gym. Na een zomer vol terrasjes en festivals wil iedereen ineens weer gezond leven, maar hoe hou je dat langer vol dan één week? Het Belgische voedingsmerk QNT heeft een paar easy hacks en snelle snacks om je motivatie niet te laten crashen.
Coach en QNT-ambassadeur Mounji Idjouadiene zegt het zo: “De sleutel is regelmaat, niet perfectie.” Dus geen vijf dagen per week crossfit en daarna opgebrand. Beter: klein beginnen en je workouts behandelen alsof het een afspraak is die je niet kan skippen. Haal er een vriend(in) bij, knal een goeie playlist op en trakteer jezelf achteraf op een shake.
Kleine stappen, groot effect
-
Begin klein en blijf consequent: liever 2 sessies per week gedurende 2 maanden dan één te ambitieuze week.
-
Plan je workouts als een afspraak: in je agenda = minder ruimte voor excuses.
-
Maak het leuk: sport met een vriend(in), zet je favoriete playlist op, trakteer jezelf op een lekkere eiwitshake achteraf.
-
Ken je ‘waarom’: beter slapen, meer energie, extra zelfvertrouwen. Hou dat voor ogen als de motivatie zakt.
Fun fact: gemiddeld duurt het zo’n 66 dagen voor een nieuwe gewoonte echt routine wordt.
Snel en easy in je drukke schema
Geen tijd is vaak het probleem. QNT schuift daarom handige, low-effort opties naar voren.
-
Light Digest Eiwitshake: rijk aan eiwitten, BCAA’s en vezels. Ideaal na je training of als snelle snack.
-
Protein Pancakes: in 20 seconden klaar voor ontbijt of tussendoor, laag in suiker en rijk aan vezels
Of gewoon wat mealprep op zondag zodat je niet naar de frituur moet rennen.
Te vinden bij Decathlon, Carrefour, Colruyt, Medi-Market of gewoon via de webshop.
Oprichter van legendarische Gentse frituur 'De Gouden Saté' stopt na 44 jaar
Na 44 jaar zegt Caroline Taghon (59), de vrouw achter frituur De Gouden Saté in de Gentse Overpoort, de frietwereld vaarwel. Dat schrijft Het Nieuwsblad. En ja: contrary to popular belief was het dus niet haar vader Julien die de bekende frituur opstartte, maar Caroline zelf.
In de jaren 80 doopten studenten haar zaak om tot De Gouden Saté. Ze waren zo fan van de satés dat ze de naam zelfs kwamen inhuldigen met een fanfare. Toch werd niet Caroline, maar haar vader Julien hét gezicht van de frituur. Hij was dol op pintjes drinken met studenten en groeide uit tot een icoon in Gent.
De bekendste creatie van de frituur is natuurlijk het Julientje: een bak friet met stoofvleessaus, mayonaise en uitjes. Een topcombo dat later overal in Vlaanderen opdook.
Na het overlijden van Julien besloten Caroline en haar man Peter de Overpoort-frituur achter zich te laten en een nieuwe zaak te openen in Mariakerke: ’t Satéke. Daar werd later nog een nieuwe snack geboren, het Pascalleke.
Toch was het Julientje altijd dé bestseller. Tot nu, want Caroline en Peter stoppen definitief met frituren. “De frituur draait goed, maar er is veel veranderd. Klanten willen dat alles sneller gaat en er is geen tijd meer voor een babbeltje,” zegt Peter in Het Nieuwsblad.
Vanaf oktober gaat hij werken bij een snackleverancier die hem al jaren probeert binnen te halen. Caroline zwaait de frituurwereld volledig uit. “We gaan onze klanten missen, en zij ons, en onze Julientjes,waarschijnlijk ook.”
Ontdek meer
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 29/08 Michael Jackson
- 31/08 Ella Leyers
- 01/09 Romeo Beckham
- 01/09 Zendaya
- 01/09 Nora Gharib