Hoewel wegwerpvapes sinds 1 januari verboden zijn in ons land, duiken ze nog overal op. Je kunt ze krijgen via kennissen, online webshops of zelfs via nachtwinkels. In een nieuwe aflevering van ‘Pano’ vertellen jonge dealers hoe dat kan.
De aflevering van ‘Pano’ wordt aanstaande woensdag uitgezonden en geeft een inkijkje in de inmiddels illegale wereld rondom vapes. Op scholen in Vlaanderen en Brussel is sprake van een stijging in het aantal jongeren dat gebruikmaakt van vapes, soms zelfs al bij jongere leerlingen van in de eerste graad.
De vapes worden in beslag genomen, maar lost dat het probleem op? En wat zit er eigenlijk allemaal in die wegwerpsigaretten? ‘Pano’ laat er een aantal onderzoeken op nicotine-inhoud, zware metalen en de aanwezigheid van schadelijke stoffen in de dampen. ‘De resultaten zijn ontluisterend’, klinkt het in een vooraankondiging.
‘Pano onderzoekt: Generatie vape’ is woensdag 23 april om 20.50 uur te zien op VRT1, VRT MAX via de VRT NWS-app.
Helaas, we zien Red Sebastian aankomende zaterdag niet terug in de finale van het Eurovisie Songfestival. De zanger wist het met zijn nummer ‘Strobe Lights’ niet genoeg punten binnen te halen. Nederland gaat wel door.
In de eerste halve finale kregen vijftien landen de kans zich van hun beste kant te laten zien. Red Sebastian vertegenwoordigde ons land met zijn liedje ‘Strobe Lights’, en hoewel de voorspellingen in eerste instantie positief waren gestemd, schopte hij het niet tot de acht landen die doorgingen. Samen met Slovenië, Azerbeidzjan, Kroatië en Cyprus viel hij af.
Eén van de landen die wél door is, is Nederland. Claude wist met zijn deels Franstalige nummer ‘C’est La Vie’ genoeg stemmen te winnen, net als IJsland, Polen, Estland, Oekraïne, Portugal, Noorwegen, San Marino, Albanië en topfavoriet Zweden.
Donderdag is de tweede halve finale, zaterdag de grote finale.
Kim Kardashian doet emotionele getuigenis over gewapende overval tijdens proces
Kim Kardashian stond dinsdag in Parijs oog in oog met de mannen die haar in 2016 beroofden tijdens Paris Fashion Week. Emotioneel getuigde de realityster voor het eerst over de nacht waarin ze werd vastgebonden, bedreigd en beroofd van miljoenen aan juwelen.
“Ik kwam naar Parijs voor Fashion Week. Ik hield van deze stad, voelde me er altijd veilig. Maar die nacht veranderde alles", vertelde ze. In de vroege uren van 3 oktober 2016 drongen gemaskerde mannen haar hotelkamer binnen. Kim dacht eerst dat het politie was, maar toen ze een pistool op zich gericht kreeg, sloeg de paniek toe. “Ik was in de war. Ik had alleen een nachtkleed aan. Ze vroegen om mijn ring. Ik snapte niet wat er gebeurde.”
Ze werd meegenomen naar de gang, vastgebonden en opgesloten in de badkamer. “Ik dacht dat ik ging sterven. Ik bad voor mijn familie en smeekte hen dat ik kinderen had, dat ik naar huis moest.”
De overvallers gingen aan de haal met zo’n 10 miljoen dollar aan juwelen, waaronder haar beroemde verlovingsring van Kanye West. De ring werd nooit teruggevonden.
Ook haar styliste en jeugdvriendin Simone Harouche was die nacht in het appartement. Zij getuigde dat ze wakker werd van Kim haar paniekkreten: “Ik heb baby’s, laat me leven.” Harouche verstopte zich in de badkamer en vreesde dat Kim werd verkracht. “Het was pure terreur. Ik had haar nog nooit zo gehoord.”
Na de overval kwam Kim met haar enkels vastgetapet de trap af gehuppeld. “Ze was hysterisch. Ze bleef roepen: ‘Wat als ze terugkomen? We moeten hier weg.’” Volgens Harouche heeft de ervaring diepe sporen nagelaten. “We hebben allebei nog lang last gehad van angst. Kim was vroeger heel vrij, nu leeft ze met constante beveiliging.”
Tien verdachten staan terecht voor de overval. De meesten zijn tussen de 35 en 78 jaar oud — in de Franse media worden ze “les papys braqueurs” genoemd, oftewel de opa-overvallers. Sommigen bekennen een rol te hebben gespeeld, anderen ontkennen alles. De uitspraak wordt verwacht op 23 mei.
Ontdek meer
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 14/05 Martin Garrix
- 15/05 Pauline Slangen
- 15/05 Chase Hudson
- 16/05 Dimitri Vegas
- 19/05 Sam Smith