Hogeschool PXL in Hasselt zit in de lift met z’n communicatieopleiding! Het Engelstalige International Communication Management (ICM) programma trekt dit jaar 70% meer eerstejaarsstudenten. Ook de specialisatie Branding & Advertising krijgt een serieuze upgrade om studenten beter voor te bereiden op de jobmarkt.
Internationaal Succes
Drie jaar geleden startte Hogeschool PXL met het Engelstalige programma International Communication Management, en dit blijkt nu een schot in de roos. Het programma, dat identiek is aan de Vlaamse opleiding maar word in het 3de jaar volledig in het Engels aangeboden. En dat werkt! Zowel Vlaamse als internationale studenten kiezen massaal voor dit programma. Plus, er zijn keuzevakken in Frans en Spaans, wat een extra troef is voor de internationale arbeidsmarkt.
Nieuwe Aanpak in Branding & Advertising
De specialisatie Branding & Advertising krijgt een frisse wind. In nauw overleg met verschillende partners uit het werkveld heeft de opleiding haar inhoud bijgesteld om studenten nog beter voor te bereiden op de eisen van de huidige communicatiesector. Sectorprofessionals zoals Julie Proesmans en Stijn Spaas geven nu les en brengen hun praktijkervaring in de klas. Stijn Spaas, Director of Corporate Brand Strategy bij Hawaiian Host Group, geeft zijn lessen online vanuit Honolulu! Hij neemt vanuit Hawaii de studenten mee in de wereld van merkstrategie en branding op internationaal niveau.
Praktijkgerichte Opleiding
Deze vernieuwingen komen voort uit een nauwe samenwerking met het werkveld, zodat studenten helemaal klaar zijn voor de echte wereld. En dat is nog niet alles: PXL biedt ook specialisaties zoals PR & Media Influencer en Event & Experience, zodat studenten hun eigen richting kunnen kiezen.
Hoe hard doet een wee nu écht pijn? Dat kan je zondag 23 november zelf ontdekken op Campus Geel, waar Thomas More en KU Leuven hun labo’s openstellen voor Dag van de Wetenschap.
Tussen 13u en 17u kan je een weeënsimulator uitproberen, virtuele patiënten verzorgen met een mixed-reality-bril en reanimeren op CPR-poppen die je genadeloos feedback geven.
In de labo’s duik je in ‘Chemie in geuren en kleuren’ of ga je full nerd in de 3D-printworkshop, waar je je eigen ontwerp maakt en ter plekke laat printen. Je ontdekt ook hoe gekweekte insecten in onze voedselketen belanden en wat microbiologen daar allemaal mee uitspoken.
Zin in iets meer drama? Dan kan je realistische nepwonden maken die je moeder gegarandeerd een hartverzakking bezorgen. Of je trekt een powersuit aan en voelt hoe je plots een soort low-budget superheld wordt.
Toegang is gratis, locatie is Campus Geel (Kleinhoefstraat 4). Jij moet alleen nog beslissen met welke science toy je eerst wil spelen.
Meer info op dagvandewetenschap.be.
UAntwerpen boost mentaal welzijn tijdens 'Mind Matters Week'
Van 17 tot 21 november draait alles rond mentaal welzijn aan de Universiteit Antwerpen. Tijdens de jaarlijkse 'Mind Matters Week' krijgen studenten een hele week lang tools aangereikt om beter om te gaan met stress, angst en onzekerheid. Op het programma: djembé, yoga, creatieve workshops, inspirerende talks en ja hoor… knuffelsessies met schattige honden.
Want jawel, de viervoeters zijn terug van weggeweest en passeren op vier campussen. Verder kunnen studenten tot rust komen tijdens een ‘bosbad’, zich heruitvinden met een digitale detox of gewoon even ontspannen met een comedyshow van Soe Nsuki.
Ook rapper Yung Mavu en actrice Anushka Melkonian delen tijdens een live podcast hun persoonlijke kijk op welzijn. Alle info? Die vind je op uantwerpen.be/mindmattersweek.
En geef toe: een knuffel van een hond op woensdagnamiddag lost al de helft van je stress op.
Ontdek meer
Celebrate with us!
Deze celebs verjaren binnenkort!
- 23/11 Miley Cyrus
- 24/11 Sven Van Alboom
- 24/11 Kenji Gooris
- 24/11 Tom Odell
- 26/11 Rita Ora