Dit zijn de voordelen van masturbatie volgens experts

Chelsy Vanlerberghe-02 mei 2025 om 12:10- Foto:

IFONNX Toys on Unsplash

Masturbatie is al lang geen onderwerp meer waar alleen fluisterend over gepraat wordt – en terecht. Volgens experts zijn er namelijk heel wat fysieke én mentale voordelen verbonden aan een solosessie.

Zo vertelt seksuologe Chloé De Bie aan Het Laatste Nieuws dat masturberen je lichaam aanzet tot het aanmaken van oxytocine en endorfine. Dat zijn gelukshormonen die je stressniveau doen dalen en je een relaxed gevoel geven.

Wanneer je het best masturbeert? Dat hangt volledig af van je eigen ritme en wat je lichaam nodig heeft. Voel je je gespannen of overprikkeld tijdens de dag, dan kan een solo-moment helpen om even tot rust te komen. Eerder last van een druk hoofd voor het slapengaan? Dan is masturberen net voor je in bed kruipt een goeie optie. Tijdens een orgasme komen namelijk stoffen vrij zoals dopamine en oxytocine, die zorgen voor ontspanning en een slaperig gevoel.

Ook tijdens je menstruatie kan masturberen wonderen doen. Door de samentrekkingen van je baarmoeder tijdens een orgasme ontstaat er achteraf vaak een relaxatie-effect, waardoor krampen kunnen verminderen. Veel vrouwen merken dat hun pijn daardoor afneemt, en dat effect wordt ook bevestigd door medische studies.

Maar ook mentaal kan het een boost geven. Tijdens het masturberen komen er feelgoodstofjes vrij zoals dopamine en oxytocine – dé neurotransmitters die je humeur een zetje geven en angst kunnen verlagen. Volgens dokters is het ook een manier om jezelf beter te leren kennen: “Door je eigen lichaam en voorkeuren te ontdekken, kan je ook makkelijker communiceren in een relatie en meer voldoening halen uit seks.”

Dit is de meest populaire man op Tinder

Karen Luiken-08 juli 2025 om 13:03

Tienduizenden likes, bijna 15.000 swipes naar rechts en soms wel 40 matches op één dag. De 34-jarige Stefan-Pierre Tomlin is de meest populaire man op Tinder. Of beter gezegd: was. Want hij heeft inmiddels zijn ware liefde gevonden. En nee, die leerde hij niet kennen via Tinder.

Stefan-Pierre downloadde Tinder voor het eerst in 2015 nadat het hem in de ‘echte’ wereld niet lukte om de liefde te vinden. Twee jaar later raakte hij volgens The New York Post ‘verslaafd’ aan de app en zat hij soms wel drie uur per dag te swipen. In 2017 kreeg Stefan-Pierre de titel ‘Mr. Tinder’ toen bleek dat maar liefst 14.600 mensen hem naar rechts hadden geswiped. Soms had hij wel 40 matches op één dag.

Toch zat de ware er nooit tussen. Stefan-Pierre ging wel eens op date en daar hield in hij negen jaar tijd vier keer een relatie aan over, maar geen van die romances bleek blijvend. De échte liefde heeft hij nu pas gevonden. En je raadt nooit waar: in de offline wereld. De voormalige Tinder-gebruiker leerde de 43-jarige Vicky Batsford kennen in een bar in London.

“Toen ik haar ontmoette, wist ik dat het anders zou worden”, zegt Stefan-Pierre over haar. “Op een gegeven moment had ik 40 matches per dag op Tinder en moest ik de app op stil zetten. Sindsdien heeft online daten nooit echt gewerkt voor mij.”

Hij voegt daar nog aan toe dat zijn succes met datingapps daalde nadat hij de titel Mr. Tinder kreeg. “Het werd een spel waarbij mensen me naar rechts swipeten, puur vanwege wie ik ben. Dus het vinden van de liefde op de ouderwetse manier was waar ik enorm op vertrouwde en ik ben blij dat het heeft gewerkt."

Dit doet 1 op de 10 liever dan het hebben van seks

Karen Luiken-07 juli 2025 om 15:15- Foto:

Photo by Dainis Graveris on Unsplash

Wat doe je liever: voor het slapengaan scrollen op je telefoon of intiem zijn met je lovah? Als het antwoord op die vraag ‘scrollen’ is, ben je niet de enige. Uit onderzoek is gebleken dat één op de tien mensen voor dezelfde optie kiest.

Het onderzoek in kwestie is gedaan door OnePlus, een technologiefabrikant die 2000 volwassenen uit het Verenigd Koninkrijk heeft ondervraagd. Een groot deel daarvan maakt zich regelmatig schuldig aan ‘doom scrollen’, waarbij ze – al liggend in bed – door social media-apps zoals TikTok of Instagram bladeren.

Is dat erg? Je denkt misschien van niet, maar deskundigen waarschuwen volgens The New York Post dat deze gewoonte heel veel schadelijke gevolgen met zich mee kan nemen. Denk aan geheugenverlies, verminderde informatieopslag of een verslechterde geestelijke gezondheid.

Een flink deel van de onderzoekdeelnemers bleek te kampen met slapeloosheid; zo’n 28 procent had daar last van, terwijl 22 procent zich vaak angstig of overweldigd voelde. Bij bijna de helft had het doom scrollen een negatieve invloed op de productiviteit en bij nog eens 28 procent verminderde het de creativiteit.

Gemiddeld verspilden de ondervraagden ruim 1,5 per dag aan doom scrollen. Klinkt veel? Het kan erger: bij generatie Z – bestaande uit mensen van 18 tot 27 jaar – ligt dit aantal op maar liefst 2,5 uur. En dat zijn dus 2,5 die ze ook aan andere zaken (zoals intimiteit met hun partner) kunnen besteden.

Ontdek meer