Rijden onder invloed blijft een hardnekkig probleem in België, met zware, soms dodelijke gevolgen. 'Pano' onderzoekt dit dinsdag 12 november om 21.30 uur op VRT 1 en VRT MAX en legt de pijnpunten bloot in een verhaal dat ons allemaal aangaat.
Het verhaal van Hannelore, 21 jaar, brengt dit probleem schrijnend dichtbij. Afgelopen zomer werd ze midden op de dag gegrepen door een bestuurder onder invloed van heroïne. Ze reed op een veilige fietsroute, maar toch liep het verkeerd af. Haar ouders en vrienden blijven achter en willen nu haar stem laten horen. Samen met andere nabestaanden roepen ze op tot meer verantwoordelijkheid in het verkeer.
'Pano' onderzoekt waarom er zo weinig controles zijn op risicomomenten zoals weekendnachten. Daarnaast blijkt dat de data rond deze incidenten slecht beheerd en geanalyseerd worden. Zweden toont een ander beeld: dagelijkse verkeerscontroles, waarbij een alcoholtest standaard is, en een cultuur waar drinken en rijden echt niet aanvaard wordt.
Is verkeersveiligheid wel een prioriteit in ons land? De reportage zoekt het uit en roept op tot actie. Je ziet het dinsdag 12 november om 21.30 uur op VRT 1, VRT MAX en in de app van VRT NWS.
Deze films en series verschijnen in december op Netflix
Een nieuwe maand betekent een nieuwe lading films, series en documentaires op Netflix. In december kunnen we weer flink wat titels verwachten. Dit zijn alle highlights op een rijtje.
Series
- My Next Guest with David Letterman and Adam Sandler – 1 december
- The Abandons – 4 december
- Man vs. Baby – 11 december
- Emily in Paris (seizoen 5) – 18 december
- Stranger Things (seizoen 5, deel 2) – 26 december
Films
- Troll 2 – 1 december
- My Secret Santa – 3 december
- Wake Up Dead Man: A Knives Out Mystery – 12 december
- The Great Flood – 19 december
- Goodbye June – 24 december
Comedy special
- Matt Rife: Unwrapped – A Christmas Crowd Work Special – 2 december
- Ricky Gervais: Mortality – 30 december
Live events
- Jake Paul vs. Anthony Joshua – 20 december
- Christmas Gameday: Lions vs. Vikings – 25 december
- Christmas Gameday: Cowboy vs. Commanders – 25 december
Kids & familie
- CoComelon Lane (seizoen 6) – 1 december
- Elmo and Mark Rober’s Merry Giftmas – 8 december
Twee spin-offs 'Game of Thrones' krijgen nieuw seizoen
Fans van ‘Game of Thrones’ hoeven voorlopig niet bang te zijn dat ze zonder serie komen te zitten. HBO heeft niet één maar twee spin-offs van de populaire reeks verlengd met een nieuw seizoen. Het gaat om ‘House of the Dragon’ en ‘A Knight of the Seven Kingdoms'.
Bij ‘House of the Dragon’ gaat het alweer om het vierde seizoen. Het derde moet nog verschijnen en dat zal in de zomer van 2026 gebeuren. Het vervolg daarvan gaat volgens HBO in 2028 in première.
De andere serie ‘A Knight of the Seven Kingdoms’, is nog helemaal niet verschenen. Het eerste seizoen is vanaf 19 januari te zien, en toch is er dus nú al een vervolg aangekondigd. Het tweede seizoen mogen we in 2027 verwachten.
"Wij zijn heel blij dat we de komende drie jaar nieuwe seizoenen van deze twee series kunnen brengen aan de fans van het ‘Game of Thrones’-universum", zegt Francesca Orsi, hoofd van HBO Drama Series and Films.
Ontdek meer
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 23/11 Miley Cyrus
- 24/11 Sven Van Alboom
- 24/11 Kenji Gooris
- 24/11 Tom Odell
- 26/11 Rita Ora