Zeg maar dag tegen overbodig plastic in je badkamer of keuken, want Seepje komt met iets nieuws dat wél werkt: handige navulzakken voor hun handzeep, wasmiddel, afwasmiddel en wasverzachter. Je vertrouwde Seepje-flessen kun je voortaan gewoon bijvullen: tot 80% minder plastic, zonder in te boeten op gebruiksgemak.
Seepje lanceert refills die plastic én geld besparen
De navulzakken zijn slim ontworpen: geen onnodige doppen of plastic extra’s, gewoon een stevige zak die makkelij uitschenkt. Je verspilt minder, betaalt minder en het is nog goed voor de planeet ook.
Met prijzen vanaf €2,99 (voor afwasmiddel) tot €9,99 (voor wasmiddel) blijft het bovendien haalbaar voor studenten die wat duurzamer willen leven, zonder er meteen een fortuin aan kwijt te zijn. Alle refills zijn nu te vinden bij Delhaize of via seepje.be. En ja: ze ruiken nog altijd even lekker.
Van vape naar zakje: waarom iedereen plots aan de nicotine pouches zit
Vapen is out, nicotine pouches zijn in. Steeds meer mensen dumpen hun vape en gaan voor zo’n klein wit zakje onder de lip. Geen rook, geen geur, geen sporen. Ideaal dus... of toch niet?
Nicotine pouches zien eruit als mini-theezakjes gevuld met wit poeder, nicotine en smaakstoffen. Nicotine pouches (ook wel eens 'snuff' genoemd hier, al is dat geen officiële naam) zijn kleine zakjes gevuld met wit poeder, nicotine en smaakjes. Je steekt ze onder je bovenlip en dan doet het zijn werk. Ze lijken op snus, maar da’s belangrijk: snus bevat tabak en is verboden in België. Nicotine pouches bevatten géén tabak, en zijn dus wel legaal.
In de VS is het gebruik ervan op een jaar tijd verdubbeld bij 16- tot 18-jarigen, en ook hier zie je ze steeds vaker opduiken — op TikTok, in studentencafés, of gewoon in de les. Populaire merken als ZYN worden verkocht als een ‘beter alternatief’, maar daar zit een kanttekening aan.
Ze bevatten geen tabak, maar wel nicotine en die is verslavend. Je loopt risico op verhoogde bloeddruk, hartkloppingen en maagklachten. En de langetermijneffecten? Daar hebben onderzoekers nog te weinig zicht op. Wat we wel al weten: ze kunnen je tandvlees irriteren en zijn niet zo ‘clean’ als ze eruitzien.
Het ruikt naar munt en niemand merkt dat je het gebruikt, dus logisch dat het populair is. Maar weet wat je in je lichaam stopt. Een leuk zakje met een smaakje maakt het niet automatisch minder schadelijk.
ZEB en Rock Werchter droppen limited collectie voor 50 jaar RW
Rock Werchter bestaat 50 jaar en dat wordt niet alleen muzikaal, maar ook in stijl gevierd. Samen met ZEB brengt het festival een tijdelijke kledingcollectie uit, geïnspireerd op een halve eeuw festivalgeschiedenis.
De collectie werd in samenwerking met het team van Rock Werchter ontworpen. De inspiratie? 50 jaar Rock Werchter symboliek, met een vleugje seventies nostalgia. Denk aan retro T-shirts en een mix van de RW-logo’s doorheen de jaren, hoodies met de festivalbandjes van vorige edities in de kap verwerkt, sweaters met de namen van de podia of een shirt met het iconische bijtje. De collectie slaat een brug tussen toen en nu: een ode aan het Rock Werchter van vroeger, maar vooral gemaakt voor de festivalganger van vandaag.
Wie een stukje Rock Werchter wil dragen – letterlijk – moet er snel bij zijn. Dit zijn echte limited edition items.
De limited collectie is vanaf woensdag 7 mei te koop in geselecteerde ZEB-winkels en online. Ga je zelf naar Rock Werchter? Dan kan je ook terecht in de ZEB pop-up op het festivalterrein, van 3 tot en met 6 juli.
Ontdek meer
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 08/05 Julie Vermeire
- 10/05 MEAU
- 10/05 Shania Gooris
- 11/05 Sabrina Carpenter
- 13/05 Robert Pattinson