Documentaire over laatste dagen Liam Payne online

Chelsy Vanlerberghe-25 oktober 2024 om 10:29

De Amerikaanse streamingdienst Hulu heeft donderdag een documentaire gedropt over de laatste dagen van voormalig One Direction-lid Liam Payne, die recent is overleden.

De special bevat interviews met "met mensen die dicht bij Payne stonden". Zo vertelt Mary Byrne, oud-deelnemer van X Factor, over haar ervaringen met Liam en de rest van One Direction tijdens hun tijd in de talentenjacht in 2010, en de hechte band die ze sindsdien hebben behouden. Daarnaast komen een sociaal psycholoog, een fan van de band en ABC News-reporters Chris Connelly, Kelley Carter en Megan Ryte aan het woord.

De aflevering, getiteld 'Liam Payne's Final Days', maakt deel uit van 'IMPACT x Nightline' van ABC News Studios, een programma dat eerder ook een aflevering wijdde aan de dood van Friends-acteur Matthew Perry en andere grote popcultuurverhalen.

De beschrijving van 'Liam Payne's Final Days” luidt als volgt: “Drugs, een vernield hotelkamer en een dodelijke val: hoe One Direction's Liam Payne tragisch om het leven kwam. De plotselinge dood van de boybandzanger roept nieuwe vragen op over de schaduwzijde van roem. Hoe kon de briljante ster van de 31-jarige zo dramatisch vervagen?”

Liam, 31 jaar, overleed op 16 oktober na een val van de derde verdieping van het Casa Sur Hotel in Buenos Aires. De omstandigheden worden nog onderzocht, maar voorlopig onderzoek wees uit dat de val de fatale oorzaak was. Een toxicologisch rapport liet zien dat hij op dat moment verschillende drugs in zijn systeem had.

Als lid van One Direction scoorde hij wereldhits met 'What Makes You Beautiful', 'Best Song Ever' en 'Story of My Life.' De band verkocht meer dan 70 miljoen platen tussen 2010 en 2016, maar achter de schermen worstelde Liam met zware problemen. Hij kampte met verslaving en donkere gedachten. In juli 2023 deelde hij nog dat hij 100 dagen in rehab had gezeten en zes maanden nuchter was.

Of de documentaire ook bij ons te zien zal zijn, is nog onduidelijk.

Margot Robbie over ‘Wuthering Heights’: “Jacob Elordi gaf me knikkende knieën"

Chelsy Vanlerberghe-05 december 2025 om 17:24

Margot Robbie praat in British Vogue openhartig over haar nieuwe film ‘Wuthering Heights’, een gothic romance waarin ze naast Jacob Elordi te zien is. De trailer was al behoorlijk suggestief, maar volgens Robbie gaat de film minder over “pure hitte” en meer over epische, allesverslindende liefde.

Robbie noemt de beelden “provocatief”, maar benadrukt dat regisseur Emerald Fennell vooral een romance wilde neerzetten zoals we die lang niet meer gezien hebben. Niet alleen expliciete scènes dus: “Mensen verwachten dat het superrauw wordt, maar ik denk dat ze verrast zullen zijn. Het is romantischer dan provocatief.”

Toch blijven bepaalde momenten hangen. Zo omschrijft Robbie een scène waarin Heathcliff (Elordi) haar met één hand optilt en tegelijk tegen de regen beschermt. Geen seksscène, wel eentje die haar “bijna door de knieën deed zakken”.

Daarnaast gaat Robbie ook in op de controverse rond de casting. Fans vroegen zich af waarom Fennell van het originele boek afweek, maar Robbie snapt de reacties. Tegelijk gelooft ze dat iedereen overtuigd zal zijn zodra ze de film zien. Over Elordi zegt ze zelfs: “Hij ís Heathcliff. Vertrouw me maar.”

Fennell verdedigt haar keuzes: Catherine moest iemand zijn met “sterallure, complexiteit en charisma”, en volgens haar brengt Robbie dat moeiteloos mee. Dat de marketing sexy en sweaty is? Volgens beiden hoort dat bij het gevoel dat Fennell wil oproepen: films die je lijf laten reageren, of het nu door spanning, romantiek of ongemak is.

‘Wuthering Heights’ verschijnt op 13 februari 2026 in de zalen. Robbie belooft één ding: een grootse romance die “je borst doet zwellen of je even de adem beneemt”. Dat belooft.

Netflix dropt releasedatum voor ‘Peaky Blinders: The Immortal Man’

Chelsy Vanlerberghe-05 december 2025 om 17:01

Peaky-fans, hij is eindelijk daar: de film. Netflix heeft vandaag de releasedatum gedropt voor ‘Peaky Blinders: The Immortal Man’, het langverwachte vervolg op de razend populaire reeks. Vanaf 20 maart 2026 staat Birmingham opnieuw in lichterlaaie, mét Cillian Murphy terug als Tommy Shelby.

De film neemt je mee naar Birmingham in 1940, midden in de chaos van WOII. Tommy leeft in zelfgekozen ballingschap, maar wordt gedwongen terug te keren voor zijn zwaarste confrontatie tot nu toe. Zijn familie, zijn land én zijn eigen nalatenschap staan op het spel. Kortom: het wordt intens.

Wie zit er allemaal in?
Naast Cillian Murphy duiken ook Rebecca Ferguson, Tim Roth, Sophie Rundle, Barry Keoghan en Stephen Graham op in de cast. Sterk materiaal.

De film werd geschreven door Steven Knight, de bedenker van de originele reeks, en geregisseerd door Tom Harper. Knight produceert ook mee, samen met onder meer Murphy zelf.

‘Peaky Blinders: The Immortal Man’ staat op 20 maart 2026 wereldwijd op Netflix. By order of the Peaky Blinders.

Ontdek meer