Campus Drie Eiken van UAntwerpen krijgt gloednieuwe fuifplek

Chelsy Vanlerberghe-13 augustus 2024 om 13:02

Goed nieuws voor alle studenten van UAntwerpen! Vanaf academiejaar 2026-27 opent Campus Drie Eiken in Wilrijk een nieuwe fuifinfrastructuur voor 500 personen.

Generaties studenten hebben heel fijne herinneringen aan zalen zoals de Spoed, de Konijnenpijp, de Hagar en het Biokot. Het zijn de legendarische namen van voormalige fuiflocaties op Campus Drie Eiken, op de site van Fort VI in Wilrijk. In september 2021 gingen die zalen dicht omdat ze niet meer beantwoordden aan de nieuwe normen, onder meer op het vlak van ventilatie.

Een domper voor de studenten, maar UAntwerpen bleef niet bij de pakken zitten. Een grote spiegeltent werd enkele maanden lang de feestplek bij uitstek. De universiteit gaf in tussentijd een scoutslokaal op de fortsite een opknapbeurt: sinds november 2022 kunnen de studenten er in de loop van de week TD’s organiseren. De scouts gebruiken het lokaal in het weekend. Enkele van de vroegere zalen konden vervolgens heropenen, maar uitsluitend voor zittende activiteiten, zoals cantussen en een film- of spelletjesavond.

De nieuwe zaal, die op de plek van de oude loodsen wordt gebouwd, biedt een moderne en multifunctionele ruimte voor uiteenlopende evenementen. Het ontwerp, uitgevoerd door architectenbureau Petillon Ceuppens, maakt optimaal gebruik van de bestaande gebouwen. Het voormalige Biokot wordt omgevormd tot een half overdekte buitenruimte, terwijl het Konijnenkot twee kleinere zalen krijgt voor respectievelijk 60 en 120 personen. De grote zaal, die volledig nieuw is opgebouwd, biedt plaats aan 500 personen. Deze zaal is deels verzonken in het landschap om geluidsoverlast te minimaliseren en het groene karakter van de campus te behouden.

Daarnaast houdt de universiteit rekening met de omgeving. De betonnen toegangsweg wordt grotendeels onthard en vergroend, wat de veiligheid voor fietsers en voetgangers vergroot en de campus een nog mooiere uitstraling geeft.

TAGMAG

Hinge introduceert AI om daten makkelijker te maken

Chelsy Vanlerberghe-12 maart 2025 om 13:42

Online daten kan soms aanvoelen als een fulltime job: profiel finetunen, de juiste foto’s kiezen en dan nog een beetje fatsoenlijk uit de hoek komen in chats. Maar geen stress, Hinge en Tinder komen met een AI-feature die je helpt om het allemaal wat vlotter te laten verlopen.

Match Group, het moederbedrijf van Hinge en Tinder, rolt een reeks AI-tools uit die je profiel naar een hoger niveau kunnen tillen. De nieuwe features helpen je bij het selecteren van je beste profielfoto’s, geven suggesties voor berichten en bieden zelfs coaching voor wie moeite heeft met gesprekken. Ook zal AI ongepaste berichten detecteren en gebruikers vragen of ze die écht willen versturen. Volgens The Financial Times herziet 20% van de gebruikers hun bericht na zo’n melding.

Niet iedereen is enthousiast over deze technologische wingman. Critici vinden dat AI de sociale druk op datingapps niet echt oplost, maar eerder verergert. “Veel mensen voelen zich al onzeker door de perfecte profielen die ze zien,” zegt Dr. Luke Brunning, ethicus aan de Universiteit van Leeds. “AI zou moeten helpen om echtheid en kwetsbaarheid te omarmen, in plaats van de lat nog hoger te leggen.”

Toch zijn er ook succesverhalen. De Britse productmanager Aleksandr Zhadan gebruikte ChatGPT om duizenden matches te analyseren en vond zo zijn verloofde. Dus wie weet, misschien is AI de sleutel tot je volgende succesvolle match.

Gratis feestbus in Hasselt: van kot naar club zonder zorgen

Chelsy Vanlerberghe-11 maart 2025 om 13:31

Vanaf 27 februari tot en met 22 mei 2025 kunnen studenten in Hasselt elke donderdagavond gratis de Feestbus nemen. Geen gedoe met taxi’s of bob-afspraken, gewoon instappen en gaan. De bus rijdt tussen 23.00 en 04.30 uur langs alle plekken waar je wil zijn: Versuz, Bootstraat, Campus Diepenbeek en meer.

Dit proefproject van Stad Hasselt, samen met Versuz, PXL, UCLL en UHasselt, zorgt ervoor dat je vlot van het ene feestje naar het andere kan hoppen. De bus is helemaal gratis, zolang iedereen het gezellig houdt. Geen eten, drank of sigaretten op de bus en respect voor elkaar is key.

Op donderdagavond is er in Hasselt genoeg te doen, met gratis studenteninkom bij Versuz, live optredens in Café Café en themafeestjes in Bootstraat en Fitlink. En vanaf nu kan je dus elke donderdag zorgeloos op stap. Hoe meer volk op de bus, hoe groter de kans dat dit concept Gratis Feestbus in Hasselt: van kot naar club zonder zorgen
blijft bestaan. Dus stap in en maak er een legendarische avond van.

Ontdek meer