Deze artiesten treden op tijdens de MIA's

Chelsy Vanlerberghe-09 januari 2025 om 10:32

Op woensdag 29 januari 2025 wordt het Antwerpse Sportpaleis dé place to be voor muziekliefhebbers, want dan vindt de 17de editie van de MIA’s plaats. Dit jaarlijkse feestje van de Belgische muziek brengt niet alleen de grootste namen uit de industrie samen, maar trakteert je ook op optredens waar je u tegen zegt.

Pommelien Thijs kan uiteraard niet ontbreken op podium. Met maar liefst zeven nominaties, waaronder voor ‘Hit van het jaar 2024’ en ‘Solo artiest’, is ze een van de grote kanshebbers van de avond. Ook Glints, die samen met Faisal als Glintsal genomineerd is in meerdere categorieën, maakt zijn opwachting.

Verder mogen we Sylvie Kreusch verwachten, die het opneemt in zes categorieën, waaronder ‘Album’ en ‘Solo artiest’. Ook Maksim & Hannah Mae, winnaars van Zomerhit 2024, brengen hun hit ‘Ik wil dat je liegt’ naar het podium. Andere acts die de show compleet maken zijn Compact Disk Dummies, Berre, en het duo Omdat Het Kan & Average Rob.

Als kers op de taart treedt ook de winnaar van de Lifetime Achievement Award op. Wie dat is? Dat blijft nog een verrassing tot 18 januari.

De avond wordt opnieuw in goede banen geleid door presentator Niels Destadsbader. “Er is niets leuker dan de prijzen zelf mogen uitdelen en artiesten gelukkig zien,” aldus de host. En met optredens van deze artiesten belooft het een show te worden die je niet snel vergeet.

Wil jij erbij zijn? Scoor dan je tickets via mias.be. Geen plaatsje kunnen bemachtigen? Geen zorgen, de hele show wordt live uitgezonden op VRT 1 en VRT MAX.

Taylor Swift eindelijk baas van eigen muziek

Karen Luiken-31 mei 2025 om 08:10

Taylor Swift heeft een belangrijke mijlpaal in haar leven bereikt. De zangeres is na een hele lange periode eindelijk eigenaar van haar eigen muziek.

Het nieuws wordt bekendgemaakt via een uitgebreide brief op de website van Taylor. “Alle muziek die ik ooit heb gemaakt, is nu van mij”, aldus de zangeres. “Zeggen dat dit mijn grootste droom is die uitkomt, is nog een understatement.”

In 2019 verloor Taylor de rechten van haar eerste zes albums nadat Scooter Braun de muziek in handen kreeg door platenlabel Big Machine Records op te kopen. Taylor stond daar destijds onder contract. De twee kregen ruzie en Taylor beschuldigde hem zelfs van medeplichtigheid aan ‘onophoudelijke, manipulatieve pesterijen’. Ook Kanye West, die ook bij Brauns label zat, zou daar schuldig aan zijn.

Het leek volgens Taylor ‘lange tijd ondenkbaar’ dat ze de rechten op haar eigen muziek terug zou krijgen, maar dat moment is nu dan eindelijk toch aangebroken. “Ik had niet gedacht dat het ooit nog zou gebeuren”, vervolgt ze in haar brief.

Shawn Mendes komt met tour naar Europa

Karen Luiken-31 mei 2025 om 08:04

Shawn Mendes komt deze kant op. De zanger kondigt op Instagram aan dat hij weer op tournee gaat en dat hij vanaf augustus een paar optredens in verschillende Europese steden zal geven.

Het nieuws komt bijna drie jaar nadat Shawn in 2022 zijn wereldtournee moest cancelen zodat hij zich op zijn mentale gezondheid kon focussen. Het ging een tijdje niet zo lekker met hem, maar inmiddels is Shawn weer hersteld en is hij klaar voor zijn comeback. “Daar gaan we dan, weer op reis”, schrijft hij op social media.

In augustus bezoekt Shawn onder andere de landen Polen, Hongarije, Duitsland, Spanje, Portugal en het Verenigd Koninkrijk. Belgische fans die een concert willen bezoeken, kunnen het beste naar Amsterdam afreizen. Daar staat Shawn – die België met zijn tour helaas overslaat – op 20 augustus.

Kaartjes voor de shows gaan op 6 juni in de verkoop.

Ontdek meer