De politie heeft een huiszoeking uitgevoerd bij YouTuber Acid, bevestigt het parket aan HLN. Aanleiding is zijn video van begin april, waarin hij de naam onthulde van een student gynaecologie die veroordeeld werd voor verkrachting in Leuven. Volgens HLN werd zijn computer in beslag genomen.
In de video haalde Acid hard uit naar de uitspraak van de rechtbank. De student werd wel schuldig bevonden, maar kreeg enkel opschorting van straf. Acid noemde de naam van de dader en zei: “dus steek mij maar binnen.” Iets waar het gerecht blijkbaar serieus op ingaat: de politie nam volgens HLN zijn computer mee voor verder onderzoek.
De situatie is extra gevoelig omdat de YouTuber al eerder veroordeeld werd voor het noemen van namen in een andere zaak. In 2023 kreeg hij drie maanden cel met uitstel nadat hij (ex-)Reuzegommers bij naam noemde in een video. Die straf moest hij toen niet uitzitten, op voorwaarde dat hij drie jaar geen nieuwe strafbare feiten pleegde.
En daar wringt het schoentje nu. Want als blijkt dat hij opnieuw over de schreef ging, kan die oude straf alsnog effectief worden.
Voorlopig is er nog geen uitspraak en blijft het onderzoek lopen. Maar de gevolgen van deze video zouden weleens veel groter kunnen zijn dan alleen wat views.
Justin Bieber breekt stilte over geruchten misbruik door P. Diddy
Na maandenlange stilte doorbreekt Justin Bieber eindelijk zijn zwijgen over de zaak rond Sean 'Diddy' Combs. In een officieel statement aan TMZ laat de zanger weten dat hij zélf geen slachtoffer is van Diddy, maar benadrukt hij wel dat er anderen zijn die wél zwaar geleden hebben onder zijn daden.
De verklaring komt er nadat online al een tijdje hevig gespeculeerd werd over Biebers verleden met Diddy, die ooit als mentor gold voor de toen 15-jarige popster. Oude video’s uit 2009 en 2011, waarin de twee samen te zien zijn, wakkerden die vermoedens aan. In een YouTube-vlog kondigde Diddy bijvoorbeeld aan dat Justin "48 uur bij hem zou blijven" om "buck full crazy" te gaan. En in een interview bij 'Jimmy Kimmel Live!' zei hij dat Justin “wel weet dat hij niet moet praten over wat hij doet met Big Brother Puff op nationale televisie”. Hij was toen amper 15.
In het statement van Biebers woordvoerder staat duidelijk: “hoewel Justin niet tot de slachtoffers van Sean Combs behoort, zijn er individuen die oprecht geschaad zijn door hem. De focus verleggen van die realiteit, doet afbreuk aan de gerechtigheid die deze slachtoffers verdienen.”
Diddy zit op dit moment vast en wordt verdacht van zware feiten: seksueel misbruik, mishandeling, mensenhandel en afpersing. Ex-partner Cassie getuigde eerder over jaren van misbruik. In totaal zouden er meer dan 120 slachtoffers zijn, onder wie minstens 25 minderjarigen.
Diddy ontkent de meeste aanklachten, maar excuseerde zich wél voor het geweld tegen Cassie. Hij riskeert een levenslange celstraf.
Rechter verwerpt “lasterlijke” claims van Justin Baldoni over Taylor Swift
Terwijl 'It Ends With Us'-acteur Justin Baldoni verwikkeld zit in een stevige rechtszaak met tegenspeelster Blake Lively, wordt nu ook Taylor Swift in het spel betrokken. Maar daar heeft ze dus geen zin in.
Een Amerikaanse rechter heeft deze week een pittige waarschuwing uitgedeeld aan Baldoni’s advocaten, die volgens hem misbruik maken van het rechtssysteem om “onbewezen en mogelijk lasterlijke statements” te verspreiden. Concreet ging het over een brief waarin Baldoni beweert dat Blake Lively’s juridische team Taylor zou hebben proberen chanteren om publiek haar steun uit te spreken, anders zouden er “persoonlijke” sms’en gelekt worden. De rechter veegde dat verhaal meteen van tafel en dreigde zelfs met sancties.
Volgens People heeft de rechtzaak impact op de vriendschap tussen Taylor en Blake. De twee golden jarenlang als besties (Taylor is zelfs meter van Blake’s kind), maar insiders zeggen nu dat hun band “on hold” staat. “Taylor wil geen deel uitmaken van dit drama”, klinkt het.
De zaak draait om een reeks klachten van Lively tegen Baldoni wegens seksuele intimidatie en wraakacties. Hij slaat terug met een megaclaim van 400 miljoen dollar en beschuldigt Blake én haar man Ryan Reynolds van laster en chantage.
De hele heisa ontstond nadat Taylor vorige week een dagvaarding kreeg in de zaak. Zowel haar team als dat van Lively vragen nu om die ongedaan te maken, omdat Taylor “helemaal niks te maken heeft met dit geschil”.
Maar Baldoni’s advocaat houdt vol dat Swift wel relevant is. In een brief aan de rechter beweerde hij dat Lively Taylor zou hebben gevraagd om hun sms-verkeer te verwijderen, en dat haar advocaat Swift onder druk zou hebben gezet om haar publiekelijk te steunen. Bewijs voor die beweringen? Is er (voorlopig) niet.
In afgeluisterde berichten noemde Blake haar celeb friends trouwens haar “dragons”, een knipoog naar 'Game of Thrones'. “Ik ben Khaleesi, en mijn draken beschermen wie ik verdedig.” Maar of die draken nog zin hebben om te vechten, is maar de vraag.
De rechtszaak tussen Lively en Baldoni, waarin beschuldigingen van seksuele intimidatie, wraakacties én een tegenclaim van 400 miljoen dollar circuleren, staat gepland voor maart 2026. Maar in de tussentijd lijkt de rechtbank het nieuwe podium voor Hollywood-roddels.
Ontdek meer
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 16/05 Dimitri Vegas
- 19/05 Nono Wauters
- 19/05 Marshmello
- 19/05 Sam Smith
- 19/05 JoJo Siwa